کد خبر: 706612 A

کمک مربی تیم استقلال در مورد شرایط استقلال در نیم فصل اول، همچنین تجربه کارکردن با وینفرد شفر به اظهارنظر پرداخته است.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال، میگوئل کولی دستیار وینفرد شفر نزدیک به یک سال است که در کنار استقلال حضور دارد. در آستانه سال نو میلادی و با فرا رسیدن نیم فصل لیگ برتر، کولی پاسخگوی سوالات سایت رسمی باشگاه استقلال شد. مشروح این مصاحبه در ادامه می آید:

استقلال شروع خوبی در ابتدای فصل نداشت اما با مرور زمان بهتر شد و نیم فصل را خوب به پایان رساند.

بله، شروعی که می خواستیم را نداشتیم اما هرچه گذشت بهتر و بهتر شدیم و با تمرینات بیشتر، بازیکنان با یکدیگر هماهنگ تر از قبل شدند و فلسفه و تفکرات کادرفنی و سرمربی را درک کردند. ما تعداد زیادی بازیکن جدید از تیم های دیگر داشتیم که باید سبک فوتبال استقلال را یاد می گرفتند و با بازی کردن در تیم ما کنار می آمدند. همه تلاش کردند و خوشحالیم که بعد از شروع بد، پایان خوبی در نیم فصل داشتیم و باید در نیم فصل دوم بهتر باشیم.

این مسیر چگونه طی شد؟

ذهنیت ها بسیار بهتر شد. سرمربی تیم ما آقای شفر روحیه تیمی و ذهنیت برتر و برنده را به تیم اضافه کرد و این کار فوق العاده بود. از نظر روحی و روانی و انگیزشی شرایط بهبود پیدا کرد و کادرفنی نیز همواره صادقانه با بازیکنان صحبت می کند و به آنها انگیزه می دهد. این موضوع به زمان نیاز داشت اما این اتفاق رخ داد. مدیریت باشگاه در کنار ما سخت تلاش کرد و همه با هم متحد بودیم تا به نتیجه ای که می خواهیم، دست پیدا کنیم. بازیکنان نیز برای رسیدن به این جایگاه میل زیادی داشتند.

در این باره هواداران استقلال و اهمیت آنها برای موفقیت تیم صحبت کن.

حضور هواداران در کنار استقلال بسیار فوق العاده است و یک فضای عالی را رقم می زند. وقتی همه در کنار یکدیگر هستیم و مانند یک خانواده عمل می کنیم، بهترین دستاوردها را خواهیم داشت.

 تجربه حضور در ورزشگاه آزادی پُر از تماشاگر استقلالی با پیراهنها و پرچمهای آبی را داری، چطور این موضوع را توصیف میکنی ؟

وقتی ورزشگاه را آبی می بینم، مو به تنم سیخ می شود. وقتی ورزشگاه آبی باشد، با آن شور و هیجان و احساسات، بسیار عالی است. تجربه قدم زدن در این ورزشگاه، بی نظیر است. من تا به حال چنین فضایی را ندیدم. هواداران استقلال عاشق تیم و در روزهای سخت به تیم وفادار هستند. هواداران همیشه به ما کمک می کنند و امیدوارم آنها را خوشحال کنیم. آنها یار دوازدهم استقلال و بهترین هستند.

تجربه کار کردن با وینفرد شفر در استقلال چگونه است؟

برای من یک تجربه بی نظیر و بسیار خوب است. اعضای کادرفنی ما به استقلال مانند یک شغل نگاه نمی کنند و کار کردن در این تیم برای ما یک شور و هیجان ویژه و علاقه قلبی است. در داخل زمین، رختکن، زمان بازی و تمرین همه کار خود را با علاقه انجام می دهند و همه می خواهند بهترین تیم را داشته باشند. کار کردن در استقلال برای من افتخار است.

در این یک سال روز های سخت و شیرین زیادی داشتی. بهترین و بدترین روزت کدام بود؟

بازی با ذوب آهن در لیگ قهرمانان آسیا در آزادی بهترین روز من بود. برد 3 بر یک ما بی نظیر بود و دوست دارم این فضا تکرار شود. ورزشگاه آن روز پر از هوادار بود و نفس در سینه حبس می شد. بدترین لحظه نیز شکست برابر سایپا در جام حذفی بود و نمی خواهم شبیه به آن را دیگر تجربه کنم.

صحبت خاصی داری ؟

ممنونم، خیلی خوشحالم که نیم فصل اول با موفقیت به پایان رسید. ما رویاهای بزرگی در سر داریم و همه بازیکنان و کادر فنی برای موفقیت تلاش میکنند. ازحمایتهای مدیر باشگاه ممنونم و با حمایت هواداران و تلاش، غیر ممکن برای استقلال معنی ندارد.

استقلال لیگ برتر میگل کولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر