کد خبر: 699783 A

سرمربی سابق میلان به انتقاد گتوزو درباره وضعیت جسمانی بازیکنان پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، وینچنزو مونتلا به اظهارات اخیر جنارو گتوسو سرمربی میلان در نقد وضعیت فیزیکی میلان در زمان مربیگری ستاره سابق رم پاسخ داد. مونتلا در فصل 17-2016 هدایت میلان را برعهده داشت و در آن فصل هم توانست یوونتوس را در سوپرجام ایتالیا شکست دهد اما او در ماه نوامبر سال 2017 به دلیل ناکامی در گرفتن نتیجه با بازیکنان جدید میلان اخراج شد. گتوسو اخیراً ادعا کرده که وقتی سکان هدایت تیم میلان از مونتلا را گرفت، این تیم از نظر فیزیکی در شرایطی نامناسبی قرار داشته بود.

مونتلا در گفت‌و‌گو به نشریه گاتزتا دلواسپورت، در پاسخ به اظهارات گتوسو گفت: من بابت اخراجم از میلان حسرت دو چیز را می‌خورم. یکی اینکه در آخرین بازی‌ام به عنوان سرمربی این تیم مقابل تورینو به اندازه کافی موقعیت داشتیم که برنده باشیم و دوم این که با وجود پی بردن به عدم اعتماد هیئت مدیره باشگاه ماندم و پروسه اخراجم خیلی طولانی شد. مهمترین اشتباهم اما حمایت کردن از باشگاه در شیوه تعامل با هواداران بود که سبب شد انتظارات غیرواقع‌بینانه‌ای از تیم شکل بگیرد. انتظارات از تیمی که کارش را با 11 بازیکن جدید آغاز کرده بود و بسیاری از آنها تجربه بازی در لیگ قهرمانان را هم نداشتند، بیش از اندازه زیادی بود. ما باید با شیب ملایم‌تری انتظارات هواداران‌مان را بالا می‌بردیم.

مونتلا ادامه داد: من در حالی میلان را ترک کردم که احساس می‌کردم کارم تمام شده است. ما می‌توانستیم کنار هم رشد کنیم اما من به فرصت انجام چنین کاری داده نشد. باشگاه بازوبند کاپیتانی را به بونوچی داد. من در یک تماس تلفنی به او گفتم که بدون بازوبند هم می‌تواند رهبر تیم باشد. باشگاه مرا مجبور به انتخاب بازیکنان جدید در ترکیب تیم می‌کرد اما با این وجود من باز هم می‌توانستم کارم را پیش ببرم اما بونوچی و بیگلیا خیلی موافق این کار بودند. من هرگز چیزی از سمت گتوسو نشنیده‌ام اما الان فقط می‌خواهم به او بگویم که انتقادش از وضعیت جسمانی و تمرینات بدنی میلان در زمان مربیگری من اشتباه بود. او در مورد موضوعی اغراق کرد که مرا شدیداً متأثر کرد. او دارد خوب کار می‌کند اما انتقاد کردنش از توانایی من درست نیست. من پنج شش سال تجربه مربیگری در سری A را دارم و فکر می‌کنم که دانشم از خیلی از آنهایی که یکسری حرف‌ها را می‌زنند، بیشتر است. من حاضرم با هر کسی که بخواهد یک مناظره علنی برگزار کنم. اینکه شما چطور یک تیم را اداره کنید، یک مسئله است و اینکه چقدر در این کار انسجام داشته باشید، مسئله‌ای دیگر. من اما هرگز برای بدبختی یک نفر دیگر جشن نگرفته‌ام.

ستاره سابق خط حمله رم در پایان تأکید کرد: من روی کار خودم تمرکز دارم و آنچه دیگران انجام می‌دهند برایم مهم نیست. باید وقتی که سوپرجام را بردیم، میلان را ترک می‌کردم اما ماندم چون به این تیم تعهد داشتم و قدردانش بودم. من برای ادامه دادن به کارم انگیزه فراوانی داشتم و وقتی که تیمی شکست‌ناپذیر مانند یوونتوس را برای کسب عنوان قهرمانی شکست دادیم، احساس افتخار تمام وجودم را فرا گرفته بود. بار دیگر از گالیانی به خاطر انتخاب من و از مارکو فاسونه و میرابلی به خاطر اعتماد کردن به خودم تشکر می‌کنم.

 

آث میلان وینچنزو مونتلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر