کد خبر: 698630 A

50 هزار دلار گرفت و با استقلالی‌ها توافق کرد

از بدهی 130 هزار دلاری جباروف، باشگاه استقلال 50 هزار دلار به این بازیکن پرداخت کرد و قرار شد باقی‌مانده بدهی هم بعد از حضور او در تهران تسویه شود.

به گزارش ایلنا، خبر بازگشت سرور جباروف به استقلال به چند ماه قبل بر می‌گردد. هافبک 36 ساله ازبکستانی در آخرین روزهای فصل نقل و انتقالات به دلیل عدم توافق با باشگاه، از جمع آبی‌پوشان جدا شد و به لیگ قزاقستان رفت. حضور ناموفق در آنجا  باعث شد تا در پایان قراردادش این کشور آسیای میانه را ترک کند.

از این طرف استقلالی‌ها با وجود خرید مارکوس نیومایر آلمانی از تیم کاسیم پاشا و سوپر لیگ ترکیه، نتوانستند جای خالی جباروف را در میانه میدان پر کنند. بعد از این تجربه‌های ناموفق بود که دوطرف برای شروع یک همکاری جدید از خودشان تمایل نشان دادند. اما شرط اول صاحب 2 توپ طلای آسیا برای آغاز جدی مذاکرات و بازگشت به تهران، صاف کردن طلب 130 هزار دلاری‌اش بود.

برای مدیران استقلال که این روزها با انواع مشکلات و چالش‌های مالی ریالی و دلاری روبه‌رو هستند، دادن این مبلغ سنگین به جباروف کار آسانی نبود. به این ترتیب بازگشت جباروف به استقلال با اما و اگرهایی مواجه شد. اما سرانجام تلاش‌های چراغ خاموش استقلالی‌ها جواب داد و با جباروف به توافق رسیدند.

از بدهی 130 هزار دلاری جباروف، باشگاه استقلال 50 هزار دلار به این بازیکن پرداخت کرد و قرار شد باقی‌مانده بدهی هم بعد از حضور او در تهران تسویه شود. چگونگی پرداخت بدهی جباروف تنها توافق استقلالی‌ها با این بازیکن نبود.

در مذاکرات مقدماتی دو طرف بر سر بازگشت ستاره پا به سن گذاشته ازبک هم توافق کردند. جالب اینجاست که براساس ادعای یکی از مدیران باشگاه، رقمی که با این بازیکن توافق شده نه تنها از مقداری که در ابتدای فصل طلب کرده بود کمتر است که حتی میزان آن نسبت به قرارداد فصل قبل جباروف هم کاهش دارد!

ارزش قرارداد جباروف فصل قبل حدود 350 هزار دلار بود. البته درباره مدت قرارداد هنوز خبر دقیق و موثقی  وجود ندارد. براساس شنیده‌ها از داخل باشگاه استقلال، قرار است که جباروف هفته آینده و احتمالا بعد از بازی با پدیده مشهد به تهران بیاید تا در صورت رسیدن به توافق نهایی و انجام تعهدهایی که به استقلالی‌ها داده‌اند ، با آبی‌پوشان برای یک فصل و نیم قرارداد ببندد.                

استقلال سرور جباروف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر