کد خبر: 699460 A

عثمان دمبله چهره غیرقابل پیش‌بینی و گاهی درونگرایی به نظر می‌رسد اما آنچه مشخص است اینکه اگر بارسلونا کشف کند چطور به‌طور مستمر بهترین بازی را از این بال فرانسوی بگیرد، شروع سخت او در کاتالونیا خیلی زود به دست فراموشی سپرده می‌شود.

به گزارش ایلنا، دمبله با حضور درخشان در سمت راست بارسلونا در برد 2 بر صفر برابر ویارئال برای میهمان دردسرهای زیادی درست کرد و تیمش را به صدر جدول فرستاد. دمبله گل دقیقه 36 جرارد پیکه را ساخت و کارلس آلنا سه دقیقه مانده به پایان، گل دوم را به ثمر رساند. در کنار لیونل مسی که پاس گل استثنایی‌اش برای آلنا خیال بارسلونا را از پیروزی راحت کرد، دمبله بهترین بازیکن زمین بود.

در حالی که دمبله باید روی محصول نهایی‌اش بیشتر کار کند، برخی از توپ لو دادن‌های او به‌عنوان چماقی برای کوبیدنش استفاده می‌کنند اما برای بازیکنی با سرعت و جسارت او، این اشتباهات اجتناب‌ناپذیر است. بارسلونا به‌خاطر علاقه به مالکیت توپ شهرت دارد اما دمبله تهدید متفاوت و پرتحرک‌تری برای حریفان است که می‌تواند قفل چنین بازی‌هایی را باز و به این نوع دفاع‌های محکم نفوذ کند.

ویارئال اشتباهات زیادی در دفاع نداشت اما اینکه دمبله می‌تواند با هر دو پا به یک اندازه خوب سانتر کند، شانس پدراسا برای متوقف کردن پاس گل پیکه را از بین برد. اوایل بازی هم چندبار با چرخش‌های کرویفی جمعیت نوکمپ را به وجد آورد و خودش را پیش هوادارانی عزیز کرد که با وجود بی‌مهری رسانه‌ها از او حمایت می‌کنند. به‌خاطر همین بازی‌ها بود که بارسلونا او را در تابستان سال گذشته با قراردادی که می‌تواند تا 147 میلیون یورو برسد، از بوروسیادورتموند خرید.

بازی او پر بود از خطر و اشتیاق که به‌خاطر نداشتن این دومی در این یک سال و نیم همواره او را متهم کرده‌اند. در حالی که هم‌تیمی‌ها، پیکه و لوییس سوارس از دمبله به‌خاطر رفتارهای غیرحرفه‌ای انتقاد کرده‌اند به نظر می‌رسید بحران برای او به اوج رسیده؛ همزمان شایعات جدایی از بارسا رهایش نمی‌کند اما این فرانسوی عزمش را جزم کرد و با گل تساوی برابر اتلتیکومادرید درخشید در حالی که بازیکن تعویضی بود و در بازی قبلی بارسلونا حتی روی نیمکت هم نبود. بازی خوبش مقابل اتلتیکو باعث شد در ترکیب اصلی دیدار با پی‌اس‌وی آیندهوون قرار بگیرد و با پاس گلش برای مسی به صعود تیم به‌عنوان صدرنشین گروه B کمک کرد.

بازی‌اش برابر ویارئال یک گام محکم دیگر در مسیری درست بود. دمبله جوان است و سال‌های زیادی در پیش دارد، خطاهایی هم خواهد داشت بدون در نظر گرفتن نقاط قوت بسیارش، اما بارسلونا خوب می‌داند اگر به دمبله کمک کند راهش را پیدا کند و او را کنار نگذارد، دستاوردهای زیادی در انتظار تیم است.

منبع: سایت گل

نکات آماری

ارنستو والورده در این بازی برای چهارصدمین‌بار در لالیگا روی نیمکت نشست. او در این مدت 183 پیروزی، 99 تساوی و 118 باخت داشته. او دومین مربی در قرن 21 است که چنین آماری دارد، خواکین کاپاروس با 499 بازی رکورددار است.

تنها سرخیو راموس، کاپیتان رئال‌مادرید با پنج گل زده از جرارد پیکه با چهار گل در رده‌بندی گلزن‌ترین مدافعان لالیگا در این فصل پیش است. بارسلونا برای نخستین‌بار بعد از سه ماه و یک هفته در لالیگا دروازه‌اش را بسته نگه داشت، رئال وایادولید آخرین تیمی بود که نتوانست به بارسلونا گل بزند.

لیونل مسی بیش از هر بازیکن دیگری در لالیگا پاس گل داده. او 9بار به هم‌تیمی‌هایش پاس گل داده است.کارلس آلنا در دهمین بازی‌اش برای بارسلونا در رقابت‌های مختلف دومین گلش را زد، این نخستین گل لالیگایی او بود.

بارسلونا بازی رسانه زمین لیونل مسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر