کد خبر: 698828 A

سرمربی موناکو اسامی سه بازیکنی که شانس بیشتری برای کسب جایزه توپ طلای 2018 دارند را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، تیری هانری در سال 2006 به عنوان سومین بازیکن برتر جهان معرفی شد و جایزه توپ طلای آن سال به فابیو کاناواروی ایتالیایی رسید. طی 10 سال اخیر این جایزه بین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی قرار داشت و از سال 2007 این دو بازیکن هر کدام 5 بار توپ طلا را به خانه بردند.

تیری هانری که در ابتدای دوران حرفه‌ای خود به همراه لیونل مسی در بارسلونا بازی می‌کرد برای انتخاب سه بازیکن برتر سال 2018، کاپیتان آرژانتین را نادیده گرفت. او همچنین با وجود قهرمان کریستیانو رونالدو با رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا پیش از پیوستن به یوونتوس، ستاره پرتغالی را هم در نظر ندارد. در مقابل او تصمیم دارد یکی از سه کاندید فرانسوی با وجود قهرمانی در جام جهانی جایزه توپ طلا را کسب کنند.

سرمربی موناکو در گفت و گو با اسکای اسپورت اظهار داشت: من احساس می‌کنم شرم آور خواهد بود اگر بازیکن فرانسوی به این جایزه دست پیدا نکند؛ البته به غیر از ادن هازارد چرا که او در دفاع و حمله برای بلژیک فوق العاده بود. 

هانری افزود: ما یک ستاره داریم. ام‌باپه بازیکن برجسته‌ای است و اجازه بدهید خوشحال باشیم که او فرانسوی است. من علاقه داشتم او هنوز هم در موناکو بود تا در بازی پیش رو برابر پاری سن ژرمن کار راحت تری داشته باشیم. من همیشه درباره هوش و ذکاوت او صحبت می‌کنم، چیزی که در بازیکنان امروزی کم‌تر شاهد آن هستیم.

تیری هانری فرانس فوتبال گریزمان واران ام‌باپه توپ طلای 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر