کد خبر: 705352 A

وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدواریم تیم ملی فوتبال با توجه به بازیکنان خوبی که دارد و با توجه به حمایت‌های همه جانبه که از آن شده است بعد از ۴۲ سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شود و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کند.

به گزارش ایلنا، دکتر مسعود سلطانی فر در بخش پایانی نشست مشترک روسای فدراسیونهای ورزشی گفت:  در جلسات ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک همه محورهای حضور ورزشکاران ایران در المپیک و پارالمپیک مورد بررسی قرار می‌گیرد و تصمیم‌گیری می‌شود 

وی ادامه داد: کشتی، تکواندو، وزنه‌برداری و دوومیدانی تاکنون برای ما مدال آور بوده‌اند و در المپیک ۲۰۲۰ به مدال‌های کاراته، جودو، شمشیربازی و تیراندازی نیز امیدواریم و حتی از بقیه رشته‌ها و ورزشکارانی هم که سهمیه بیاورند حمایت و شرایط حضور خوب آن‌ها را در المپیک مهیا خواهیم کرد. 

وزیر ورزش و جوانان گفت: بررسی‌های و کارهای خوبی صورت گرفته و الان حتی می‌توانیم نام ببریم سهمیه را چه رشته‌ای و چه ورزشکاری می‌گیرد. ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه و مدال دارند را شناسایی کرده‌ایم و روی آن‌ها متمرکز هستیم و روال کاری آن‌ها را زیر نظر داریم. 

دکتر سلطانی فر افزود: در پارالمپیک هم وضع به همین شکل است و همانطور که با تلاش خوب از رتبه ۴ به ۳ در بازی‌های آسیایی رسیدند، با برنامه ریزی مناسب قصد دارند رتبه خود را در پارالمپیک نیز تک رقمی کنند. 

وزیر ورزش و جوانان همچنین در خصوص مسائل هیات‌های ورزشی و ادارات کل استانها گفت: پیشنهاد می‌کنم آخرسال جلسه مشترکی بین مدیران کل و روسای فدراسیون‌ها تشکیل شود تا مسائل ریز تر، اجرایی‌تر و بازتر مطرح شود و به هماهنگی و راهکار خوبی برسیم. 

دکتر سلطانی فر گفت: مجموع اعتبارات هیئت‌ها پنج تا شش برابر سالهای قبل است و باید ساز و کاری پیدا کنیم تا مدیریت بهینه در دو بخش به وجود آید. به نظر کاری پیچیده‌ای نیست و حتماً به راهکار خوبی خواهیم رسید. 

وزیر ورزش و جوانان به فجر چهلم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: فدراسیون‌ها باید برنامه‌های خوبی برای فجر چهلم داشته باشند و یک اتفاق و حرکتی در رشته مربوط را پیش بینی کنند. فجر چهلم به لحاظ سیاسی داخلی و خارجی برای کشور خیلی اهمیت دارد. تنها عنصری که می‌تواند شور و شعف مردم را در یکمدت کوتاه مسابقه به نمایش بگذارد ورزش است. 

دکتر سلطانی فر با اشاره به حضور تیم ملی فوتبال در بازی‌های جام ملت‌های آسیا گفت: به قهرمانی تیم ملی فوتبال در جام ملتها امیدواریم و با توجه به این که فینال آن مسابقات در ماه بهمن رقم می‌خورد می‌تواند موجی از شادی و نشاط و امید را بین مردم ایجاد کند. 

وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدواریم تیم ملی فوتبال با توجه به بازیکنان خوبی که دارد و با توجه به حمایت‌های همه جانبه که از آن شده است بعد از ۴۲ سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شود و شور و نشاط و شادمانی را بین مردم ایجاد کند. همه سازوکارها آماده است تا تیم ملی فوتبال قهرمان آسیا شود و موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کند و این انتظار وجود دارد.

وزارت ورزش و جوانان مسعود سلطانی فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر