کد خبر: 703126 A

سرمربی تراکتورسازی مسئولیت شکست تیمش را گردن گرفت.

به گزارش ایلنا، محمد تقوی در خصوص شکست تراکتورسازی مقابل فولاد در کنفرانس خبری اظهار داشت: قبل از هرچیز باید بگکویم فوتبال همین است و یک رو می‌برید و یک روز می ‌بازید. شرمنده هواداران شدیم و ناراحتیم. اینکه تماشاگران آمدند و ناراحت رفتند. امروز کاپیتان تیم خوب ظاهر شد. نیمه اول خوب نبودیم و در نیمه دوم قبل از اینکه نوع بازی را عوض کنیم گل خوردیم. به بازیکنان می‌گویم تحت هر شرایطی سر خود را بالا بگیرند و باخت همیشه در فوتبال وجود دارد. تحت هر شرایطی باخت گردن مربی است و اگر خوب نبودیم من مقصر هستم.

تقوی تاکید کرد: گل اول را روی ضد حمله خوردیم، گفته بودم که فولاد تیم ناشناخته‌ای است اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که توپ را مقابل بازیکن آنها از دست دادیم وگل خوردیم. سرعت فولادی‌ها در ضد حمله خوب بودند و ما با یک گل نمی‌توانستیم سیستم تیم را عوض کنیم. 

سرمربی تراکتورسازی عنوان کرد: در نیمه اول می‌خواستیم به گل برسیم اما نشد در نیمه دوم هم بازی دست ما بود اما فولادی‌ها از دروازه‌ خود محافظت کردند. با این باخت دنیا تمام نشده است. شرمنده هواداران شدیم اما لیگ ادامه دارد. وقتی بازیکن حریف چهار بازیکن ما را جا می‌گذارد تیم باید شرمنده باشد نه هوادار. 70 هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده بودند و ما شرمنده آنها شدیم.

وی در پاسخ به این سوال که تراکتورسازی امروز در حد خود که هیچ در حد یک تیم دسته‌اولی هم نبود گفت: همیشه می‌گویم تا زمانی که هستم می‌جنگم مربی سپر بلای بازیکنان است. باخت همیشه وجود دارد و ممکن است امروز اتفاق بیفتد یا یک ماه دیگر اما باید سعی کنیم کمتر شود. 

تقوی در پاسخ به این سوال که کاپیتانتان ضعیف بود اما چرا او را تعویض نکردید گفت: این فلسفه من است شاید هم اشتباه باشد اما کاپیتان تیم را تحت هیچ شرایطی عوض نمی‌کنم هر بازیکنی ممکن است یک روز در بازی اشتباه کند. امروز آزادی بازیکن جوان ما خوب بود شما از جوان 19 ساله چه می‌خواهید او باید توپ خراب کند تا یاد بگیرد اما به هر حال این موضوع هم وجود دارد که تراکتور جایی نیست که توپ را خراب کنید. نمی‌خواهم بهانه‌جویی کنم ما نیاز داریم که بازیکن جذب کنیم در حال حاضر 14 یار بیشتر نداریم. باید همه به جوان‌ها اعتماد به نفس و انگیزه بدهیم من آدم صبوری هستم و نباید به خاطر یک باخت همه چیز را فراموش کنیم.

وی درمورد ادامه شرایط تراکتورسازی گفت: 12 روز استراحت داریم تا بازیکنان ریکاوری شوند. این موضوع هم وجود دارد که خیلی بد است با باخت به تعطیلات برویم. دو بازیکن خارجی هنوز جزو تیم ما هستند اما نمی‌توانیم از آنها استفاده کنیم. اگر نیامدند باید سریع جایگزین بیاوریم. به نظر من تیم ما به جای تقویت بیشتر به ترمیم نیاز دارد. برای ماندن در کورس قهرمانی نیاز به 3-2 بازیکن داریم. یک اردوی 10 روزه را در خارج از کشور خواهیم داشت و بازیکنان جدید باید کنار ما باشند. 

سرمربی تراکتورسازی درمورد عملکرد احسان پهلوان گفت: او امروز خوب بازی کرد این مهم نیست که چقدر در ترکیب بازی کند بلکه تاثیرگذاری مهم است. احسان یکی از بازیکنان خوب ما است و سعی می‌کنیم بیشتر او را بازی دهیم. 

وی درمورد اینکه تراکتورسازی قهرمان می‌شود یا خیر، گفت: قول می‌دهیم در نیم فصل دوم برای قهرمانی بازی کنیم با این پتانسیل هوادار نمی‌توانیم به چیزی جز قهرمانی فکر کنیم اما به هر حال هیچ کس نمی‌تواند به شما ضمانت قهرمانی بدهد. 

 

تراکتورسازی تبریز فولاد خوزستان محمد تقوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر