کد خبر: 701654 A

رقابت ما و مدعیان ادامه خواهد داشت؛

مربی سپاهان در مورد اتفاقات و حواشی بازی با پرسپولیس صحبت کرد.

سعید الهویی در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص بازی با پرسپولیس اظهار داشت: همانطوری که حدس می‌زدیم، بازی به دلیل حساسیت ها و حواشی که از بعد از دیدار با ذوب آهن و در کنفرانس مطبوعاتی آقای برانکو ایجاد شد، فرم مطلوبی نداشت. هر چند که در نیمه دوم، عملکرد فنی تیم ما افت کرد که البته از دیشب آمار فنی و عملکردی را تحلیل کردیم و دلایل را متوجه شدیم. پرسپولیس هم شخصیت بالای تیمی خود را نشان داد و بی دلیل نیست که این تیم تا فینال لیگ قهرمانان آسیا پیش رفته است و در کنار سپاهان، تراکتورسازی، پدیده و استقلال مدعی قهرمانی لیگ برتر است. ولی با این وجود تا دقیقه 88 ، تیم پیروز زمین، سپاهان بود و اشتباه داور موجب  از دست رفتن 2 امتیاز شد.

وی درباره اعتراض پرسپولیسی ها به عملکرد داوری افزود: به هر حال ما به نظر این عزیزان احترام می گذاریم، ولی زمانی که اجماع حداکثری بین کارشناسان داوری وجود دارد، جای بحثی باقی نمی‌ماند. همه کارشناسان متفق القول اعلام کردند، گل ما صحیح و پنالتی پرسپولیس اشتباه بوده است و هیچ اشتباه تاثیر گذاری برای پرسپولیس در این بازی اتفاق نیفتاده است. اشتباهات داوری جزیی از فوتبال است، برای یک تیم بیشتر و برای باقی تیم ها کمتر.  

الهویی در مورد صحبت های خبیری مشاور باشگاه پرسپولیس، که گفته کمیته انضباطی باید به حواشی بازی ورود کند و برای سپاهان جریمه در نظر بگیرد، توضیح داد:  چند نکته در مورد ایشان وجود دارد؛ اول اینکه ایشان نگران ورود کمیته انضباطی به اتفاقات رخ داده در بازی دیروز نباشند، چون مسلما کمیته انضباطی اخلاق و سایر مراجع ذیصلاح ورود می‌کنند و مطمئنا هم خبری از توبیخ کتبی نیست. چون اینگونه احکام صرفا برای تیم ایشان بعد از دعوای پایان بازی با سایپا، بازی غیر قانونی طارمی و موضوعاتی از این دست صادر می‌شود. البته فراموش نکنند که ورود بدون مجوز ایشان به زمین مسابقه در جریان بازی می تواند منجر به یک توبیخ کتبی دیگر شود کنار سایر توبیخ های کتبی و البته کمیته انضباطی نیاز به تذکر ایشان ندارد؛ مگر در قضیه پرتاب نارنجک دست ساز به نیمکت تراکتورسازی توسط هواداران پرسپولیس و  برابر چشمان نماینده مسائل امنیتی فیفا در استادیوم آزادی، کمیته انضباطی ورود نکرد؟ جایی که قرار بود دودی به چشم فوتبال ایران برود، آنروز بود آقای خبیری، که رفت.

وی ادامه داد: نکته دوم اینکه جالب است ایشان بعنوان فردی که به قول خودشان سال‌ها در فوتبال بوده اند، آشنایی با آقای تابش که بازیکن، کاپیتان، مربی، عضو هیئت مدیره و مدیر عامل باشگاه سپاهان در چهل سال گذشته بوده اند ندارند. بهرحال آقای خبیری از اهالی فوتبال هستند و آقای تابش با سابقه چهل ساله در فوتبال احتمالا غریبه ای که با رابطه و رانت وارد فوتبال شده است. این مصاحبه و مصاحبه قبلی ایشان ، بیانگر جایگاه و شخصیت و شرح وظائف ایشان در باشگاه پرسپولیس است.

مربی تیم فوتبال سپاهان حرف هایش را اینگونه خاتمه داد: در پایان لازم است بگوییم  کادر فنی و بازیکنان سپاهان، پرسپولیس، استقلال، تراکتور سازی و پدیده در کنار اعضای سایر تیم های لیگ برتر تا روز آخر مسابقات و فارغ از مسائل حاشیه ای برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کنند. امسال و سال‌های دیگر با هم دوست و رقیب هستیم و اسیر حاشیه های افرادی که دو روز برای منافع شخصی به فوتبال می آیند، نمی شویم و امیدواریم که بازی های سیاسی و اتفاقات خارج از متن فوتبال، تعیین کننده قهرمان لیگ برتر نشود.

پرسپولیس سپاهان اصفهان سعید الهویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر