کد خبر: 706453 A

​سرمربی استقلال در مصاحبه‌های اخیرش بارها از الحاجی گرو دفاع کرده و حتی از رسانه‌ها خواسته به همان اندازه که از گرو انتقاد شد از منشا هم انتقاد کنند.

به گزارش ایلنا، شفر در حالی خواستار تغییر رویه نسبت به مهاجم پرسپولیس است که بازیکن محبوبش در استقلال حتی به اندازه یک بازی که منشا در ترکیب پرسپولیس به میدان رفته، موثر نبوده است. تمام ماحصل حضور گرو در استقلال در نیم فصل به یک گل زده آن هم از روی نقطه پنالتی مربوط می‌شود و این بازیکن در تمام دقایقی که برای استقلال در لیگ و جام حذفی به میدان رفت، هرگز در قواره این باشگاه نبود.

شفر در شرایطی انتظار دارد که حالا رسانه‌ها به سمت منشا یورش ببرند و از این بازیکن انتقاد کنند که مهاجم پرسپولیس با عبور از یک فصل درخشان در تیم پیکان به عضویت پرسپولیس درآمد و بعد از آن نیز همواره یکی از موثرترین بازیکنان این تیم بود. گرچه منشا آن بازیکن ایده‌آل و مهره همیشه گلزن در ترکیب سرخ‌ها نیست و برای مثال به لحاظ فنی از مامه تیام نیز عقب‌تر است اما مهاجم پرسپولیس با همین کیفیت نیز بازیکن به مراتب موثرتری در مقایسه با الحاجی گرو بود. در واقع گرو هیچ جایی برای دفاع از خود باقی نگذاشت و در نهایت نیز به سبب فشار رسانه‌ها و هواداران استقلال از این باشگاه کنار گذاشته شد.

تردیدی نیست اگر گرو مانند منشا حتی در برخی بازی‌ها به گلزنی‌های حداقلی ادامه می‌داد این چنین نسبت به حضورش در استقلال موضع تندی گرفته نمی‌شد اما عملکرد مهاجم جداشده آبی‌ها به حدی فاجعه بود که حتی یک نفر هم حامی ادامه حضور او در استقلال نبود. علاوه بر آن منشا در شرایطی با پیراهن پرسپولیس در میادین لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا دیده شد که این باشگاه از نقل و انتقالات محروم بود و طبیعتا هیچ عقل سلیمی حکم به اخراج ضعیف‌ترین بازیکنان تیمش در چنین وضعیتی نمی‌دهد کما اینکه دیدیم محسن ربیع‌خواه به رغم آنکه در پرسپولیس نمایش مطلوبی نداشت در روزهای بی‌بازیکنی تا حدودی دست این باشگاه را گرفت.

 تمایلات شفر به حمایت از الحاجی گرو حالا انتقادها را متوجه خودش کرده و این پرسش بزرگ را به وجود آورده که آیا او به واقع تفاوت‌های فنی میان گرو و منشا را نمی‌بیند؟ اگر شفر به واقع اعتقاد دارد که منشا به اندازه گرو در استقلال کارآیی نداشته باید به دکترینش مشکوک شد چرا که کاملا اظهرمن‌الشمس است که دو بازیکن مورد نظر آقای سرمربی به جز گذرنامه نیجریه‌ای به جای رنگ پوست در هیچ فاکتوری با هم شباهت نداشته‌اند و عملکرد منشا به مراتب بهتر از گرو بوده است.

البته نه اینکه منشا تافته‌ای جدا بافته است؛ یقینا این مهاجم نسبت به ستاره‌های خارجی که وارد فوتبال ایران شده‌اند سطح نازل‌تری دارد اما همین بازیکن متوسط نیز با 15گل زده در پیکان و 5 گلی که تا کنون در پرسپولیس به نامش ثبت شده مجموعا 20 گل را به ثمر رسانده است. حال اگر بخواهیم در نوع دویدن، کارهای انفرادی و حتی جاگیری‌های مناسب نیز دو بازیکن را با هم مقایسه کنیم الحاجی گرو امتیازهای بسیار کمتری می‌گیرد.

بدون شک اگر سرمربی استقلال منشا را با تیام در یک ظرف قرار می‌داد همه به او حق می‌دانند و این قیاس را صادق می‌دانستند اما مقایسه گرو با منشا اساسا امکانپذیر نیست و سرمربی استقلال باید از حمایت‌های احساسی از بازیکنی که فقط بار مالی روی دوش استقلال گذاشت و این باشگاه را ترک کرد، دست بکشد. البته سرمربی استقلال در مصاحبه‌های اخیر خود بارها به نام تیام اشاره کرده و پیدا است که آن بازیکن جدا شده را به لحاظ فنی بسیار برتر از دیگر بازیکنان می‌داند اما تایید گرو نیز کار کسی جز خودش نبود و اکنون نیز انتظار می‌رود سرمربی استقلال اگر به دنبال جذب بازیکن خارجی جدید است، با وسواس بسیار اقدام به خرید گزینه‌های مورد نظرش کند.

استقلال پرسپولیس گادوین منشا وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر