کد خبر: 704397 A

در فاصله کوتاه باقی مانده تا جام ملت‌های آسیا سایت اکسپرس روسیه به تشریح شرایط شاگردان کارلوس کی روش پرداخته است.

به گزارش ایلنا، در آستانه جام ملت‌های آسیا سایت اسپرت اکسپرس روسیه با مقدمه‌ای درباره اهمیت فوتبال در ایران و افتخارات تیم ملی در جام ملت‌های آسیا نوشت: «یک نظم واقعی در تیم ملی ایران وجود دارد. سرمربی پرتغالی طی سال‌ها حضور خود در تیم ملی ایران توانسته این نظم تاکتیکی را به ایران تزریق کند. سیستم رسمی ایران در جام جهانی ۱-۴-۱-۴ بود که در واقع در هنگام بازی به ۱-۳-۶ تبدیل می‌شد.

 تنها سردار آزمون در تیم ملی ایران خیلی وظیفه کارهای دفاعی نداشت. وظیفه او این بود که توپ را پیدا کند و به فضاهای خالی بفرستد تا بازیکنان کناری و سریع ایران اضافه شوند. ایران با حربه ضدحمله چیزی از دیگر تیم‌های گروه B جام جهانی کم نداشت.»

در این مطلب جهانبخش ستاره تیم ملی در جام ملت‌ها معرفی شده و در بخش مربوط به کی‌روش هم آمده: «کی‌روش همین الان هم نام خود را در تاریخ فوتبال ایران با دو صعود پیاپی به جام جهانی ثبت کرده است.

 او در جام ملت‌های قبلی هم در بازی برابر عراق در یک چهارم نهایی در حالی حذف شد که اتفاقات عجیبی در آن دیدار رخ داد و در نهایت در ضربات پنالتی ایران شکست خورد. حالا جام ملت‌های آسیا نخستین فرصتی است که کی‌روش بتواند در آن نخستین قهرمانی دوران مربیگری خود و نخستین قهرمانی ایران بعد از ۴۲ سال در جام ملت‌ها را تجربه کند.»

در بخش پایانی این مطلب هم آمده است: «نظم و سازماندهی عالی، تمرکز خیلی خوب در دفاع، حضور ستاره‌ها و جوانان به صورت همزمان در تیم که حاضر هستند برای تیم ملی کشورشان ۲۰۰ درصد توان خودشان را نشان دهند. دیگر چه چیز نیاز دارید تا طلسم قهرمان نشدن در جام ملت‌های آسیا را بعد از ۴۲ سال بشکنید؟ کار خوب سرمربی پرتغالی در تیم ملی وقت میوه دادن است و به نظر زمان برای قهرمانی این تیم فرا رسیده است.»

 

تیم ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر