کد خبر: 700909 A

تقابل تراکتورسازی و فولاد خوزستان یک اتفاق ویژه خواهد داشت و افشین قطبی با شاگرد سابق خود در تیم ملی روبرو خواهد شد.

به گزارش ایلنا، قطبی در نخستین تجربه مربیگری در لیگ هجدهم، باید مقابل تراکتورسازی قرار بگیرد. تیمی که چند بازیکن باتجربه در اختیار دارد. بازیکنانی نظیر مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاجی‌صفی. از جمع این بازیکنان، حاجی‌صفی و شجاعی تجربه بازی زیر نظر قطبی را در تیم ملی دارند. بعد از حذف ایران از جام ملت‌های آسیا در سال 2011، مسعود شجاعی و افشین قطبی دچار اختلاف شدند. اختلاف‌هایی در رختکن تیم ملی که اخبار آن به تهران نیز رسید. حالا و بعد از گذشت چند سال، این دو به هم رسیده‌اند. باید ببینیم آیا این خاطره در ورزشگاه یادگار امام تبریز زنده می‌شود یا شجاعی و البته حاجی‌صفی به سمت مربی سابق خود می‌روند؟ هر اتفاقی که رخ بدهد، از جذابیت بازی کم نخواهد کرد.

تراکتورسازی-فولاد. این بازی از چند جهت جذاب است و تماشایی. نخستین و اصلی‌ترین نکته هم حضور افشین قطبی در تبریز است. سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس که بعد از حدود 10 سال به لیگ ایران برگشته تا مربیگری در فولاد را تجربه کند.

افشین قطبی در این حدفاصل، ابتدا روی نیمکت تیم ملی نشست و یک دوره نه چندان موفق را سپری کرد. ناکامی در صعود به جام جهانی 2010 و سپس حذف در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، همه و همه از قطبی یک مربی ناکام ساخت. مردی که بعد از موفقیت روی نیمکت پرسپولیس و کسب عنوان قهرمانی در لیگ، آوازه بسیاری به‌دست آورده بود. شیمیزو اس‌پالس در جی‌لیگ مقصد بعدی قطبی بود. سه فصل و نیم مربیگری در سطح نخست فوتبال باشگاهی در ژاپن، از قطبی یک مربی بین‌المللی ساخت. حضور در فینال جام حذفی ژاپن، آن‌هم با انبوهی از بازیکنان جوان و بومی، مهمترین موفقیت قطبی در سرزمین آفتاب تابان بود. یک دوره کوتاه در بوریرام تایلند که همراه با ناکامی بود، باعث شد تا قطبی چند ماهی را بیکار باشد و سپس به چین برود و در لیگ 2 این کشور کار کند. شیجیاژوانگ باشگاهی بود که قطبی را استخدام کرد تا با او رویای صعود به لیگ برتر را تحقق ببخشد. اتفاقی که قطبی در فصل نخست، تا یک‌قدمی آن پیش رفت اما در نهایت نتوانست این موفقیت بزرگ را کسب کند. برای فصل دوم قرارداد افشین قطبی با شیجیاژوانگ تمدید شد، او چندین هفته روی نیمکت این تیم نشست اما مشخص نشد که چرا طرفین تصمیم به پایان همکاری گرفتند. شیجیاژوانگ جزو مدعیان صعود بود اما قطبی را اخراج کرد تا این مربی بعد از چند ماه، به ایران برگردد و هدایت فولاد را به‌دست بگیرد. قطبی در نخستین تجربه مربیگری در لیگ هجدهم، باید مقابل تراکتورسازی قرار بگیرد. تیمی که چند بازیکن باتجربه در اختیار دارد. بازیکنانی نظیر مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاجی‌صفی. از جمع این بازیکنان، حاجی‌صفی و شجاعی تجربه بازی زیر نظر قطبی را در تیم ملی دارند. آنها در زمان مربیگری قطبی بازیکن ثابت تیم ملی بودند اما نتوانستند موفقیتی کسب کنند.

بعد از حذف ایران از جام ملت‌های آسیا در سال 2011، مسعود شجاعی و افشین قطبی دچار اختلاف شدند. اختلاف‌هایی در رختکن تیم ملی که اخبار آن به تهران نیز رسید. هر چند شجاعی، بعدها این خبر را تکذیب کرد اما آن‌هایی که در رختکن بودند نظاره‌گر این اختلاف و بگومگو میان این دو بودند: «نمی‌دانم چرا چنین حرفی گفته می‌شود. این درگیری فرضی ساخته و پرداخته ذهن برخی‌هاست. من صحبت‌هایی کردم و از صحبت‌های من برداشت‌هایی شد که هرگز منظور من نبوده است. من با افشین قطبی اختلاف نظری ندارم و این موضوع را رد می‌کنم.»

حالا و بعد از گذشت چند سال، این دو به هم رسیده‌اند. باید ببینیم آیا این خاطره در ورزشگاه یادگار امام تبریز زنده می‌شود یا شجاعی و البته حاجی‌صفی به سمت مربی سابق خود می‌روند؟ هر اتفاقی که رخ بدهد، از جذابیت بازی کم نخواهد کرد.

افشین قطبی تیم ملی فولاد فولاد خوزستان تراکتورسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر