کد خبر: 700652 A

سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو ایران:

پیشکسوت تکواندو ایران معتقد است تکواندو ایران در رده های پایین و حتی رده های ملی بزرگسالان تیم دچار ضعف تکنیک های پایه ای است سرعت حرکت تیم ملی تکواندو بسیار کند است.

به گزارش ایلنا، برنامه " ورزش بدون ویرایش " با موضوع بررسی وضعیت موجود فدراسیون و تیم ملی تکواندو و با حضور مرتضی کریمی سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو ایران از شبکه رادیویی گفت و گو روانه آنتن شد. 

کریمی در ابتدای این برنامه اظهار داشت: تیم ملی تکواندو، در رویدادهای مهم امسال موفق عمل کرد و مدال های زیادی به ویژه در رده نوجوانان کسب کرد و نتایج دور از انتظار و عالی گرفت. 

وی در ادامه متذکر شد: البته نقاط ضعفی هم در این تیم داریم که باید با همکاری شورای فنی تکواندو و صاحب نظران، آن ها را ریشه یابی و برطرف کنیم تا در مسابقات بعدی قوی تر و بهتر ظاهر شویم. 

سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو ایران خاطرنشان ساخت: یکی از مشکلات اساسی، مسائل اقتصادی است که باعث شده بخش عمده ای از برنامه های فدراسیون ناتمام بماند. 

کریمی اضافه کرد: اگر هر سه مولفه آمادگی جسمانی، تکنیک و تاکتیک برای بازیکنان فراهم شود اما از نظر روانی آمادگی لازم صورت نگیرد نمی توان نتیجه خوبی گرفت. بزرگترین مشکل فعلی در تیم مسائل روحی و روانی و توقعات بیش از اندازه ما از بازیکنان و فشار روانی بیش از اندازه به آنها است.

سرمربی اسبق تیم ملی تکواندو ایران بیان داشت: به طور کلی فدراسیون تکواندو در زمینه قهرمانی و شناسایی و پرورش استعدادها نسبت به سایر رشته ها عملکرد بسیار خوبی دارد اما انتقاداتی که می شود هم باید در جهت سازندگی باشد نه در جهت تخریب.

کریمی یادآور شد: امروز ما در فدراسیون، شورای فنی و کمیته داریم اما سوال اینجاست که این شورا و کمیته چه کمکی به فریبرز عسگری کردند. در حال حاضر آقای عسگری دست تنهاست و اتاق فکر ندارد که به او مشورت دهند و نتیجه خوبی حاصل شود. 

وی در ادامه این برنامه ورزشی اذعان کرد: ما این فرصت را داریم که مجدداً در مسابقات جهانی سهمیه خوبی بگیریم اما از امروز باید تلاش کنیم. متاسفانه بازیکنان ما در حال عادت کردن به باخت و از دست دادن قدرت جنگندگی و پیروزی هستند. انتظارات بیش از حد ما هم باعث می شود نتیجه مطلوب را کسب نکنند. 

وی در پایان گفت: ما در رده های پایین و حتی رده های ملی بزرگسالان تیم دچار ضعف تکنیک های پایه ای هستیم. سرعت حرکت تیم ملی تکواندو بسیار کند است و سرعت فعلی آن سرعت مد نظر ما نیست.

تکواندو مرتضی کریمی فدراسیون تکواندو ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر