کد خبر: 699462 A

لوییس انریکه درباره قرعه اسپانیا در گروه F مسابقات مقدماتی یورو 2020 صحبت کرده است.

به گزارش ایلنا، اسپانیا با سوئد، نروژ، رومانی، جزایر فارو و مالت همگروه شده است.

او درباره رقبای اسپانیا گفته است: «سوئد و نروژ تیم‌های خوبی هستند که در سطح بالایی بازی می‌کنند و در خانه خیلی قوی هستند. ما مساله آب و هوا و سفر را هم داریم. ما سفرهایی طولانی خواهیم داشت. دو تیم از هر گروه صعود می‌کند و هدف ما این است که یکی از این دو تیم باشیم اما هیچ‌کس نباید فکر کند که چون ما در سید یک بودیم، به‌آسانی به مسابقات نهایی صعود خواهیم کرد.»

او درباره سایر قرعه‌ها گفته است: «خوب بود که با آلمان همگروه می‌شدیم. این باعث می‌شد که حواسمان کاملا جمع باشد و در تله اعتماد به نفس بیش از حد نیفتیم. من این را از این جهت نمی‌گویم که ادعای بزرگی کرده باشم، بلکه این را پیش از قرعه‌کشی به لوییس روبیالس (رییس اتحادیه فوتبال اسپانیا) گفتم و هنوز هم همین حس را دارم. برایم مشکلی نبود اگر آلمان در گروه ما می‌افتاد.»

او به بازیکنانی که دعوت خواهند شد هم پرداخت: «من از 32 بازیکن در لیگ ملت‌ها استفاده کردم یعنی تعداد زیادی بازیکن. من مجبور خواهم بود که تعداد بازیکنان را کم کنم اما همچنان می‌توانم برخی بازیکنان را برای نخستین بار به تیم ملی دعوت کنم چون بازیکنان تنها بر مبنای عملکرد فعلی خود به تیم دعوت می‌شوند. تیم ملی اسپانیا در دوره گذار است. ما بیش از 30 بازیکن را در نظر داشته‌ایم اما فرآیند شکل‌گیری تیم همین است. من مطمئنم که در مرحله مقدماتی باز هم بازیکنان دیگری دعوت خواهند شد چون همانطور که گفتم، مساله این است بازیکنانی را دعوت کنیم که در بهترین فرم هستند.»

ایسکو در رئال مادرید شرایط متزلزلی دارد. انریکه می‌گوید: «من درباره ایسکو حرف نمی‌زنم چون به کار همکارانم احترام می‌گذارم. تنها چیزی که می‌گویم این است که بازیکنان در طول فصل، دوره‌های خوب و دوره‌های بدی را می‌گذرانند. بهتر است که بازیکنان برای تیم‌هایشان بازی کنند اما حتی همین هم تضمینی نیست که در فهرست تیم ملی حاضر باشند. مهم است که بازی کنید اما این موضوع سرنوشت‌ساز نیست.»

او درباره داوید دخئا هم گفته است: «درباره او هم چیزی نخواهم گفت. به‌صورت کلی، بازیکنان نخبه باید بتوانند با انتقادات کنار بیایند. این بخشی از حرفه شماست و باید عادت کنید که نظرات مثبت را بشنوید و همچنین گاهی نظرات نه‌چندان مطلوب را هم دریافت کنید.»

آلمان اسپانیا بازی رئال مادرید یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر