کد خبر: 698957 A

استفاده نصف و نیمه از غفوری و حضور همیشگی محرمی در پست دفاع راست را کنار خط خوردن وریا در آستانه جام جهانی بگذارید تا به نکته‌های ویژه‌ای برسید. نکته‌ای چون حذف دوباره وریا از تیم ملی.

به گزارش ایلنا، فهرست تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا 17 آذر اعلام می‌شود اما از حالا گمانه‌زنی‌ها در این رابطه آغاز شده است. اینکه کدام بازیکنان همراه تیم ملی به امارات می‌روند و کدام در فهرست کی‌روش جایی ندارند، همه و همه پرسش‌هایی است که این روزها مطرح می‌شود.

کی‌روش همیشه نشان داده که در فهرست خود سورپرایزهای فراوانی دارد. درست مانند فهرستی که او برای حضور در جام جهانی 2018 منتشر کرد و در لحظات پایانی جلال حسینی و وریا غفوری را خط زد. این بار هم به نظر می‌رسد مربی پرتغالی تیم ملی برنامه‌های ویژه‌ای در سر دارد که یکی از آنها مربوط به پست دفاع راست است.

در اردوهای اخیر تیم ملی، 3 مدافع راست توسط کی‌روش آزمایش شده‌اند. رامین رضاییان، وریا غفوری و صادق محرمی. بازیکنانی که یکی در الشحانیه، دیگری در استقلال و سومی هم برای دیناموزاگرب در لیگ کرواسی بازی می‌کند.

به آمار این 3 بازیکن، در 4 بازی تدارکاتی تیم ملی، بعد از جام جهانی رجوع می‌کنیم. مقابل ازبکستان در تاشکند، وریا غفوری در ترکیب ثابت قرار گرفت اما بین دو نیمه جای خود را به صادق محرمی داد تا این مدافع راست 22 ساله نخستین بازی ملی خود را انجام دهد.

مقابل بولیوی در تهران، صادق محرمی 90 دقیقه در ترکیب تیم ملی قرار گرفت و توانست رضایت کی‌روش را جلب کند. تا جایی که به وریا غفوری، حتی به‌عنوان بازیکن جانشین و ذخیره هم فرصت بازی نرسید. در بازی بعدی و مقابل ترینیداد و توباگو، وریا در ترکیب ثابت قرار گرفت و در دقیقه 77 جای خود را به رامین رضاییان داد. نکته جالب اینکه صادق محرمی هم از دقیقه 58 وارد زمین شد و جای مهدی ترابی را گرفت. این نخستین دیداری بود که 2 مدافع راست تیم ملی همزمان در ترکیب قرار گرفتند. وریا و بعد از او رضاییان کمی جلوتر رفتند، در نقش بال راست بازی کردند و صادق محرمی نیز در سمت راست خط دفاع قرار گرفت.

در آخرین بازی تیم ملی مقابل ونزوئلا، خبری از حضور وریا غفوری نبود. نه در ترکیب ثابت و نه به‌عنوان بازیکن ذخیره. رضاییان در ترکیب ثابت قرار گرفت و در دقیقه 74 جای خود را به صادق محرمی داد. همان تعویضی که دو سال قبل، بارها نمونه‌اش را در بازی‌های پرسپولیس دیده بودیم.

اما بحث آماری و دقایقی که این 3 بازیکن در 4 بازی اخیر در زمین حضور داشته‌اند. صادق محرمی بیشترین تعداد بازی و بیشترین دقایق حضور در زمین را به نام خود ثبت کرده. دفاع راست دیناموزاگرب در هر 4 بازی تیم ملی فرصت حضور در زمین را به ‌دست آورده، 2 تا را ثابت بوده و روی هم 184 دقیقه بازی کرده؛ آماری بهتر از وریا غفوری و رامین رضاییان.

وریا بعد از محرمی قرار دارد. او 2 بازی برای تیم ملی انجام داده، یکی به مدت 45 دقیقه و دیگری 77 دقیقه. دفاع راست استقلال 2 بازی کامل هم روی نیمکت نشسته و این همان نکته‌ای است که شاید در نهایت به ضرر وریا غفوری تمام شود. رضاییان هم که در 2 بازی نخست به دلیل خط خوردن از تیم ملی غیبت داشت، در بازگشت 2 بازی انجام داد و روی هم 87 دقیقه در زمین حضور داشت.

اگر بخواهیم از نظر آماری به این ماجرا نگاه کنیم، محرمی و غفوری بخت بیشتری برای حضور در جام ملت‌های آسیا دارند اما همه می‌دانیم که در تفکرات کی‌روش چه می‌گذرد و او چه برنامه‌هایی در سر دارد. برنامه‌هایی که می‌تواند همه این گمانه‌زنی‌ها را بی‌نتیجه به پایان برساند.

 محرمی که توسط نناد بیلیکا، فقط فرصت بازی در لیگ کرواسی را به دست آورده و در لیگ اروپا و لیگ قهرمانان اروپا هرگز به زمین نرفته، کار رضاییان و غفوری را کمی سخت کرده. بحث رامین رضاییان البته جداست، چون او بازیکن قابل اعتماد کی‌روش محسوب می‌شود و احتمالش ضعیف است که در فهرست نهایی این مربی قرار نگیرد. انجام 3 بازی درخشان و کم نقص در جام جهانی هم دلیل دیگری است تا کی‌روش روی رضاییان حساب باز کند و نام او را در فهرست خود و حتی ترکیب ثابت تیم ملی قرار بدهد.

وریا می‌ماند و رقابت با صادق محرمی که انگار در تفکرات کی‌روش برای خود جا باز کرده و جایگاهی مستحکم به‌دست آورده. استفاده نصف و نیمه از غفوری و حضور همیشگی محرمی در پست دفاع راست را کنار خط خوردن وریا در آستانه جام جهانی بگذارید تا به نکته‌های ویژه‌ای برسید. اینکه محرمی، جایگاه غفوری را به خطر انداخته و شاید همین روزها شاهد حذف دوباره وریا از فهرست تیم ملی باشیم.

سبقت محرمی از وریا

همه اینها تبدیل به بهانه‌هایی شده تا بگوییم و بنویسیم که در سمت راست خط دفاع، تغییراتی بزرگ در راه است. اتفاقی که می‌تواند هواداران استقلال را به منتقدان کی‌روش و پرسپولیسی‌ها را به همراهان او تبدیل کند. اگر دیدید کی‌روش دوباره روی نام وریا غفوری قلم قرمز کشید و او را با خود به امارات نبرد، چندان تعجب نکنید. مگر اینکه تیم ملی با 3 دفاع راست به جام ملت‌ها برود که وقوع این اتفاق هم کمی بعید است.

جلسه وریا با شفر؛ به من در دفاع راست بازی بده!

 وریا غفوری مدافع راست ملی‌پوش استقلال مدتهاست طبق صلاحدید شفر در پست هافبک راست به کار گرفته می‌شود. پستی که شفر اعتقاد دارد وریا در آن کارآیی بهتری دارد. با این وجود وریا از جایگاهش در تیم ملی نگران است و قصد دارد در پست همیشگی‌اش یعنی دفاع راست به میدان برود. در همین رابطه جلسه‌ای را در خصوص بازگشت به پست اصلی‌اش با وینفرد شفر برگزار کرد. شفر از وریا غفوری در پست وینگر راست استفاده می‌کند و از این بازیکن در این پست هم جواب گرفته اما بازی در این پست شرایط وریا غفوری را در تیم ملی به خطر می‌اندازد. غفوری به احتمال فراوان در دیدار با سپیدرود به پست اصلی‌اش بر می‌گردد و و روز گذشته در حاشیه تمرین جلسه‌ای را با شفر برگزار کرد. این اتفاق احتمالا برای این صورت می‌گیرد که مدافع استقلال جایگاهش را در تیم ملی از دست ندهد زیرا غفوری درست قبل از جام جهانی به خاطر بازی در پست وینگر راست در دقیقه 90 از تیم ملی خط خورد. این بازیکن بعد از دیدار نفت آبادان در مورد اینکه با تغییر پستش در تیم استقلال نگران بازی در تیم ملی و جام ملت‌ها نیست، گفت: چه بگویم. من تمام تلاشم را می‌کنم تا نظر کادر فنی تیم را جلب کنم. واقعا می‌توانم به تیم ملی کمک کنم.

غفوری در مورد اینکه این پاسخ‌ها که نظر سرمربی مهم است و دوست دارم به تیمم کمک کنم کلیشه‌ای است و آیا دوست دارد به پست اصلی‌اش در دفاع راست برگردد، گفت: صد در صد من دفاع راست هستم. در دفاع راست بازی می‌کنم و در این پست راحت هستم اما سرمربی تیم هم مهم است. توکل به خدا!

تیم ملی جام جهانی زمین ونزوئلا ملت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر