کد خبر: 704426 A

مارکو آسنسیو 22 سال دارد و بهترین سال‌های حرفه‌اش پیش روی او قرار دارد اما مهاجم رئال مادرید باید بداند موفقیت فرش قرمزی نیست که پیش پای او پهن شود. باید هر گام را خودش بردارد هرچند به نظر می‌رسد در این فصل در گذشته خودش گیر کرده است.

به گزارش ایلنا، رئال مادرید شنبه شب به سختی رایووایکانو را با یک گل شکست داد اما آسنسیو نتوانست کنترل بازی را به دست بگیرد و رئال به گل کریم بنزما دلخوش کرد هرچند خط حمله فرصت خراب کن می‌توانست مانع از کسب سه امتیاز شود. آسنسیو ماه گذشته گفت: «من نمی‌توانم رهبر خط حمله تیم باشم، بازیکنان دیگری هستند که مدت زیادی در تیم بوده‌اند، تجربه بیشتر و جایگاه بالاتری دارند و این کار آنها است.»

این اظهارنظر شگفتی بسیاری را برانگیخت و شاید تردیدهایی که تلاش می‌کرد از آنها فرار کند را بیشتر کرد.

ناتوانی در گلزنی به رایووایکانو به معنی آن است که آسنسیو در 15 بازی آخر تیمش در لالیگا گل نزده و پاس گل هم نداده. آخرین بار در بازی 31 شهریور با اسپانیول جشن گل گرفت که آن موقع خولن لوپتگی مربی رئال مادرید بود. آن تنها گل این فصل آسنسیو در رقابت‌های مختلف بود ضمن اینکه تنها پاس گلش هم در برد 4 بر یک برابر خیرونا بوده.

با رفتن کریستیانو رونالدو به یوونتوس، فضایی ایده‌آل برای آسنسیو به وجود آمد که جانشین فوق‌ستاره پرتغالی شود. آسنسیو دو فصل قبل خودش را نشان داد و حتی در فینال لیگ قهرمانان هم گل زد. توانایی دریبل‌زنی و میل به شوت از راه دور همراه با سرعت بالا او را به استعدادی چشمگیر تبدیل کرده بود. فصل قبل هم خوب شروع شد و او در پیروزی فوق‌العاده مقابل بارسلونا در سوپرجام اسپانیا دو گل عالی زد و برای همین قراردادش تمدید شد. شاید شانس همراهش بود چون از روی نیمکت می‌آمد و دفاع‌های خسته را می‌شکافت ضمن اینکه شوت‌هایش هنوز غیرقابل پیش‌بینی تلقی می‌شد.

اما حالا که مشهور شده و جا افتاده و به آنچه می‌خواسته رسیده یعنی حضور مرتب در ترکیب اصلی رئال مادرید، مسیر سقوط را طی می‌کند.

البته همه تیم این فصل در غیاب رونالدو با مشکل مواجه شده‌اند اما آسنسیو با وجود آنکه نمی‌خواهد مسوولیتی را به گردن بگیرد یکی از دلایل مستقیم افت رئال مادرید است. در بازی شنبه می‌توانست برتری تیمش را دو برابر کند بعد از کار عالی لوکا مودریچ اما ضربه‌اش را بدون دقت و زاویه به دروازه‌بان حریف کوبید.

او شمه‌هایی از استعداد خود را نیز به نمایش گذاشت اما بی‌فایده بود و حضورش در این بازی با یک ضربه به اتمام رسید هرچند در 71 دقیقه حضورش از موقعیت و جایگاهی که به دست آورده، درست استفاده نکرد. اگر مراقب نباشد، وینیسیوس جونیور منتظر لغزش او و گرفتن جایش است.

آسنسیو در هنگام خروج از زمین مورد تشویق هواداران حاضر در برنابئو قرار گرفت اما این بازیکن خودش غمزده به نظر می‌رسید. شاید او تصور می‌کرد در این بازی می‌توانسته خودش را از این شرایط بحرانی و قحطی گل نجات دهد.

در مقابل، مارکوس یورنته در میان بازیکنان ضعیف مادرید درخشیده. او در خط میانی منظم است و با پاس‌های خوب ثابت کرده می‌تواند جای کاسمیرو را بگیرد. اگرچه این بازیکنان کاملا متفاوت هستند اما شاید این اسپانیایی 23 ساله به هموطنش راه را نشان بدهد.

منبع: سایت گل

رئال مادرید آسنسیو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر