کد خبر: 698698 A

مقایسه جدول دیدارهای خانگی و غیرخانگی تیم‌های لیگ برتر؛

مقایسه جدول دیدارهای خانگی و خارج از خانه نتایج جالبی به همراه دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، لیگ برتر به پایان هفته چهاردهم رسید و به جز چند دیدار معوقه، تیم‌ها تنها یک بازی تا پایان نیم فصل نخست رقابت‌های لیگ برتر فاصله دارند و وضعیت تیم‌های مدعی قهرمانی و آنهایی که باید برای فرار از سقوط بجنگند تا حد زیادی مشخص شده است.

در این میان برخی از تیم‌ها با توجه به تعداد هواداران و استقبالی که از بازی‌های خانگی‌شان می‌شود و البته مسائلی مثل نوع خاص زمین چمن و شرایط آب و هوایی، در دیدارهای خانگی بهتر از دیدارهایی که میهمان هستند نتیجه گرفتند و برخی تیم‌ها هم نشان داده‌اند برخلاف قوائد موجود، در دیدارهای خارج از خانه بهتر نتیجه می‌گیرند. در اینجا به بررسی شرایط تیم‌ها در دیدارهای داخل و خارج از خانه پرداخته‌ایم.

 

تراکتورسازی؛ وحشتناک و شکست ناپذیر در یادگار امام (ره)/ فولادشهر بلای جان ذوبی‌ها

تراکتورسازی تبریز که در فصل هجدهم از تیم‌های متحول شده لیگ برتر است و قدرتی غیر قابل قیاس با فصل گذشته دارند و توانستند چهره یک مدعی به خود بگیرند. تراکتور تغییرات زیادی در پنجره تابستانی داشته و همین موضوع باعث شد چند هفته زمان ببرد تا تغییرات نتیجه دهد. سرخپوشان تبریزی این روزها با تقوی حسابی در لیگ برتر می‌تازند. آنها در جدول دیدارهای خانگی صدرنشین هستند و این نشان از قدرت مضاعف آنها در حضور پرشورها و جو وحشتانک ورزشگاه یادگار برای حریفان است. تراکتور تنها 2 امتیاز در این ورزشگاه به حریفان داده است.

پدیده هم وضعیتی مشابه با تراکتورسازی دارد با این تقاوت که یک بازی بیشتر انجام داده و سپاهان هم با یک بازی بیشتر یک امتیاز کمتر در دیدارهای خانگی به نسبت تراکتورسازی کسب کرده است.

پرسپولیس با حمایت هوادارانش در ورزشگاه آزادی 4 برد و 2 تساوی کسب کرده که آمار خوبی است ولی آزادی برای شاگردان شفر خوش یمن نبوده و 2 برد 3 تساوی و یک شکست حاصل کارش در دیدارهای خانگی بوده است.

انتهای جدول هم در اختیار ذوب آهن است که ظاهراً ورزشگاه فولادشهر برایشان آمد ندارد و حتی از سپیدرود در رشت هم کمتر امتیاز گرفته‌اند.

12

 

سپاهان قهرمان در خارج از خانه/ استقلال خارج از آزادی بالاتر از پرسپولیس است

سپاهان در دیدارهای خارج از خانه صدرنشین است و از 6 بازی 4 برد و 2 تساوی کسب کرده است. پدیده در این جدول هم مثل جدول بازی‌های خانگی و جدول کلی رقابت‌ها نایب قهرمان است و بعد از آن سرخابی‌ها جایگاه‌های بعدی را در اختیار دارند. نکته جالب اینجاست که استقلال خارج از خانه از پرسپولیس بهتر نتیجه گرفته است. البته آبی‌ها 7 و سرخ‌ها 6 بازی داشته‌اند و شاگردان برانکو در صورت انجام بازی هفتم خارج از خانه و برتری در آن می‌تواند بالاتر از استقلال در این جدول باشد.

تراکتورسازی که در تبریز صدرنشین است، با وجود تعداد زیاد بازی‌های بیرون از خانه یعنی 8 بازی، تنها 10 امتیاز گرفته است. ذوب آهن که قعر نشین بازی‌های خانگی است، بیرون از خانه رتبه ششم را در اختیار دارد. قعر نشین این جدول نساجی است که داخل خانه هفتم جدول بود.

1

پرسپولیس تراکتورسازی تبریز لیگ برتر فوتبال استقلال تهران سپاهان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر