کد خبر: 698832 A

ماجرای تکراری خصوصی سازی سرخابی‌ها دوباره در صدر اخبار ورزشی قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، مساله خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس که جدیداً توسط روابط عمومی وزارت ورزش مطرح شده موضوع تازه‌ای نیست و به سالیان دور  بر میگردد. آن روزها که ورزش کشور زیر نظر معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی اداره می‌شد. این موضوع برای کاندیداهای ریاست جمهوری یک شعار تکراری به حساب می‌آمد که  واگذاری سرخابی‌ها به مردم را در اولویت کارهایشان قرار خواهند داد اما بعد از جلوس بر مسند قدرت این مهم کاملاً بدست فراموشی سپرده می‌شد.

یقیناً طرفداران دو تیم بزرگ پایتخت از تعیین تکلیف باشگاه‌های محبوبشان استقبال خواهند کرد ولی تجربه نشان داده است که وزارت ورزش مرجع تصمیم‌گیر و تعیین کننده‌ای در این ماجرا نیست. سئول نشینان در حل مسائلی بسیار ساده‌تر از این هم فاقد اختیار کافی بوده‌اند و اگر قرار باشد در مورد این دو تیم تصمیم جدیدی اتخاذ گردد بدون شک کارِ وزارت ورزش و روابط عمومی آن نبوده بلکه از مراجع بالاتر چنین تصمیمی گرفته شده است.

با نگاهی به پشت سر در خواهیم یافت خبرپراکنی‌های از این دست بیشتر به یک بازی شباهت دارد تا واقعیت! بازی با روح و روان هوادارانی که اخبار سیاه و تلخ حاصل از سومدیریت روسای انتصابی دو باشگاه شکنجه‌گرشان شده است.

شاید فضای فعلی کشور هنوز آمادگی خصوصی سازی این دو تیم را ندارد اما برای حرفه‌ای شدن دیر یا زود بابد این مسیر طی شود.

استقلال و پرسپولیس نیاز یه مالکینی دارند که‌حساب مو را از ماست کشیده و بر سر ریال‌ها چانه زنی کنند نه مدیرانی غیر فوتبالی و ناتوان که با اشتباهاتی سهمگین میلیون‌ها دلار بدهی روی بدهی‌های قبلی باشگاه گذاشته و پرونده‌های شکایت و کسر امتیاز و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات را به این  دو باشگاه به اصطلاح مردمی و محبوب تحمیل کنند!

وزارت ورزشی‌ها اگر واقعا دغدغه واگذاری دارند اول با اعلام با برخورد جدی با مدیران سهل انگار و خسارت‌ساز گذشته و حال حاضر حسن نیتشان را ثابت کنند. آیا این قدرت که بیت المال به تاراج رفته از سو مدیریت این افراد از آنها  ستانده و مسترد گردد در مدیران ورزش ایران هست؟ آیا اراده‌ای برای برخورد با تخلفات وجود دارد؟

 

سید مهدی فاطمی

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال استقلال تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر