کد خبر: 700078 A

تراکتور از رده خارج شد

سه تیم برای قهرمانی در نیم فصل شانس دارند.

به گزارش ایلنا، با پیروزی پرسپولیس برابر ذوب آهن اصفهان، اندک شانس تراکتورسازی روی کاغذ برای قهرمانی در نیم فصل از بین رفت و حالا در فاصله دو بازی تا پایان نیم فصل برای سه تیم نخست، برقابت جذابی بین تیمهای سپاهان اصفهان، پدیده مشهد و پرسپولیس تهران به راه افتاده است که باید دید در پایان کدام یک می توانند در پایان نیمه اول مسابقات در صدر جدول قرار بگیرند.

جدول رده بندی:

1-سپاهان اصفهان 29 امتیاز       تفاضل +16

2-پدیده مشهد 29 امتیاز            تفاضل +11

3-پرسپولیس تهران 27 امتیاز   تفاضل +9

خالد شفیعی-سپاهان

سپاهان اصفهان: شاگردان امیر قلعه نویی در حال حاضر با 29 امتیاز و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به پدیده مشهد صدرنشین جدول رده بندی هستند. آنها روز یکشنبه در حساس ترین بازی باقیمانده از نیم فصل اول باید در خانه خود و در ورزشگاه نقش جهان از پرسپولی سو شاگردان برانکو ایوانکوویچ پذیرایی کنند. دیداری حساس و دیدنی که تا حد زیادی می تواند تکلیف قهرمان نیم فصل اول را مشخص کند. طلایی پوشان با یک تساوی می توانند تقریبا پرسپولیس را از گردونه رقابت خارج کنند اما از سویی ممکن است قافیه را به حریف مشهدی خود ببازند و از آنها عقب بیفتند. با این حال آنها در هفته آخر جدال به مراتب اسان تری را نسبت به دو حریف خود خواهند داشت. تیم امیر قلعه نویی که مدتهاست رنگ باخت را ندیده در هفته پایانی در خوزستان مهمان تیم استقلال این شهر خواهد بود. 

یکشنبه(18 آذر): سپاهان-پرسپولیس

شنبه(24 آذر): استقلال خوزستان-سپاهان

پدیده-فولاد


پدیده مشهد: تیم شگفتی ساز یحیی گل محمدی تا همین جا هم فوق العاده کار کرده است. آنها از همان ابتدا درگیر مسائل مالی بودند و حتی کار بازیکنان این تیم به اعتصاب هم کشیده شد اما با این حال فقط به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان تیم دوم جدول رده بندی هستند. شاگردان یحیی گل محمدی دو بازی دشوار را پیش روی خود دارند. آنهاابتدا در خانه خود به مصاف ماشین سازی تبریز می روند. تیمی که سرمربی اش رضا مهاجری است. مهاجری سه فصل سرمربی پدیده بود و کاملا با حال و هوای ورزشگاه امام رضا و این تیم آشناست. یحیی برای قهرمانی در نیم فصل به سه امتیاز این مسابقه به شدت احتیاج دارد. آنها امیدوارند تا سپاهان و پرسپولیس در اصفهان کارشان گره بخورد و از این فرصت استفاده کرده و صدرنشین شوند. با این حال در هفته پایانی ورق برمی گردد. پدیده باید در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال تهران اوج گرفته دیدار کند و سپاهان و پرسپولیس با رقبای نسبتا اسان تری پیکار خواهند داشت. البته وقتی پدیده مقابل استقلال قرار می گیرد که دو بازی دیگر برگزار نشده و آنها به همین خاطر کار دشوارتری را پیش روی خود می بینند.

جمعه(16 آذر): پدیده- ماشین سازی

پنجشنبه(22آذر): استقلال تهران-پدیده

پرسپولیس12

پرسپولیس: اما سرخپوشان تهرانی. تیم برانکو کاری کرده کارستان. آنها با مشکلات عدیده از لحاظ مهره روبرو هستند و بازیکنان این تیم مدام مصدوم می شوند اما این فشار زیاد بازی ها آنها را از عادت شیرینشان نینداخته است. پرسپولیس بازی های خود را یک به یک می برد و همین باعث شد تا با انجام بازی های عقب افتاده تراکتورسازی را پشت سر بگذارند و به رده سوم صعود کنند. آنها تا صدر جدول و دو تیم 29 امتیازی تنها دو امتیاز فاصله دارند. جدال اول سرخپوشان یک مسابقه فوق العاده سخت و حیثیتی است. شاگردان پروفسور در ورزشگاه نقش جهان و در حضور حدود 40 هزار اصفهانی باید به مصاف سپاهان بروند. سپاهانی که در ورزشگاهش به هیچ تیمی باج نداده است و باید دید مقابل پرسپولیس این روند ادامه پیدا می کند یا خیر. سرخپوشان برای قهرمانی باید سپاهان را در خانه اش شکست دهند تا در هفته پایانی و در خانه خود به مصاف پارس جنوبی بروند و با کسب سه امتیاز که آنقدر هم آسان نیست فاتح نیم فصل اول شوند.

یکشنبه(16آذر): سپاهان-پرسپولیس

جمعه(23آذر): پرسپولیس-پارس جنوبی جم

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال ایران سپاهان اصفهان پدیده مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر