کد خبر: 704770 A

دبیر کل اتاق تعاون ایران مطرح کرد:

با موافقت هیات وزیران در خصوص واگذاری شرکت های فرهنگی _ ورزشی استقلال و پرسپولیس، در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، اتاق تعاون ایران با ارائه ۲ پیشنهاد برای حضور جدی در واگذاری این دو باشگاه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از اتاق تعاون ایران، ماشاالله عظیمی عضو هیات رئیسه و دبیر کل اتاق تعاون ایران در رابطه با خرید دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس اظهار کرد: پیشنهاد تشکیل ۲ تعاونی بزرگ سهام به نام‌های شرکت تعاونی سهام عام پرسپولیس ایرانیان و شرکت تعاونی سهامی عام استقلال ایرانیان  آماده شده که با سهامداری حداکثری مردم و تمام علاقمندان در سراسر کشور تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: نگاهی به فعالیت باشگاه‌های بزرگ دنیا نیز موید این امر است که بنیادی تعاونی و مردمی دارند.

عظیمی با اشاره به شفافیت مالی تعاون در اقتصاد، یادآور شد: شرکت تعاونی‌ها با توجه به کثرت و تنوع سهامداران از شفافیت اقتصادی بالایی بهره‌مند بوده و پیشنهادهای مورد نظر تمام جنبه‌های تجاری سازی، غنی‌سازی فرهنگی و برندینگ دیده شده است.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران با تاکید بر فراهم بودن زمینه مشارکت آحاد مردم اعم از ورزشکاران، پیشکسوتان، علاقمندان و همه آنهایی که می‌خواهند در تیم محبوبشان سرمایه‌گذاری کنند، ابراز داشت: بخش تعاون با محوریت اتاق تعاون در هفته آینده پیشنهادات را به وزارت اقتصاد ارائه می‌کند.

عظیمی گفت: با تعاونی شدن این باشگاه‌ها، می‌توان به سازماندهی، تامین مالی و حل مشکلات این تیم‌ها امیدوار بود.

وی در تشریح پیشنهادهای اتاق تعاون اذعان داشت: در طرح  مورد نظر  اتاق تعاون،  روش‌های نوین و متنوع ترکیبی تامین مالی و ابزارهای نوین و سنتی تامین مالی دیده شده است.

به گفته عظیمی، در آینده نزدیک اتاق تعاون ایران در راستای گسترش فرهنگ تعاون پیشنهادات دیگری نیز برای ارائه به وزارت اقتصاد در برنامه دارد.

وی ادامه داد: بخش تعاون این آمادگی را دارد در خصوص  شرکت‌های بزرگی که دچار مشکل هستند و در واقع باری بر دوش دولت محسوب می‌شوند، در قالب ایجاد شرکت تعاونی سهامی عام ورود کند.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران خاطر نشان کرد:  وزیر اقتصاد مشوق اصلی ما بوده است که بخش تعاون بتواند در برنامه‌های اقتصادی اقدامات موثری انجام دهد و با تشکیل تعاونی‌های سهامی عام پیوند بین اقتصاد و مردم را بر اساس قانون اساسی و سایر اسناد و قوانین بالادستی به صحنه رقابت‌های سالم و غرورآفرین تبدیل کند.

گفتنی است؛ فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی چندی پیش در جمع تعاون‌گران داخلی و خارجی ظرفیت بالای بخش تعاون را در اقتصاد تشریح کرد.

 

 

استقلال و پرسپولیس اصل ۴۴ ایران سرمایه قانون اساسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر