کد خبر: 698947 A

تردیدی نیست که منچستریونایتد در جریان تساوی 2 بر 2 مقابل ساوتهمپتون درگیر بحران مصدومیت بود. کریس اسمالینگ، ویکتور لیندلوف و اریک بایی دور از میادین بودند و مارکوس روخو هم آنقدر آماده نبود که در نبرد ورزشگاه سنت‌مری در ترکیب ثابت قرار بگیرد. به این ترتیب ژوزه مورینیو دچار سردردی واقعی در دفاع شده بود.

به گزارش ایلنا، اوضاع مشابهی در فوریه 2016 رقم خورد؛ هنگامی که لوییس فان‌خال، مربی وقت تیم، در زمانی که آنها باید در لیگ اروپا به مصاف میدتیلند می‌رفتند، در حمله دچار مشکل شد و مارکوس راشفورد را از آکادمی به تیم اصلی فراخواند.

راشفورد به اعتماد فان‌خال پاسخ مثبت داد. او نمایشی درخشان در اولدترافورد داشت و دو گل زد و کمک کرد تیمش 5 بر یک پیروز شود. او از آن هنگام تاکنون تبدیل به یکی از بهترین مهاجمان جوان اروپا شده است.

شنبه، مورینیو دچار وضعیتی مشابه با فان‌خال شد. مربی هلندی یونایتد روی به جوانان آورده بود اما مربی پرتغالی تصمیمی محافظه‌کارانه گرفت. او حاضر شد آکادمی یونایتد را نادیده بگیرد و از سیستم 2-3-5 استفاده کند که در آن، نمانیا ماتیچ و اسکات مک‌تامینی، دو هافبک تیم در کنار فیل جونز در مرکز دفاع قرار گرفتند. این در حالی است که او می‌توانست از بازیکنان بااستعدادی مانند لی اوکانر و لوکا ارکولانی استفاده کند تا آنها ارزش خود را نشان دهند.

مورینیو گفت: «ما تنها یک مدافع میانی آماده داشتیم. ترجیح می‌دادم نمانیا ویدیچ را داشته باشم اما ویدیچ نبود و نمانیا ماتیچ را داشتم.»

زود هم مشخص شد که ماتیچ، ویدیچ نیست. این هافبک سابق چلسی عملکرد دفاعی متزلزلی داشت و در نهایت اجازه داد که استوارت آرمسترانگ، بازیکن حریف در دقیقه 13 گل بزند. سدریک سوارش هم در ادامه با یک ضربه ایستگاهی تماشایی، توپ را به گوشه بالای دروازه رساند و نتیجه را 2 بر صفر کرد.

مساله این نبود که ساوتهمپتون در 30 دقیقه ابتدایی مسابقه بسیار درخشان ظاهر شد، بلکه مساله اصلی این بود که آسیب‌پذیری دفاع یونایتد باعث شد آنها دو گل بزنند. در آن هنگام، بازگشت یونایتد ماموریتی غیرممکن به نظر می‌رسید.

اما یک تصمیم جالب دیگر از سوی مورینیو بود که جواب داد. آنتونی مارسیال هرچند در شش بازی اخیر در لیگ برتر شش گل زده بود اما روی نیمکت نشسته بود و راشفورد در کنار روملو لوکاکو در ترکیب قرار گرفته بود.

این راشفورد بود که کمک کرد یونایتد به بازی برگردد. او دو پاس گل استثنایی در 15 دقیقه پایانی نیمه اول داد. او ابتدا پس از عبور از مدافع حریف، توپ را در سینی به لوکاکو هدیه داد و مهاجم بلژیکی هم به بیش از 15 ساعت گل‌نزنی‌اش خاتمه داد. سپس راشفورد در دقیقه 40 توپ را پس از فراری عالی از سمت راست، به آندر هررا سپرد و او گل زد.

اما حتی نمایش درخشان راشفورد هم نتوانست یونایتد را به سه امتیاز کامل این دیدار برساند. آنها در نیمه دوم کم‌فروغ بودند و نتوانستند ساوتهمپتون را به دردسر بیندازند.

نیتان ردموند از سوی دیگر دردسرهای فراوانی برای خط دفاعی عجیب یونایتد رقم زد. او با حرکات هوشمندانه‌اش چه با توپ و چه بدون توپ، بارها خطرساز شد اما بازی در نیمه دوم گلی نداشت.

یونایتد حالا 16 امتیاز کمتر از منچسترسیتی صدرنشین دارد و نتیجه ناامیدکننده دیگری کسب کرده است. حالا می‌توان گفت که آنها در پایان هفته چهاردهم عملا خارج از کورس قهرمانی هستند. اگر نمایش این هفته را در نظر بگیریم، آنها نبردی دشوار برای این دارند که حتی به جمع چهار تیم برتر برسند.

منبع: سایت گل / ترجمه: اشکان نعمت پور

بازی چلسی لیگ برتر اروپا جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر