کد خبر: 704437 A

با توجه به مخالفت الغرافه، احتمال بازگشت طارمی به پرسپولیس ضعیف است. مگر اینکه در روزهای پیش رو اتفاق جدیدی رخ بدهد و طارمی مدیران الغرافه را برای صدور رضایتنامه مجانی راضی کند.

به گزارش ایلنا، درباره آینده مهدی طارمی حرف و حدیث فراوان است. برخی اخبار، او را به تراکتورسازی وصل می‌کند و اینکه قرار است طارمی بمب نقل و انتقالات نیم‌فصل لیگ هجدهم باشد. زنوزی به‌عنوان مالک تراکتورسازی هنوز واکنشی به این انتقال نشان نداده و مشخص است که طرفین در حال رایزنی هستند.

پرسپولیس دیگر تیمی است که طارمی را زیر نظر دارد. چند روز قبل برانکو ایوانکوویچ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طارمی را می‌خواهد یا نه، گفت: «کدام مربی را می‌شناسید که طارمی را نخواهد؟ او فعلا با باشگاه الغرافه قرارداد دارد و مشخص نیست آیا مدیران این باشگاه با جدایی او موفقیت کنند یا نه؟ به همین دلیل فعلا مذاکره‌ای انجام نشده.»

مسیر بازگشت طارمی به پرسپولیس، موانع متعددی پیش رو دارد. ابتدا هواداران این تیم مخالف حضور دوباره طارمی در ترکیب تیم محبوب‌شان هستند. آنها مهاجم الغرافه را باعث و بانی محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات می‌دانند و در فضای مجازی نیز بارها مخالفت خود را با این انتقال اعلام کرده‌اند.

برانکو و باشگاه پرسپولیس اما نظر دیگری دارند. آنها معتقدند برای تقویت خط حمله پرسپولیس در نیم‌فصل دوم، حضور مهدی طارمی مفید خواهد بود. بخصوص که گادوین منشا آمار ضعیفی از خود بر جا گذاشته و فقط یک گل به ثمر رسانده است.

 افت منشا، بهانه مناسبی است تا پرسپولیس برای جذب طارمی اقدام کند. مهاجمی که پیش از حضور در الغرافه، برای پرسپولیس یک مهاجم کلیدی و موثر بود.

طارمی بر خلاف انتقادهایی که گاه و بی‌گاه در قطر و نسبت به عملکرد او انجام می‌شود، آمار قابل‌توجهی از خود بر جای گذاشته است. او 15 بار در ترکیب الغرافه قرار گرفته، 1277دقیقه در زمین بوده و روی 15 گل تیمش تأثیر گذاشته.

 مهاجم 26 ساله و ایرانی الغرافه، 6 گل مقابل قطر اس‌سی، الاهلی، الدحیل، الخور

(2 بار ) و السد به ثمر رسانده و عنوان بهترین مهاجم تیمش را به خود اختصاص داده. طارمی در 15 هفته‌ای که از لیگ ستارگان قطر گذشته و بازی‌ها به نیم‌فصل رسیده، 4 پاس گل هم برای هم‌تیمی‌هایش ارسال کرده و البته 5 پنالتی هم گرفته.

این آمار، هم قابل‌توجه است و هم درخشان اما مشخص نیست چرا در قطر، دست از سر طارمی برنمی‌دارند و مدام به او حمله می‌کنند. برانکو اما برخلاف رسانه‌های قطری، خوب می‌داند که حضور طارمی می‌تواند خط حمله پرسپولیس را تقویت کند و به همین دلیل هم هست که اصرار دارد تا او را جذب کند.

مدیران الغرافه البته از عملکرد طارمی رضایت دارند و همین مهم‌ترین مانع برای بازگشت طارمی به پرسپولیس است. مهاجم تیم ملی که باید در جام ملت‌های آسیا برای ایران بازی کند، پیشنهاد دیگری هم از قطر در جیب دارد اما الغرافه مخالف جدایی‌اش است.

با توجه به مخالفت الغرافه، احتمال بازگشت طارمی به پرسپولیس ضعیف است. مگر اینکه در روزهای پیش رو اتفاق جدیدی رخ بدهد و طارمی مدیران الغرافه را برای صدور رضایتنامه مجانی راضی کند.

خودتان را جای مدیران الغرافه بگذارید، آیا با جدایی مهاجمی که روی 15 گل تأثیر مستقیم گذاشته موافقت می‌کنید؟

پرسپولیس مهدی طارمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر