کد خبر: 704790 A

انتخاب مرد سال آسیا توسط Titan sports

سایت titan sports چین با انتخاب 24 گزینه نهایی مرد سال فوتبال آسیا، آن ها را در معرض انتخاب کارشناسان فوتبال و رسانه و آسیا قرار خواهد داد

به گزارش ایلنا، چندی پیش AFC طی مراسم هر ساله خود بهترین‌های سال فوتبال قاره آسیا را انتخاب کرد که این  انتخاب با حرف و حدیث‌های زیادی همراه بود و هیچکس را متقاعد  نکرد. از همین رو سایت titan sports  چین با انتخاب 24 گزینه نهایی آن ها را در معرض انتخاب کارشناسان فوتبال و رسانه و آسیا قرار خواهد داد با آرای آن ها بهترین بازیکن سال آسیا ، واقعی تر از آنچه ای اف سی انتخاب کرد برگزیده شود.

پنل اعضای هیات ژوری انتخاب بهترین بازیکن سال قاره آسیا از اعضای 40 رسانه معتبر در قاره آسیا و دو کارشناس فوتبال آسیا در رسانه های اروپایی تشکیل شده است. از کشور ایران نیز یک نماینده در این هیات منصفه حضور دارد که آن پژمان راهبر سردبیر سایت ورزش سه است. اعضای 42 نفره هیات منصفه ابتدا اقدام به انتخاب 24 بازیکن نهایی برای بهترین بازیکن سال آسیا را انتخاب کردند و حالا قرار است بهترین بازیکن سال از میان این تعداد و با آرای کارشناسان رسانه ای برگزیده شود. اما آنچه این انتخابات را معتبرتر و با ارزش تر از انتخابات ای اف سی می کند این است که گستره حضور بازیکنان در لیست نامزدها مختص به بازیکنان حاضر در قاره آسیا نمی شود و بازیکنانی نظیر علیرضا جهانبخش و سون هیونگ مین نیز این شانس را دارند که در میان نامزدهای برگزیده حضور داشته باشند. نکته جالب دیگر اینکه بازیکنان خارجی که در فوتبال آسیا بازی می کنند نیز در این انتخابات حضور داشته و بازیکنانی مثل سرجینیو بازیکن برزیلی کاشیما آنتلرز و بغداد بونجاح الجزایری بازیکن السد  شانس دریافت جایزه را دارند.

با وجود بازیکنان آسیایی حاضر در آسیا، بازیکنان خارجی که در تیم های آسیایی بازی می کنند و بازیکنان آسیایی که در قاره های دیگر هستند حالا انتخاب بهترین های فوتبال آسیا با حضور چهره های مطرح این رقابت گرم تر خواهد شد.

2018؛ سال رویایی  آسیا

سال 2018 یک سال خوب برای فوتبال آسیا بوده است چرا که هر 5 نماینده این قاره در جام جهانی حداقل یک امتیاز کسب کردند و این افتخار مهمی به حساب می آید چرا که برای اولین بار است که چنین اتفاقی رخ می دهد ضمن اینکه لحظاتی در جام جهانی وجود داشت که برای همیشه در ذهن می ماند مثل عملیات موفقیت آمیز علیرضا بیرانوند برابر کریستیانو رونالدو در جام جهانی و مهار پنالتی بهترین بازیکن جهان، شکست افتخار آمیز ژاپن برابر بلژیک و مهمتر از همه حماسه کره جنوبی در کازان که آلمان قهرمان را شکست داد. در بازی های آسیایی کره جنوبی قهرمان شد و کاشیما آنتلرز برای اولین بار در تاریخ توانست جام قهرمانی لیگ قهرمانان را بالای سر برود. موفقیت ویتنام در رقابت های سوزوکی کاپ و...

فوتبال آسیا در سال 2018 از این رویدادهای جذاب زیاد داشت و بازیکنان در خلق این صحنه ها نقش های اصلی را ایفا کردند.

 

24 نامزد نهایی

علیرضا بیرانوند-ایران-پرسپولیس

علیرضا جهانبخش-ایران-برایتون/ آلکمار

اکرم عفیف-قطر-السد

مارکوس برگ-سوئد-العین

بغداد بونجاح-الجزایر-السد

سونیل چتری-هندی-بنگلورهند

نیل ادریج-فیلیپین-کاردیف سیتی ولز

سلمان الفرج-عربستان-الهلال

ماکوتو هاسه به- ژاپن-اینتراخت فرانکفورت

 عبدالکریم حسن-قطر-السد

هوواینگ یو جو-کره جنوبی-گامبا اوزاکا ژاپن

تاکاشی اینوی-ژاپن-ایبار/رئال بتیس

چو هیون وو-کره جنوبی-دیگو کره جنوبی

 والری کیچین-قرقیزستان-ینسی کراسنویارسک

کئون سان تائه-کره جنوبی-کاشیما آنتلرز

آرون موی-استرالیا-هادرزفیلدتاون انگلستان

نگویان کوانگهای-ویتنام-هانوی (ویتنام)

یویو اوساکا-ژاپن-کلن/وردربرمن

متیو رایان-استرالیا-برایتون هووآلبیون   

سرجینیو-برزیل-امریکن مینیرو/کاشیماآنتلرز

گن شوجی-ژاپن-کاشیما

سون هیونگ مین-کره جنوبی-تاتنهام هاتسپرز

یوما سوزوکی-ژاپن-کاشیما آنتلرز

علیرضا جهانبخش علیرضا بیرانوند بغداد بونجاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر