کد خبر: 701488 A

گل‌محمدی به دنبال ششمین برد برابر آبی‌ها

استقلال بعد از دو برد پرگل و نمایشی جذاب حالا تبدیل به یکی از مدعیان اصلی لیگ برتر ایران شده است.

به گزارش ایلنا، استقلال بعد از دو برد پرگل و نمایشی جذاب حالا تبدیل به یکی از مدعیان اصلی لیگ برتر ایران شده است. این تیم اما آخرین بازی فصلش را باید روز پنجشنبه برابر پدیده در ورزشگاه آزادی برگزار کند. این بازی علاوه بر حضور دو تیم در بین تیم‌های بالای جدول و رقابت شدید بین صدرنشینان، به واسطه حضور یحیی گل‌محمدی روی نیمکت تیم پدیده جذابیت بیشتری هم خواهد داشت. گل‌محمدی به عنوان بازیکن و مربی سابق پرسپولیس همواره یک رقیب جدی برای استقلال بوده و در این سال‌های مربیگری‌اش نتایج جالبی هم در تقابل‌های رودرروی گل‌محمدی و استقلال رقم خورده است.

اولین تقابل

اولین جدال گل‌محمدی به عنوان مربی با استقلال در هفته یازدهم لیگ دوازدهم رقم خورد. او که در اولین سال مربیگری‌اش هدایت صبا را به عهده داشت برابر استقلال با نتیجه یک بر صفر شکست خورد. گل‌محمدی اما بعد از آن به پرسپولیس آمد و دستیار مانوئل ژوزه شد اما ژوزه رفت و او سرمربی پرسپولیس شد. در هفته بیست و سوم اولین دربی زندگی‌اش را به عنوان مربی تجربه کرد و بعد از اولین شکست این بار با استقلال به مساوی بدون گل رسید.

13+1 جدال یحیی و آبی‌ها

گل‌محمدی تا قبل از بازی روز پنجشنبه پدیده برابر استقلال 13 بار و با تیم‌های مختلف مقابل استقلال قرار گرفته است. او 5 برد، 5‌مساوی و 3 باخت در جدال‌های مستقیمش برابر این تیم کسب کرده است. تیم های گل محمدی 19 گل زده و 14 بار هم دروازه شان باز شده است. او 20 امتیاز هم از استقلال در 13 مسابقه گرفته است. گل‌محمدی و استقلال  در چهاردهمین دیدار و عبور از نحسی سیزده به دنبال تغییر آمارهای برد و باخت‌شان و رسیدن به شش امتیاز بازی هستند.

اولین برد در لیگ 14

یحیی گل‌محمدی اولین بار و در چهارمین دیدارش به پیروزی رسید. او در حالی که مربی تیم نفت تهران بود در بازی برگشت توانست با یک گل استقلال را شکست بدهد.

دو برد در ضربات پنالتی

شاید بازیکنی در ایران نباشد که به اندازه یحیی گل‌محمدی در دوران بازی کردنش از ضربات پنالتی خاطره بد داشته باشد. او در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا پنالتی را چیپ زد و دروازه‌بان چین آن را گرفت و ایران به فینال نرفت. با این وجود یحیی در بازی‌هایی که مقابل استقلال انجام داده دو بار و در سال‌های 93 و 95 رقم خورد و هر دو بازی در جام حذفی و مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی رقم خورد و هر دوبار گل‌محمدی به پیروزی رسید.

باخت‌های خفیف، بردهای نزدیک

بازی های رودرروی گل‌محمدی و استقلال معمولا بازی‌هایی نزدیک بوده و نتایج نزدیکی هم داشته است به همین خاطر کمتر مسابقه‌‌ای پرگل یا با اختلاف زیاد نتیجه‌اش رقم خورده است. بهترین برد استقلال برابر یحیی در هفته هفتم لیگ شانزدهم اتفاق افتاد که استقلال دو بر یک ذوب‌آهن را شکست داد. بهترین برد گل‌محمدی هم برابر سپاهان در لیگ پانزدهم و بازی استقلال و ذوب‌آهن درتهران رقم خورد که گل‌محمدی و یارانش با نتیجه دو بر صفر به پیروزی رسیدند.

استقلال یحیی گل محمدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر