کد خبر: 703838 A

تیم فوتبال استقلال با هدایت وینفرد شفر نیم فصل لیگ هجدهم را به پایان رساند.

به گزارش ایلنا، تیم فوتبال استقلال با هدایت وینفرد شفر نیم فصل لیگ هجدهم را به پایان رساند. این تیم در نهایت نیز با ۶ پیروزی، ۷ مساوی، ۲ شکست، ۱۸ گل زده، ۶ گل خورده و ۲۵ امتیاز بعد از پدیده، پرسپولیس، سپاهان و تراکتورسازی در جایگاه پنجم قرار گرفت. فاصله امتیاز آبی پوشان با تیم ششم که پارس جنوبی است ۶ امتیاز است و این یعنی فعلا استقلال با تیم بعدی خود فاصله مطمئنی دارد.

استقلال پایین جدولی‌ها را برده

تیم استقلال در نیم فصل نخست بیشتر از تیم‌های پایین جدولی امتیاز گرفت. شاگردان شفر در نیم فصل نخست تنها یک تیم بالای جدولی که تراکتورسازی بود را در هفته سوم شکست دادند. از ۶ پیروزی که آبی‌پوشان در نیم فصل نخست به دست آورده‌اند، یک پیروزی مقابل تیم بالانشین تراکتورسازی است و بعد از آن بالاترین تیمی که استقلال در جدول موفق به شکست دادنش شده‌ است، سایپای رده هشتمی است.

ضعیف‌کش

سایر پیروزی‌های آبی‌پوشان مقابل تیم‌های صنعت نفت، نفت مسجدسلیمان، سپیدرود و استقلال خوزستان است که در رده‌های یازدهم، دوازدهم، پانزدهم و شانزدهم جدول قرار دارند. شفر فصل گذشته از هفته نهم روی نیمکت استقلال نشست و در فصل جاری از ابتدا هدایت این تیم را بر عهده داشته است.

استقلال بهتر شده

مقایسه نیم فصل لیگ هفدهم با فصل جاری نشان می‌دهد با وجود انتقادهایی که از شفر می‌شود، استقلال در این نیم فصل که مرد آلمانی تیم را از ابتدا در اختیار داشته عملکرد بهتری از فصل قبل که او در میانه راه تیم را از منصوریان تحویل گرفت، داشته است. استقلال در پایان نیم فصل اول لیگ هفدهم در رتبه هفتم قرار داشت اما در فصل جاری دو پله صعود داشته و در رتبه پنجم جدول قرار دارد.

پنج امتیاز بیشتر

بهتر شدن رتبه آنها به دلیل افزایش امتیازاتی است که در فصل جاری کسب کرده‌اند. استقلال در نیم فصل گذشته به طور میانگین در هر دیدار 3/1 امتیاز کسب کرد اما در فصل جاری در هر بازی به طور متوسط 7/1 امتیاز کسب کرده، یعنی در مجموع 5 امتیاز بیشتر. آنها نسبت به نیم فصل لیگ هفدهم یک برد بیشتر به‌دست آورده‌اند و کمتر شکست خورده‌اند.

شاگردان شفر سخت‌تر شکست می‌خورند

آبی‌پوشان تهران در نیم فصل گذشته در 33 درصد دیدارهای‌شان شکست خوردند در حالی که در فصل جاری تنها در 13 درصد از بازی‌های خود طعم شکست را چشیدند. در گل زده هم آنها وضعیت بهتری دارند. آبی‌های پایتخت در نیم فصل گذشته در هر دیدار  به طور میانگین تنها 7/0 گل به ثمر می‌رساندند اما در فصل جاری در هر بازی به طور متوسط 2/1 گل زده‌اند. هر چند بیشتر شدن گل زده این تیم به دلیل عملکرد بهتر خط حمله استقلال نبوده و مدافعان و هافبک‌های این تیم بیشتر گل زده‌اند. استقلال در حالی عملکرد بهتری در گلزنی داشته که همزمان در خط دفاع هم بهتر عمل کرده است.

دفاع مستحکم‌تر

استقلال در نیم فصل اول لیگ هفدهم هم عملکرد دفاعی قابل دفاعی داشت و در هر دیدار 6/0 گل دریافت می‌کرد اما آنها در فصل جاری از این هم بهتر شدند و به همراه پرسپولیس، بهترین خط دفاع نیم فصل اول را به خود اختصاص دادند. سرخابی‌های تهران هر دو در این نیم فصل، به طور میانگین در هر دو بازی حتی کمتر یک گل دریافت کرده‌اند که عملکرد بسیار خوبی برای خط دفاع این دو تیم که به یک اندازه گل دریافت کردند، محسوب می‌شود. همین عملکرد بهتر شاگردان شفر در فصل جاری موجب شده تفاضل گل آنها از مثبت دو و نیم فصل قبل، به مثبت 12 در فصل جاری برسد که پیشرفت چشمگیری است.

استقلال وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر