کد خبر: 698940 A

ارنستو والورده، مربی بارسلونا از این حیرتزده است که لیونل مسی برای نخستین بار پس از سال 2006، روی سکوی توپ طلا نخواهد رفت.

به گزارش ایلنا، مجله فرانسفوتبال قرار است دوشنبه برنده توپ طلا را اعلام کند. سه نامزد نهایی این عنوان هنوز اعلام نشدهاند اما فاش شده که آنها لوکا مودریچ، کریستیانو رونالدو و آنتوان گریزمان هستند.

مسی 31 ساله که پنج بار توپ طلا را برده که آخرین بار آن در 2015 بوده است، کمک کرد بارسلونا در فصل گذشته فاتح لیگ و جام حذفی شود. او در این فصل هم عملکرد درخشانی داشته و 15 گل زده است.

والورده میگوید: «این باعث غافلگیری من و خیلیهای دیگر شد. مسی در هفتههای اول، دوم و پنجم لیگ قهرمانان بهعنوان بازیکن برتر انتخاب شد و در هفتههای سوم و چهارم هم به دلیل مصدومیت بازی نکرده بود. البته میدانیم که یوفا این جایزه را نمیدهد اما عجیب است که او در میان سه نفر نهایی نیست.»

مودریچ که برنده جایزه بهترین بازیکن سال فیفا و با رئال مادرید فاتح لیگ قهرمانان شد و با کرواسی هم به فینال جام جهانی رسید، احتمالا فاتح توپ طلا خواهد شد.

والورده گفت: «تبریک به آنهایی که در میان سه بازیکن برتر هستند. هر کسی آزاد است هر طور که میخواهد فکر کند اما بله، عجیب است که مسی در فهرست نیست.»

از سوی دیگر، ساموئل اومتیتی هم مدتی دور از میادین خواهد بود. او دچار مصدومیت از ناحیه زانو شده است. این مدافع فرانسوی نمیخواهد زانویش را جراحی کند و برای مداوا به قطر خواهد رفت. اگر مصدومیت او خوب نشود، بارسلونا در بازار ژانویه به دنبال خرید یک مدافع میانی خواهد بود.

والورده میگوید: «متاسفانه اومتیتی همچنان مشکل دارد. او بازیکنی بسیار مهم برای ماست و ما هنوز امیدواریم که او امسال بتواند به ما کمک کند. ما باید کمک کنیم که او بهبود یابد. اوضاع آسان نیست اما او حرف آخر را در زمینه مصدومیتش خواهد زد.

ما این ماه را داریم تا اوضاع او را ارزیابی کنیم و ببینیم که چه بازیکنانی میتوان خرید. از حالا به بعد، باید با بازیکنانی که داریم و بازیکنان تیم دوم بارسلونا پیش برویم. پنجره نقل و انتقالات ژانویه در راه است و ما در آن هنگام باید تصمیماتی بگیریم.»

اسطورههای رئال همراه مودریچ میروند

روزنامه مارکا نوشت در جشن امشب در پاریس توپ طلای مجله فرانس فوتبال به لوکا مودریچ میرسد. هافبک کروات رئالمادرید در سال 2018 جایزه بهترین بازیکن جام جهانی، بهترین بازیکن لیگ قهرمانان، بهترین بازیکن فیفا و بهترین بازیکن از نگاه فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال را به خود اختصاص داده است. او در سفر به پاریس تنها نخواهد بود و هیاتی از رئالمادرید او را همراهی میکنند به ریاست فلورنتینو پرس و کاپیتان رئالمادرید، سرخیو راموس. روبرتو کارلوس و رائول گونزالس هم به این جشن میروند، سال گذشته آنها همین کار را برای کریستیانو رونالدو کردند.

رافائل واران و آنتوان گریزمان دیگر نامزدهای دریافت توپ طلا هستند ضمن اینکه کیلیان امباپه جایزه بهترین بازیکن جوان را دریافت میکند.

مودریچ با گرفتن این جایزه به یک دهه سلطه رونالدو و لیونل مسی پایان میدهد، او مغز متفکر چهار قهرمانی رئالمادرید در اروپا و همچنین رهبر کشورش در صعود به فینال جام جهانی بوده است.

بارسلونا قطر لیونل مسی طلا کرواسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر