کد خبر: 703898 A

دومین دوره مسابقات گرنداِسلم 2018 – چین

سجاد مردانی نماینده سنگین وزن کشورمان در فینال مسابقات گرنداِسلم موفق شد «کیو دون این» از کره جنوبی را با نتیجه 3 بر 2 شکست داده و با شایستگی بر سکوی قهرمانی بایستد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، دومین دوره مسابقات گرنداِسلم تکواندو از صبح روز چهارشنبه - 21 آذرماه با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه مردان و زنان و در اوزان المپیکی به میزبانی «ووشی» چین آغاز و امروز (یکشنبه – 25 آذرماه) به پایان می‌رسد.

فینال از ساعت 10 صبح (به وقت تهران) امروز (یکشنبه - 25 آذرماه) در حال برگزاری است که سجاد مردانی به عنوان نماینده ایران دقایقی پیش رو به مصاف حریفش رفت.

سجاد مردانی در نخستین گام «استفن لامبدین» آمریکایی را شکست داد و در مرحله یک‌چهارم «گیل یانگ بیوئن» از کره جنوبی از پیش رو برداشت. نماینده سنگین وزن کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «ژائوکسیانگ سانگ» از چین رفت و با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید تا فینالیست این دوره از رقابت ها لقب بگیرد.

سجاد در فینال با «کیو دون این» نماینده کره‌جنوبی قهرمان آسیا 2018، دارنده یک طلا و 3 نقره گرندپری، برنز جهانی 2017 و .... مبارزه کرد که با نتیجه 3 بر 2 (راند یک: 2 بر یک/ سجاد - راند دو: 6 بر 2/ کره جنوبی - راند سه: یک بر یک - راند چهار: 2 بر یک/ کره جنوبی - راند پنج: 3 بر 2/سجاد – راند طلایی: 3 بر یک/سجاد ) پیروز شد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

هدایت تکواندوکاران اعزامی برعهده سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی است. 

گفتنی است؛ به قهرمان این رقابت‌ها 70 هزار دلار (49 هزار دلار برای بازیکن و 21 هزار برای مربی)، نایب قهرمان 20 هزار دلار (14 هزار برای بازیکن و 6 هزار برای مربی) و نفر سوم 5 هزار دلار (3500 دلار برای بازیکن و 1500 دلار مربی) پاداش تعلق می‌گیرد.

تکواندو سجاد مردانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر