کد خبر: 699202 A

فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران گفت: داوران با صداقت کامل قضاوت می‌کنند و اگر اشتباهی هم وجود داشته باشد کاملا غیرعمد بوده است.

به گزارش ایلنا، فریدون اصفهانیان در حاشیه کلاس یک روزه توجیهی و دانش‌افزایی داوران و کمک داوران الیت فوتبال اظهار داشت: حدودا 144 هفته از بازی‌های لیگ برتر گذشته و فضای خوبی برای برگزاری کلاس یک روزه داشتیم و تصمیم به برگزاری آن گرفتیم.

وی افزود: باید کم‌کم داوران خود را به کشوری‌های پیشرفته در داوری اعزام کنیم تا در دوره‌های بین‌المللی شرکت کنند. هدف از برگزاری این دوره یادآوری اشتباهات داوران در 14 هفته گذشته بوده است و این قطعا به رشد آنها کمک زیادی خواهد کرد. 

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: داوران ما با صداقت کامل قضاوت می‌کنند و اگر اشتباهی وجود داشته باشد کاملا غیرعمد بوده است. در جام جهانی که عالی‌ترین سطح مسابقات فوتبال است هم شاهد اشتباهات داوری بودیم که امری طبیعی است. 

اصفهانیان درباره بیانیه‌های باشگاه‌ها علیه داوران تصریح کرد: این اقدام اصلا حرفه‌ای نیست و هدف باشگاه‌ها تحت تاثیر قرار دادن داوران است. از کمیته انضباطی می‌خواهم با این باشگاه‌ها به صورت جدی برخورد کند. داوران ما بدون هیچ چشم داشتی در مسابقات لیگ قضاوت می‌کنند و امیدوارم روزی آنها به حق واقعی خود در فوتبال برسند.

رئیس کمیته داوران درباره جوانگرایی صورت گرفته گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در این باره صورت گرفته و ای کاش این مسئله زودتر صورت می‌گرفت. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: توانمندی داوران در آسیا بالا رفته است و معتقدم داوران ما می‌توانند در رویدادهای بین‌المللی بیشتر از گذشته قضاوت کنند. برهمین اساس با حمایت فدراسیون فوتبال و کمیته داوران این دوره بسیار ارزشمند و مفید را برگزار کردیم تا به نحو احسن بهترین استفاده را ببرید.

 

فریدون اصفهانیان داوران الیت فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر