کد خبر: 700907 A

روبی مربی اسپانیول وضعیت تیم غالبا ناکام کاتالونیا، اسپانیول را متحول کرده و آنها امیدوار هستند در بازی امشب از بارسلونا نتیجه خوبی بگیرند.

به گزارش ایلنا، پیروزی می‌تواند تیم رده هفتمی اسپانیول را به چهار امتیازی بارسلونای صدرنشین برساند و اعتبار مربی‌اش را بیشتر کند که یک فصل را به‌عنوان دستیار در نوکمپ فعالیت کرده است.

روبی مربیگری را از لیگ‌های رده پایین فوتبال اسپانیا شروع کرد مثل اوسپیتالت و تیم ب اسپانیول که با این دومی به دسته سوم فوتبال اسپانیا صعود کرد.

او در آن فضای کوچک به دلیل فوتبال هجومی و جسورانه تیمش و همچنین تاکید بر مالکیت توپ شاخص بود. موفقیت و آوازه او باعث شد با تیتو ویلانووا دوست شود که در دوران پرجام پپ گواردیولا در بارسلونا دستیار مربی حال حاضر منچسترسیتی بود. گفته می‌شود گواردیولا در آغاز کارش در بایرن‌مونیخ در سال 2013 از او خواسته به کادر فنی‌اش اضافه شود اما مربی فقید بارسلونا گوی سبقت را ربود و همان سال او را در تیم مربیگری خود در بارسا به کار گرفت. 

رابطه کاری روبی با ویلانووا البته یک ماه بیشتر دوام نیاورد چون مربی بارسا مجبور شد برای مبارزه با سرطان تیم را رها کند و در نهایت در آوریل 2014 درگذشت. روبی در باشگاه ماند و همکار خراردو مارتینو شد اما به زودی به مربیگری برگشت و در وایادولید، لوانته و اسپورتینگ خیخون فعالیت کرد و موفقیت‌های نسبی به دست آورد تا اینکه اوئسکا را به نخستین حضور تاریخش در دسته اول فوتبال اسپانیا رساند اما در این فصل به جای ادامه کار در اوئسکا ترجیح داد به اسپانیول برگردد، جایی که سال‌های ابتدایی مربیگری‌اش را در تیم ب این باشگاه گذرانده بود. خیلی فوری هم از طرف گواردیولا مورد تایید قرار گرفت که درباره‌اش گفت: «واقعا کارش با اوئسکا عالی بوده و او را مربی بسیار شجاعی می‌دانم. مطمئنم در اسپانیول عملکرد خیلی خوبی خواهد داشت.»

پیش‌بینی گواردیولا درست بود و اسپانیول که به نیمه دوم جدول عادت داشت، بهترین شروع خود را از سال 2010 داشت یعنی زمانی که مربی حال حاضر تاتنهام، موریسیو پوچتینو، هدایت تیم را به عهده داشت. فرم عالی خانگی و پنج پیروزی در شش بازی در کورنیا ال پرات این تیم را در رده هفتم قرار داده و به کسب سهمیه اروپایی برای فصل آینده امیدوار کرده است.

لوییس گارسیا بازیکن سابق اسپانیول از تحول تیم زیر نظر روبی شگفت‌زده شده و می‌گوید: «تیم دوباره قابل احترام شده و همه می‌دانند که تیم پرقدرتی هستند.»

پیروزی برابر بارسلونا که از سال 2009 در لیگ اتفاق نیفتاده، این تیم را به فاصله اندکی نسبت به همسایه ثروتمند و پرمهره می‌رساند که هفته قبل صدر جدول را از سویا گرفت.

 

امیدهای اسپانیول برای پیروزی بر بارسلونا

اسپانیول از هفت بازی خانگی‌اش در رقابت‌های مختلف این فصل شش برد به دست آورده و این یعنی هوادارانش برای بازی امشب با بارسلونا در دربی کاتالونیا امید زیادی دارند.

 تیم دیگر کاتالان یکی از شروع‌های خوب خود در چند سال اخیر را داشته و اگرچه سه شکست متوالی غرور بیجای این تیم را از بین برده اما با فرم خوبی به این بازی می‌آیند.

 بارسلونا فصل قبل در کورنیا ال پرات یک بر یک مساوی کرد و در جام حذفی با یک گل در این زمین شکست خورد بنابراین تیم ارنستو والورده برای این بازی و تقابل با حریفی که بهترین بازی‌اش را برابر بارسلونا انجام می‌دهد، نگران است هرچند اسپانیول از سال 2007 نتوانسته در بازی‌های خانگی لیگ بارسلونا را ببرد.

 بارسلونا هم در شش بازی خارج از خانه‌اش در این فصل تنها سه برد داشته و در چهار بازی آخرش در زمین رقبا یک پیروزی به دست آورده است.

بارسلونا بازی رقابت سرطان تیتو ویلانووا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر