کد خبر: 706235 A

سرمربی استقلال وقتی پای بازگشت جباروف به استقلال وسط می‌آید به نوعی شرط آزمایش فنی را پیش می‌کشد تا کاملا مشخص کند که براساس سوابقی که این بازیکن در استقلال داشته حاضر به بازگرداندنش نیست.

به گزارش ایلنا، وینفرد شفر ظاهرا برای نقل و انتقالات نیم‌فصل استقلال برنامه‌های دیگری دارد. شاید اینطور تصور می‌شد که بازی‌های عالی این بازیکن در فصل هفدهم شفر را چشم بسته به سوی او سوق دهد اما سرمربی استقلال قصد دارد با برنامه ریزی مطمئن‌تری به سوی جذب بازیکنان جدید برود. شفر حتی اعتقاد دارد که جباروف باید در تمرینات استقلال آزمایش شود تا اگر همچون فصل پیش آماده و قبراق بود به استقلال بازگردد. ظاهرا سرمربی استقلال دریافته که جباروف در لیگ قزاقستان شرایط فنی مطلوبی نداشته و بازی‌های آنچنان درخشانی نکرده است.

 به همین دلیل او شرط قبولی در تست فنی را پیش روی جباروف قرار داده تا از تکرار یک اشتباه دیگر جلوگیری کند. البته این خواست سرمربی استقلال است و بعید به نظر می‌رسد هافبک ازبک با توجه به سوابقی که در فوتبال داشته و خودش را تافته‌ای جدا بافته در فوتبال آسیا می‌داند برای اثبات آمادگی بدنی‌اش به تمرین‌های استقلال بیاید. شاید هم این موضوع با تماشای فیلم بازی‌های جباروف از سوی شفر به نوعی حل شود اما ظاهرا سرمربی استقلال با تماشای برخی بازی‌های جباروف به این نتیجه رسیده که او از آمادگی که فصل پیش داشت بی‌بهره است و چنانچه بخواهد دوباره به استقلال ملحق شود باید خودش را ثابت کند. جباروف فصل پیش یکی از بهترین‌های استقلال بود و بازی‌های بسیار خوبی در ترکیب آبی‌ها انجام داد. سرور هم در بازیسازی و ایجاد موقعیت گل موفقیت‌های چشمگیری داشت و هم خود در راس گلزنان استقلال قرار گرفت و گل‌های زیبایی برای آبی‌ها به ثمر رساند. بدون شک حضور چنین بازیکنی در خط میانی، استقلال را به تیم بهتری بدل خواهد کرد اما هافبک ازبک ظاهرا دیگر آن بازیکن ایده‌آل فصل پیش نیست که سرمربی استقلال بحث اثبات آمادگی را پیش کشیده و تلویحا از این بازیکن ازبک خواسته در تست‌های فنی استقلال قبول شود تا باشگاه با او قرارداد ببندد.

با توجه به شرایطی که شفر پیش روی جباروف گذاشته خیلی بعید است این بازیکن به جمع آبی‌ها بازگردد و باید پرونده او را مختومه دانست. از سویی سرمربی آبی‌ها در حال بررسی چند گزینه اروپایی است و اگر چنانچه منابع مالی جذب این بازیکنان از سوی هیات مدیره باشگاه استقلال تامین شود، او می‌تواند زمینه‌ساز حضور گزینه مورد نظرش در استقلال شود. شفر اعتقاد دارد تیمش با برخورداری از یک مهاجم گلزن و یک هافبک بازیساز نظیر جباروف فصل پیش، استقلال را به یکی از مدعیان جدی نیم‌فصل دوم بدل خواهد کرد و باید دید برای جذب چنین بازیکنانی باشگاه استقلال چه تدبیر و برنامه‌ای در دستور کار دارد و چگونه می‌خواهد مردان مورد نظرش را به خدمت بگیرد.

آنچه نباید از نظر مربیان و مسوولان باشگاه استقلال دور بماند این است که جذب دوباره بازیکنانی همسطح گرو و نویمایر استقلال را یک گام دیگر به عقب سوق خواهد داد و نیم فصل دوم نمی‌تواند عرصه‌ای برای آزمون و خطای دوباره باشد.

استقلال زیبایی قزاقستان نیم فصل دوم برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر