کد خبر: 699059 A

بعد از 2 بازی با ترکیب یکسان

استقلال در 2 بازی اخیر برابر استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان تیم باثباتی بود و وینفرد شفر از اهواز تا تهران فقط یک تغییر در ترکیب اصلی تیمش ایجاد کرد

به گزارش ایلنا، استقلال در 2 بازی اخیر برابر استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان تیم باثباتی بود و وینفرد شفر از اهواز تا تهران فقط یک تغییر در ترکیب اصلی تیمش ایجاد کرد که بیرون گذاشتن الحاجی گرو و بازی دادن به طارق همام  بود. زوج دانشگر و روزبه چشمی هرچند هنوز اشتباهاتی دارند اما تقریبا هماهنگ شده‌اند و به ندرت شاهد اشتباه آنها در جای‌گیری و یارگیری بودیم. از آن طرف فرشاد محمدی‌مهر و میلاد زکی‌پور هم  در کناره‌ها بهتر و موثرتر از هر زمان دیگری بازی کردند. زوج هماهنگ شده و آماده فرشید باقری و علی کریمی هم کمربند خط میانی استقلال را محکم کرده است. زوج محمدی‌مهر و وریا غفوری هم به سمت راست آبی‌ها جان تازه‌ای بخشیده است و دوباره نقطه قوت این تیم در حملات به حساب می‌آید. این ثبات و هماهنگی که تجربه و رهبری مهدی رحمتی در انتهای زمین آن را کامل می‌کند باعث شده تا نیمه هجومی تیم هم قبراق و سرحال‌تر بازی کند. طارق همام برابر صنعت نفت بهترین بازی خودش با پیراهن آبی را به نمایش گذاشت. فرشید اسماعیلی هم هرچند هنوز در قد و قواره‌های یک لیدر و رهبر داخل زمین ظاهر نشده اما 2 پاس گل از او را می‌شود نشانه پیشرفت شماره 8 آبی‌ها دانست. روح‌ا... باقری هم که در این 2 مسابقه یک گل زده و روی گل دوم نقش مستقیم داشت. با این وجود یعنی اینکه شفر نباید برای بازی حساس با سپیدرود رشت به ترکیب تیم هماهنگ و برنده‌اش دست بزند، اما اخبار و زمزمه‌هایی از احتمال تغییر در ترکیب اصلی آبی‌ها شنیده می‌شود که ممکن است استقلال را از مسیر برد و رسیدن به موفقیت‌های بیشتر خارج کند.

معمای وریا و گرو

وریا غفوری در 2 بازی اخیر به عنوان بال راست برای استقلال به میدان رفت و در بازی هجومی و بردهای این تیم نقش موثری ایفا کرد. در  دقیقه 83 بازی با زرد پوشان آبادانی، شفر یک تغییر در ساختار تیمش ایجاد کرد و با بیرون کشیدن محمدی‌مهر که سازنده گل دوم آبی‌ها بود، مارکوس نیومایر را به میدان فرستاد. به این ترتیب وریا غفوری دوباره به پست مورد علاقه کارلوس کی‌روش یعنی دفاع راست برگشت. شنیده می‌شود وریا برای اینکه مثل جام جهانی، برای جام ملت‌ها هم به بهانه بازی در پست غیرتخصصی خط نخورد با شفر صحبت کرده و از سرمربی تیمش خواسته تا در 2بازی باقی مانده او را در دفاع راست به بازی بگیرد. از طرف دیگر با توجه به اینکه زمین چمن ورزشگاه سردار جنگل چمن مصنوعی است شفر قصد دارد از بازیکنان فیزیکی مثل الحاجی گرو در ترکیب اصلی بازی بگیرد. این تغییرات اگر اعمال شود عامل ثبات در استقلال دوباره از بین می‌رود و کسب هر نتیجه‌‌ای غیر از برد انواع و اقسام نقدها را سمت پیرمرد آلمانی سرازیر خواهد کرد. باید دید شفر به خواسته وریا تن می‌دهد یا برای حمایت از بازیکنانی همچون گرو، استقلال را به هم خواهد ریخت یا بدون توجه به این مسایل، بازهم تیم برنده را روانه میدان می‌کند.

 

استقلال وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر