کد خبر: 702328 A

مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال پیکان بعد از جلسات پیاپی سرانجام از این تیم جدا شد تا داستان حضورش در پیکانشهر بعد از دو فصل و نیم به پایان برسد.

به گزارش ایلنا،مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال پیکان بعد از جلسات پیاپی سرانجام از این تیم جدا شد تا داستان حضورش در پیکانشهر بعد از دو فصل و نیم به پایان برسد. جلالی در  حالی از پیکان جدا شد که بهترین مربی تاریخ پیکان از نظر کسب نتیجه بود. او لیگ شانزدهم 44 و لیگ هفدهم 45 امتیاز کسب کرد و در نیم فصل اول نیز از 15 بازی تنها 16 امتیاز گرفت. جلالی هرچقدر در دو فصل اول نتایج خوبی گرفت اما در فصل سوم نتوانست به میانگین سال‌های قبلش نزدیک شود و همین موضوع باعث جدایی او از پیکان شد.

جلالی در سال‌های مربیگری

مجید جلالی اولین بار در لیگ سوم فوتبال ایران به عنوان سرمربی تیم فوتبال پاس تهران مشغول به کار شده و این تیم را در پایان فصل با 53 امتیاز به مقام قهرمانی رساند. رقیب او در آن سال استقلال و امیر قلعه‌نویی سرمربی جوانش بودند اما در نهایت جلالی جام قهرمانی را بالای سر برد.

او اما در دومین سال حضورش در تیم پاس تهران بعد از کسب 3 برد، 3 مساوی و 2‌باخت و بعد از انتشار یک نامه جالب از سوی مصطفی آجورلو از کار برکنار و جای خودش را به مصطفی دنیزلی داد. جلالی پاس را با میانگین 5/1 امتیاز در هر بازی به دنیزلی تحویل داد و دنیزلی نیز در نهایت با میانگین 36/1 امتیاز کار را در رتبه ششم به پایان رساند. جلالی در سال 1384 هدایت صباباتری را به عهده گرفت و با این تیم جام حذفی و سوپرجام را گرفت اما در لیگ برتر تنها سه هفته روی نیمکت این تیم نشست و بعد از یک برد، یک باخت و یک مساوی از کار برکنار شد.

او در همان سال و در هفته نوزدهم هدایت تیم قندی یزد را به عهده گرفت اما این تیم در پایان فصل و بعد از کسب 10 شکست و دو تساوی به لیگ دسته پایین‌تر سقوط کرد.

جلالی در لیگ ششم هدایت پاس تهران را بار دیگر به خدمت گرفت اما این بار تنها یازده هفته هدایت پاس را به عهده داشت. او با پاس 4 برد، 4 باخت و 3 مساوی و در یازده بازی 15 امتیاز کسب کرد و جای خودش را به همایون شاهرخی داد.

او در لیگ هشتم به تیم فولاد پیوست، تیمی که در لیگ چهارم به مقام قهرمانی رسید اما دو سال بعد به لیگ دسته اول رفت اما در لیگ هشتم با مجید جلالی به رتبه هفتم رسید. او با فولاد در این فصل در 34 بازی 50 امتیاز یعنی میانگین 47/1 به دست آورد اما در پایان فصل جای خودش را به لوکا بوناچیچ داد. لوکا هشت هفته ماند و بعد از چهار باخت و 4 تساوی رفت و جلالی جانشینش شد. او در این فصل با میانگین 26/1 امتیاز فولاد را در رتبه دهم نگه داشت. او در لیگ دهم با فولاد با 54 امتیاز ششم شد و در پایان لیگ یازدهم در حالی که فولاد در رتبه چهاردهم بود از این تیم کنار رفت.

مجید جلالی در لیگ سیزدهم یکی از پرمهره‌ترین تراکتورسازی‌های تاریخ را با حضور بازیکنانی مثل علی کریمی و کریم انصاری‌فرد تحویل گرفت اما بعد از 23 هفته از کار برکنار شد و جای خود را به تونی اولیویرا داد. او در حالی از تراکتور رفت که 9‌برد 3 باخت و یازده مساوی در کارنامه اش داشت.

آقا معلم بعد از تراکتورسازی به سایپا رفت و دو فصل در این تیم حضور داشت. او در فصل اول و در 31 بازی که روی نیمکت سایپا بود 12 برد 8 مساوی و 11 باخت به دست آورد. سایپا در این فصل هفتم شد و با جلالی ادامه داد. در لیگ پانزدهم اما در 31 بازی 12 برد 6 مساوی و 13 باخت کسب کرد و تیمش در رتبه هشتم جای گرفت. مجید جلالی بعد دوسال حضور در سایپا به دیگر باشگاهی که متعلق به کارخانه خودروسازی است پیوست. او در پیکان در دو فصل تیم را در رتبه ششم حفظ  کرد و روز گذشته درحالی این تیم را ترک کرد که در رتبه هشتم قرار داشت.

جلالی در 62 سالگی احتمالا مربیگری را این بار با تیمی دیگر ادامه می‌دهد و شاید زودتر از تصورها او برای دهمین بار هدایت تیمی متفاوت در لیگ برتر را برعهده بگیرد.

جلالی مربی مطمئن برای دوسال

مجید جلالی در فوتبال ایران به عنوان یک مربی علم‌گرا مطرح شد. او از اولین مربیان ایرانی بود که قلم و دفتر را همراهش به نیمکت آورد و نتایجی هم کسب کرد. جلالی غیر از قهرمانی با پاس در اولین دوره لیگ برتر و یا یک چهاردهمی با فولاد نتایجش نشان می‌دهد که یک مربی با نتایج متوسط بوده است.

او در پیکان دو فصل ششم شد ، در سایپا در رتبه‌های هفتم و هشتم ماند ، با تراکتورسازی در رتبه پنجم بود که رفت و در روزهای فولاد توانست رتبه‌های هفتم، دهم ، ششم و چهاردهم را نیز تجربه کند. کارنامه جلالی نشان می‌دهد که سپردن هدایت یک تیم به او شاید منجر به قهرمانی نشود اما تیم‌هایش هیچ‌گاه نگران سقوط نیستند. اگر تیمی دارید که دوست دارید با نهایت آرامش در لیگ برتر بماند و همیشه جایی میان هشت تیم بالای جدول و رتبه‌های پنجم تا هشتم باشد بهترین انتخاب مجید جلالی است. با این وجود او معمولا در سال‌های اول مربیگری اش بهتر نتیجه گرفته است. او با پاس در سال اول قهرمان شد، با فولاد در اولین سال در رتبه هفتم قرار گرفت، با سایپا سال اول هفتم شد اما در سال دوم هشتم... و در پیکان نیز نتایج دو سال ابتدایی‌اش به مراتب بهتر از نتایج سال سومش بود.

مجید جلالی پیکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر