کد خبر: 699969 A

پپ گواردیولا سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی از همتای آلمانی‌اش در لیورپول به خاطر نوع خوشحالی‌اش بعد از گل پیروزی‌بخش تیمش مقابل اورتون دفاع کرد.

به گزارش ایلنا، یورگن کلوپ در دقیقه 6+90 بازی مقابل اورتون در دربی مرسی‌ساید که دیووک اوریگی گل برتری تیم قرمزپوش را زد، به داخل زمین دوید و تا دایره میانی آن رفت؛ جایی که دروازه‌بان تیم آلیسون بکر حضور داشت. این حرکت او با انتقاداتی همراه شده و کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال هم این مرد آلمانی را به خاطر نحوه شادی‌اش توبیخ کرده است.

حرکت او تقریباً مشابه همان حرکتی بود که پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی پس از پیروزی 2 بر یک شاگردانش مقابل ساوتهمپتون در فصل گذشته انجام داد و به خاطر آن با هشدار کمیته انضباطی مواجه شد.

گواردیولا گفت: «من هم این کار را انجام داده‌ام. مقابل ساوتهمپتون. در چنین لحظاتی آدم شدیداً احساساتی می‌شود. می‌دانم که خودم هم این کار را انجام داده‌ام و الان هم خوشحال نیستم که این کار را انجام داده‌ام پس حال مارکو سیلوا و مائوریسیو پگیرینو (سرمربی سابق ساوتهمپتون) را درک می‌کنم اما گاهی اوقات کنترل احساسات از دست‌تان درمی‌رود و همین می‌شود که می‌بینید. همه چیز در ذهن شما رخ می‌دهد. من از طرف خودم صحبت می‌کنم. شما باید برای یکدیگر احترام قایل باشید. زمانی که شما می‌برید، همه شما را یک شخصیت بزرگ می‌دانند اما وقتی می‌بازید، بی‌احترامی‌هایی می‌شود. وقتی می‌بازید، بی‌ادب می‌شوید، یک آدم بد هستید و وقتی می‌برید، همه چیز قابل قبول است. ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که همه فقط به برنده‌ها حق می‌دهند و فقط کسب پیروزی برای‌شان مهم است. به همین دلیل گاهی چنین چیزهایی را شاهد هستید.»

گواردیولا سپس از تصمیم یوفا برای استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری استقبال کرد. او که تیمش فصل گذشته به خاطر یکی دو تصمیم بحث‌برانگیز داوری، مقابل لیورپول شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند، گفت: «من استقبال می‌کنم. از شنیدن این خبر خوشحالم. لیگ برتر آخرین لیگی است که می‌خواهد از این فناوری استفاده کند و دیر یا زود هم این اتفاق رخ می‌دهد. این فصل گل دوم ما مقابل شاختار واقعاً با پنالتی مسخره‌ای به ثمر رسید پس اگر می‌گویم که این فناوری باشد فقط نمی‌خواهم درباره منافع تیم خودم یا اتفاقاتی که فصل گذشته در مورد قضاوت متئو لاهوس (داور بازی سیتی و لیورپول) رخ داد صحبت کنم.»

بازی زمین سرمربی تیم فوتبال شادی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر