کد خبر: 704699 A

بازیکن 2متر و 3 سانتی آفریقایی بین گزینه‌های استقلال

بعد از آن‌که اسامی چون ابراهیم توره و آنتونی استوکس به عنوان گزینه‌های خارجی برای استقلال مطرح شد، مدیران باشگاه و اعضای کادر فنی آنها را تکذیب کردند

به گزارش ایلنا،بعد از آن‌که اسامی چون ابراهیم توره و آنتونی استوکس به عنوان گزینه‌های خارجی برای استقلال مطرح شد، مدیران باشگاه و اعضای کادر فنی آنها را تکذیب کردند، حالا یک گزینه جدید برای آبی‌پوشان مطرح شده است؛ لاسینا ترائوره مهاجم 28 ساله و سابق موناکوی فرانسه که از تابستان 2018 قراردادش تمام شد بدون تیم مانده و بازیکن آزاد است. آخرین تیم ترائوره آمیانس فرانسه بود.

همان باشگاهی که سامان قدوس ملی‌پوش ایرانی هم در آن توپ می‌زند و ستاره آنهاست. مهاجم 2 متر و 3 سانتی‌متری ساحل عاجی که به صورت قرضی از موناکو به آمیانس رفته بود، 18 بازی در لوشامپیونه برای این تیم انجام داد اما موفق به گلزنی نشد تا در لیست خروج قرار بگیرد. موناکوی فرانسه هم که در سال‌های اخیر ترائوره را به باشگاه‌های مختلفی از جمله اورتون در لیگ برتر انگلیس و اسپورتینگ خیخون در لالیگا  و زسکا مسکو روسیه قرض داده بود دیگر قرارداد این بازیکن را تمدید نکرد.

او در آمیانس 18 بازی و 775 دقیقه بازی کرد که فقط 2 بار حضورش در زمین کامل و  90 دقیقه ای بود و 16 مورد یا تعویض شد یا به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت. ترائوره در اورتون فقط یک بازی انجام داد و موفق به گلزنی نشد. در زسکا مسکو 14 بازی و در مجموع 944 دقیقه بازی کرد و فقط 5 گل زد. در لالیگا و اسپورتینگ خیخون هم 8 بازی انجام داد و 464 دقیقه به میدان رفت و 2 گل هم در کارنامه‌اش دیده می‌شود.

بهترین فصل این مهاجم در فصل 2013-2012 رقم خورد که بازیکن آنژی ماخاچ قلعه روسیه توپ می‌زد. 24 بازی و 12 گل زده کارنامه قابل دفاعی برای ترائوره است. البته درخشش اصلی او در لیگ رومانی بود که با تیم اف سی آز کلوژ 2‌بار قهرمان لیگ و 2 بار هم قهرمان جام حذفی شد. همین درخشش باعث شد تا در سال 2012 به تیم ملی ساحل عاج هم دعوت شود و 13 بازی هم انجام دهد. هرچند گل ملی ندارد اما با نارنجی‌پوشان فاتح جام ملت‌های آفریقا شد.

استقلال ابراهیم توره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر