کد خبر: 706447 A

​ارنستو والورده سرمربی بارسلونا می‌گوید که خیلی به خرید بازیکنان جدید دیگر برای تیمش امیدوار نیست و اینکه اگر به او بستگی داشت، پنجره نقل و انتقالات را پیش از شروع به کارش تعطیل می‌کرد.

به گزارش ایلنا، باشگاه بارسلونا روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد جیسون موریو مدافع والنسیا را به صورت قرضی جذب کرده است تا مشکلات دفاعی‌اش در این فصل را برطرف کند. در حالی که توماس فرمالن برای یک ماه خانه‌نشین است و ساموئل اومتیتی هم به دلیل مصدومیت نمی‌تواند بازی کند، تنها مدافعان میانی حاضر در فهرست بارسا، جرارد پیکه و کلمنت لانگله هستند. با وجود کمبود گزینه برای پوشش خط دفاعی، والورده از باشگاه انتظار ندارد که در ماه ژانویه خریدهای دیگری انجام دهد.

والورده در یک کنفرانس خبری گفت: «من نخستین مربی هستم که پنجره نقل و انتقالات را پیش از باز شدنش می‌بندم. تا روز اول ژانویه، بازار رسماً شروع به کار نمی‌کند. ما البته نیم نگاهی به بازار داریم و باشگاه‌های دیگر هم بازیکنان ما را زیر نظر خواهند گرفت. ساز و کار بازار همین است. پس باید ببینیم چه پیش می‌آید. من نمی‌دانم که چه اتفاقی رخ خواهد داد. روز پنجم ژانویه (آغاز بازار) اوضاع یک طور است و روز بیست و نهم ژانویه (آخرین روز بازار) اوضاع طور دیگر، درست مانند همان چیزی که در تابستان شاهدش بودیم. باید احتیاط کرد اما در مورد اصول بازی ما با تیمی که در حال حاضر داریم، کار می‌کنیم. امیدوارم که در ماه ژانویه بازیکنی را از دست ندهیم تا نیازی به استفاده از مهره‌های دیگر برای پوشش جای خالی آنها پیدا نکنیم.»

قرارداد بارسا با موریو شامل ‌بندی می‌شود که به این باشگاه اجازه می‌دهد در ازای 25 میلیون یورو، این بازیکن را به صورت قطعی بخرد اما والورده اذعان کرد که بارسلونا از نظر مالی در وضعیتی نیست که بتواند این قرارداد را دایمی کند.

او ادامه داد: «ما در مورد مدافعان میانی‌مان وضعیت حساسی داریم. از تابستان ما در واقع داریم با دو مصدوم همزمان در این پست کارمان را ادامه می‌دهیم. ابتدا اومتیتی مصدوم شد و بعد هم توماس برای مدتی خانه‌نشین. به همین دلیل ما به خوبی توانستیم وضعیت را کنترل کنیم اما هنوز نمی‌دانیم که از این مقطع فصل به بعد چگونه خواهد شد. ما گزینه دیگری هم داریم اما در همین حال بازیکنان در تیم B باشگاه هم هستند. باشگاه تأکید دارد که قرارداد موریو قرضی خواهد بود چون ما نمی‌خواستیم که قراردادی را قطعی کنیم، پس تصمیم‌گیری در مورد این موضوع و اینکه فوراً شروع به بازی کند با خود اوست. او بازیکنی با دانش بسیار خوب از فوتبال اروپا و اسپانیا است پس باید بتواند به سرعت خودش را وفق بدهد و این برنامه‌ای است که ما دنبال می‌کنیم. در بازار نقل و انتقالات، پیدا کردن بازیکنی که دقیقاً مهره مورد نیاز شما باشد سخت است. ما زمان زیادی نداریم چون بعد از این باید در هر هفته دو بازی انجام دهیم. ما یک راه حل پیدا کرده‌ایم که به نظر خودمان خوب است و آن جذب یک بازیکن خوب بوده است.»

والورده در ادامه از توضیح درباره شایعه تلاش بارسلونا برای خرید آدرین رابیو، هافبک فرانسوی پاری‌سن‌ژرمن – کسی که از تمدید قراردادش با PSG خودداری کرده و در پایان فصل بازیکن آزاد می‌شود – خودداری کرد. او در پاسخ به سوالی درباره وضعیت رابیو در فرانسه و احتمال پیوستن او به بارسلونا گفت: «این سوالات مربوط به باشگاه‌های دیگر است. ما نمی‌خواهیم در چیزی که به ما مربوط نمی‌شود فضولی کنیم و به اندازه کافی دغدغه داریم که فکرمان را مشغول کند و نخواهیم به مسائل سایر باشگاه توجهی داشته باشیم.»

بارسلونا ارنستو والورده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر