کد خبر: 705980 A

کمیته فنی مهاجم خارجی و جباروف را تایید کرد

باشگاه استقلال برای خرید سرور جباروف هافبک 35 ساله ازبکستانی دچار تردیدهایی شده است. دلیل این موضوع هم یه سن و سال بالای این بازیکن و البته نیمکت‌نشینی‌اش در تیم جتسو و لیگ قزاقستان

به گزارش ایلنا،باشگاه استقلال برای خرید سرور جباروف هافبک 35 ساله ازبکستانی دچار تردیدهایی شده است. دلیل این موضوع هم یه سن و سال بالای این بازیکن و البته نیمکت‌نشینی‌اش در تیم جتسو و لیگ قزاقستان برمی‌گردد. با توجه به نرخ دلار، خرید جباروف برای استقلال نسبتا گران در می‌آید و مدیران نگران هستند که ستاره پا به سن گذاشته ازبک کارایی لازم را نداشته باشد. از طرف دیگر ترجیح این است که یک هافبک داخلی بگیرند و خرید ریالی انجام دهند. اما کمیته فنی در بررسی لیست خرید شفر به این نتیجه رسید که در نقل و انتقالات زمستانی هیچ گزینه‌ای بهتر از جباروف برای استقلال وجود ندارد که بتواند ضعف‌های خط میانی را برطرف کند. با توجه به درخواست شفر و تایید و تاکید کمیته فنی، می‌شود گفت جباروف یکی از خریدهای قطعی استقلال خواهد بود. البته به شرطی که بازهم به قول مدیران دخالت دلال‌ها و واسطه‌ها قیمت را بالا نبرد و این انتقال را برای آبی‌ها دشوارتر از این نکند. علاوه بر جباروف، باشگاه فقط برای جذب یکی دو بازیکن دیگر می‌گیرد. 

جباروف، مهاجم خارجی و احتمالا نورافکن

سبد خرید استقلال در نقل و انتقالات زمستانی مختصر و مفید خواهد بود. 2 یا 3 بازیکن برای نیم فصل دوم به عنوان خریدهای جدید به تیم اضافه می‌شوند. غیر از داریوش شجاعیان، محسن کریمی و مرتضی آقاخان که با برطرف شدن مصدومیت‌شان می‌توانند از نیم فصل دوم استقلال را همراهی کنند، فقط یک هافبک و یک مهاجم جدید به تیم اضافه می‌شوند. برای مهاجم جدید، رسانه‌ها  گزینه‌های مختلفی  را مطرح کرده‌اند. آنتونی استوکس، رضا قوچان‌نژاد، ابراهیم توره، لاسینا ترائوره و یونس دلفی از جمله اسامی مطرح شده برای استقلال هستند که غیر از رضا گوچی و ترائوره که هنوز تکذیب نشده‌اند، بقیه حضورشان در استقلال منتفی است. هرچند دلفی هم به عنوان یک خرید زیر 23 سال و البته ارزان قیمت می‌تواند گزینه باشد اما در اولویت خرید آبی‌ها قرار ندارد. درباره خرید مهاجم خارجی، قطعا استقلالی‌ها سراغ گزینه خارجی می‌روند و مانند جباروف به دلار هزینه خواهند کرد. با توجه به جدایی الحاجی گرو و مارکوس نیومایر خرید بازیکن خارجی برای استقلال راحت‌تر و کم‌دردسر شده است. به خصوص که دلار هم در مسیر نزولی قرار دارد و فعلا به کانال 9 هزار تومان سقوط کرده است. خرید یک هافبک که فعلا جباروف است و یک مهاجم خارجی قطعی است. از طرف دیگر احتمال بازگشت امید نورافکن هم وجود دارد. البته امید هم سهمیه زیر 23 سال است و تغییری در لیست شفر ایجاد نمی‌کند. در مجموع با خرید یک هافبک و یک مهاجم خارجی و احتمالا نورافکن پرونده نقل و انتقالاتی آبی‌ها بسته خواهد شد.

استقلال فقط یک خروجی دیگر دارد

 با جدا شدن نیومایر و گرو لیست بزرگسالان استقلال یک جای خالی دارد که احتمالا به سرور جباروف می‌رسد. با وارد شدن نام جباروف، شجاعیان، آقاخان و محسن کریمی  لیست استقلال کامل می‌شود. در کنار رضا آذری، اللهیار صیادمنش، سجاد آقایی و مهدی قائدی، طارق همام، که درتیم ملی امید عراق هم بازی می‌کند هم سهمیه زیر 23 سال است. فرشید اسماعیلی، میلاد زکی‌پور و آرمین سهرابیان هم 3 سهمیه زیر 23 سال محسوب می‌شوند.به این ترتیب با خرید مهاجم جدید، استقلال فقط به یک خروجی دیگر نیاز خواهد داشت تا در لیستش جا باز کند. جابر انصاری و میثم تیموری گزینه‌های اصلی هستند. اگر نورافکن برگردد احتمال جدایی تیموری بیشتر است اما در غیر این صورت جابر می‌تواند گزینه اصلی باشد تا در کنار الحاجی گرو و نیومایر سومین خروجی آبی‌ها در نیم فصل لقب بگیرد.

 

باشگاه استقلال سرور جباروف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر