کد خبر: 698941 A

باید باور کرد، پروژه سانتیاگو سولاری در رئال مادرید به خوبی و خوشی پیش می‌رود. با پیروزی 2 بر صفر برابر والنسیا، این مربی از هفت بازی در رقابت‌های مختلف شش برد به دست آورده است. این آرژانتینی کشتی را به تعادل رسانده که زیر نظر خولن لوپتگی در حال غرق شدن بود و قهرمان اروپا در دوران او 19 گل زده و تنها پنج گل خورده.

به گزارش ایلنا، به استثنای یک وقفه، باخت عجیب 3 بر صفر هفته قبل برابر ایبار، دوران مربیگری سولاری با در نظر گرفتن آمار و اعداد، موفق و درخشان بوده. مادرید به‌عنوان صدرنشین به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا راه یافته و اگرچه در لالیگا پنجم است اما بدون در نظرگرفتن بازی‌های دیشب سه امتیاز با صدرنشین فاصله دارد.

سانتیاگو برنابئو در جریان پیروزی برابر والنسیا نشانه‌های امیدوارکننده‌ای را مشاهده کرد و به طور خاص دنی کارواخال فوق‌العاده بود. این مدافع راست به تازگی از مصدومیت برگشته و به نظر می‌رسد شرایط ایده‌آلی داشته باشد، در طول مسابقه سمت چپ والنسیا را آزار داد و میهمان راه حلی برایش پیدا نکرد. سانتر او با اشتباه دانیل واس به گل اول رئال مبدل شد و او حرکتی را شروع کرد که با لوکاس واسکس به سرانجام رسید و خیال رئال با زدن گل دوم راحت شد. بال تیم ملی اسپانیا هم که چهارشنبه به رم گل زده بود با این گل انرژی و توانش را ثابت کرد. همچنین تیبو کورتوآ که در پایتخت ایتالیا درخشیده بود، یک بازی عالی دیگر را پشت سر گذاشت و هر چه به سمتش آمد را دفع کرد اما اینکه کورتوآ باید در بهترین شرایط باشد نشان‌دهنده یک مشکل بزرگ برای رئال است یعنی دفاع آسیب‌پذیرش.

تیم سولاری در نیمه اول مسلط بود هرچند تا حدی به خاطر عقب کشیدن والنسیا نتوانست گل دیگری بزند و وقتی والنسیا جرات حمله پیدا کرد، ناگهان مادرید به دردسر افتاد. میهمان فرصت‌های زیادی به دست آورد و اگر ناکارآمدی‌اش در زدن ضربه آخر و کورتوآ نبود، نه تنها می‌توانست به گل تساوی برسد بلکه گل برتری را هم می‌زد. سانتی مینا و گابریل دو موقعیت خوب را خراب کردند و کورتوآ با یک ابرواکنش، هموطنش میشی باتشوایی را ناکام کرد که بازیکن قرضی چلسی با ناباوری از این صحنه عبور کرد.

با زدن گل دوم توسط واسکس، دقایق پایانی با آرامش بیشتری سپری شد اما در یک مسابقه دیگر ممکن است به راحتی بازنده شوند. رئال از زمان آمدن سولاری ضرباهنگ خوبی پیدا کرده و شرایط ایده‌آلی به دست آورده اما نباید غافل شد از اینکه تیم بر اسب شانس سوار است و راهی طولانی در پیش دارد.

سولاری همچنین شاخه زیتونی به ایسکو داد و این بازیکن را در 13 دقیقه آخر به بازی آورد تا شایعات درگیری این دو نفر از بین برود. ایسکو که مقابل رم روی نیمکت هم نبود، در فرصت اندکش نشان داد توانایی‌های غیرقابل انکاری دارد اگرچه با مربی تیم اختلاف نظر داشته باشد. با توجه به شکنندگی دفاع رئال، مربی باید هوشمندانه این بازیساز را کنار خودش حفظ کند تا بتواند همزمان با سامان دادن به اوضاع دفاعی به گلزنی و گل‌سازی ایسکو متکی باشد برابر رقبایی که بهتر از والنسیا از فرصت‌های‌شان استفاده می‌کنند.

نکات آماری

در غیاب تونی کروس و کاسمیروی مصدوم و در حالی که سولاری علاقه‌ای به استفاده از ایسکو نداشت، فرصت بازی به مارکوس یورنته رسید که مقابل رم درخشیده بود. در این بازی هم او در خط میانی عالی بازی کرد و 2/95 درصد پاس‌هایش به مقصد رسید که این آمار در زمین حریف صددرصد بود.

مارسلینو گارسیال تورال مربی والنسیا از سال 2006 نتوانسته در سانتیاگو برنابئو به پیروزی برسد، او در آن سال با رکرتیوو اوئلوا، رئال را شکست داد اما در این 12 سال با راسینگ سانتاندر، رئال ساراگوسا، سویا و ویارئال نتوانسته در زمین مادرید برنده شود.

منبع: سایت گل

بازی رئال مادرید رقابت کشتی اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر