کد خبر: 700502 A

معادله ریاست فدراسیون مبهم شد

رئیس فدراسیون فوتبال برای کسب کرسی کفاشیان در AFC ثبت نام کرد.

به گزارش ایلنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا، فهرست افرادی که برای تصدی پست‌های مختلف در کمیته اجرایی این سازمان برای دوره آینده (2019 تا 2023) کاندیدا شده‌اند را اعلام کرد که در بخش نایب رئیسی و در منطقه آسیای میانه قاره کهن، نام مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران به چشم می‌خورد.

معرفی تاج به عنوان نامزد نایب رئیسی AFC در حالی است که در حال حاضر علی کفاشیان به عنوان نماینده ایران در این سمت در کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا فعالیت می‌کند. تاج برای احراز این پست یک رقیب از قرقیزستان به نام سمتی سلطانوف دارد.

انتخابات تعیین اعضای کمیته اجرایی AFC در بیست و نهمین کنگره نهاد حاکم بر فوتبال آسیا در تاریخ ششم آوریل سال 2019 (17 فروردین سال 1398) در کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود. اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های عضو AFC تا پایان روز ششم دسامبر (دو روز قبل) مهلت داشتند که نمایندگان خود را معرفی کنند.

صلاحیت نامزدهای معرفی شده از سوی سایت AFC، توسط کمیته انتخابات این سازمان و همچنین توسط کمیته بازبینی فیفا برای پست‌های شورای فیفا بررسی خواهد شد. کمیته انتخابات AFC مسئول تمام امور مربوط به سازماندهی، اجرا و نظارت انتخابات است. همچنین انتخابات مربوط به تخصیص پست‌های شورای فیفا همچنین زیر نظر نمایندگان تعیین شده از سوی کمیته نظارت فدراسیون جهانی فوتبال برگزار خواهد شد. فهرست نهایی کاندیداهای در فاصله حداکثر 30 روز به برگزاری کنگره AFC اعلام خواهد شد.

علی کفاشیان مهدی تاج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر