کد خبر: 704434 A

جدایی نویمایر و گرو سرانجام تایید شد و این دو بازیکن خارجی که کارآیی لازم را در استقلال نداشتند، این باشگاه را ترک کردند.

به گزارش ایلنا، البته وقتی برای نخستین بار ایران ورزشی این خبر را منتشر کرد وینفرد شفر بلافاصله به دفاع از این دو بازیکن خارجی پرداخت و اعلام کرد که نه گرو از استقلال جدا می‌شود و نه نویمایر اما ظاهرا آنچه کمیته فنی باشگاه استقلال خواسته به سرمربی آبی‌ها تحمیل شده و این دو بازیکن به دلیل عملکرد نامناسب از جمع آبی‌ها جدا شدند. این جدایی اما به هرطریقی که بود برای استقلال رهاورد مثبتی دارد و حالا مسوولان این باشگاه می‌توانند با خیال آسوده بازیکنانی همچون شجاعیان، کریمی و آقاخان را که نیم فصل با آنها تمرین کردند و نام‌شان در فهرست نبود، به لیست نیم فصل دوم وارد کنند. اینطور که پیداست جدایی گرو و نویمایر با موافقت آنها انجام شده و این دو هیچ مخالفتی با جدایی نداشته‌اند. صحبت‌هایی که الحاجی، مهاجم ناکام استقلال انجام داده این واقعیت را به اثبات می‌رساند.

گرو: همه چیز پول نیست

بی‌درسر می‌روم

الحاجی گرو درباره اینکه چه شد در نهایت از جمع آبی‌های پایتخت جدا شد توضیحاتی داده است: «من با مسوولان باشگاه استقلال توافق کردم که قرارداد بین ما فسخ شود. برای این فسخ قرارداد هم پولی نگرفته‌ام چون معتقدم در فوتبال همه چیز پول نیست. به هر حال من چند ماه در ایران در تیم بزرگی بازی کردم که هواداران خوبی دارد. همه چیز را هم فراموش کرده‌ام.» گرو به هواداران استقلال اطمینان کامل می‌دهد که هیچ شکایتی از جانب او از استقلال مطرح نشود: «تاکید می‌کنم در فوتبال همه چیز پول نیست. مطمئن باشید و این را از قول من بنویسید که هرگز به فیفا شکایت نمی‌کنم.» گفته می‌شود باشگاه‌های سپاهان و نساجی گرو را می‌‌خواهند. این بازیکن درباره پیشنهادهای احتمالی نیز توضیح کوتاهی داده است: «می‌دانم چند باشگاه ایرانی خواهان من هستند و یکی از مربیان مطرح کشور ایران خواستار حضورم در باشگاهش شده است. او مدعی است راحت از من استفاده می‌کند ولی فعلا می‌خواهم در کنار خانواده‌ام یک تصمیم خوب بگیرم.»

 

نویمایر هم شکایت نمی‌کند؟

در حالی که گرو صراحتا اعلام کرده با استقلال به توافق رسیده اما نویمایر هیچ صحبتی درباره اینکه قصد شکایت از استقلال دارد را به میان نیاورده است. البته پستی که او در صفحه شخصی‌اش منتشر کرده نشان از صلح نصفه و نیمه با باشگاه استقلال دارد. نویمایر درباره جدایی از استقلال گفته: «هیچ چیز در زندگی همیشگی نیست. زمان حضور من در ایران واقعا کوتاه بود اما این کشور یک‌ تجربه شگفت‌انگیز برای من بود. هنوز وقتی به نخستین بازی‌ام در آزادی مقابل ۷۰ هزار قلب آبی فکر می‌کنم، مو به تنم سیخ می‌شود. این خاطرات همیشه باقی می‌مانند‌. علاوه بر این، باعث افتخارم بود‌ که برای این باشگاه (استقلال) بازی کنم. خداحافظ.» حرف‌های نویمایر آثاری از دلخوری در خود ندارد و اینطور که پیدا است باشگاه استقلال قصد دارد این دو بازیکن را با رضایت به خانه‌های خود بفرستد.

 

استقلال از این تجربه درس می‌گیرد؟

در تاریخ باشگاه استقلال بارها اتفاق افتاده که بازیکنان خارجی ناکارآمد به این تیم آمده‌اند و به جای آنکه باری از روی دوش تیم بردارند فقط بار مالی به همراه داشته‌اند. آخرین نمونه‌ها گرو و نویمایر بودند که هرگز نتوانستند انتظارها را برآورده کنند اما ممکن است در آینده باز هم از این دست اتفاقات رخ دهد و باشگاه استقلال سرمایه‌های دلاری و ریالی‌اش را به سبب عقد قراردادهای این چنینی از دست بدهد. با حضور مدیران جدید این انتظار می‌رفت که اشتباه‌های گذشته تکرار نشود اما جذب نویمایر و گرو ثابت کرد که جذب بازیکنان ناکارآمد خارجی فقط مختص یکی، دو مدیر نیست و این موضوع در باشگاه استقلال به یک اپیدمی غلط بدل شده است. به هر حال ماجرای این دو بازیکن نیز آنچنان هم با خیر و خوشی به پایان نرسیده و سران باشگاه استقلال باید مبالغی را به این دو بدهند اما همین که کار به شکایت از استقلال در فیفا نکشیده جای امیدواری دارد.

 

در انتظار جدایی یکی، دو بازیکن دیگر

اما ماجرای جدایی‌ها به همین جا ختم نخواهد شد. زمزمه جدایی مرتضی تبریزی اما همچنان شنیده می‌شود. بازیکنی که در استقلال عملکرد مناسبی نداشته است. البته تبریزی طبق قانون نمی‌تواند دوباره برای ذوب آهن بازی کند و باید تیم دیگری را برگزیند، مگر اینکه قانون عوض شده باشد یا در این ایام تغییر کند! درباره بازیکنانی همچون میثم تیموری هم باشگاه استقلال هیچ گاه با قطعیت حرفی به میان نیاورده اما نکته‌ای که نباید فراموش شود این است که سران باشگاه استقلال بخصوص اعضای کمیته فنی که در تصمیم‌گیری‌ها نقشی کلیدی دارند، باید تعارف را کنار بگذارند و به جهت تقویت هر چه بیشتر استقلال چند بازیکنی که در استقلال کارآیی ندارند یا در پست‌شان بازیکن هست، کنار بگذارند و به سراغ بازیکنانی بروند که بتوانند در بازی‌های آتی بخصوص لیگ قهرمانان آسیا عصای دست استقلال باشند.

استقلال سرمایه قلب لیگ قهرمانان آسیا کمیته فنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر