کد خبر: 697730 A

تراکتورسازی، پرسپولیس و البته سپاهان؛ مقصد آقای گل کجاست؟

مهاجم تیم ملی ایران و تیم الغرافه یکی از جذاب‌ترین چهره‌های نقل و انتقالاتی زمستان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر فرا خواهد رسید و تیمهای بالانشین جدول رده بندی لیگ برتر در تلاش خواهند بود با تقویت تیم خود به قهرمانی این فصل رقابت‌های لیگ برتر برسند.

مهدی طارمی یکی از چهره‌های جذاب زمستان مهدی طارمی مهاجم گلزن تیم ملی ایران و باشگاه الغرافه است که مورد توجه چند تیم لیگ برتری قرار گرفته و شایعات در مورد او بیش از هر زمان دیگری به گوش می‌رسد. طارمی که سال گذشته با عقد قرارداد یک و نیم ساله به الغرافه قطر پیوست و اتفقا عملکرد خوبی را نیز از خود به ثبت رساند و یکی از ارکان کسب سهمیه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا برای تیم الغرافه بود که در کنار اسنایدر هلندی توانستند بیشترین اثر گذاری را از خود نشان بدهند.

طارمی در فصل کنونی نیز در عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده و توانسته در 13 هفته‌ای که از لیگ ستارگان قطر گذشته 5 گل، 4 پاس گل، و 4 پنالتی را برای خود ثبت کند اما این آمار هم نتوانسته هواداران و پیشکسوتان باشگاه الغرافه راضی نگه دارد. آنها معتقدند طارمی موقعیتهای زیادی را از دست می‌دهد و همچنین در کارهای دفاعی نیز شرکت نمی‌کند. زمزمه هایی شنیده می‌شود که طارمی از حضور در الغرافه پشیمان است و در فکر جدایی از این تیم در نیم فصل است.

یک احتمال این است که طارمی راه فوتبال اروپا را در پیش گرفته و در یکی از کشورهای اروپایی به فوتبال خود ادامه دهد. تیم‌هایی از بلژیک و ترکیه می‌توانند مقصد طارمی در صورت کوچ او به اروپا باشد.

اما احتمال قوی‌تر و جذاب‌تر حضور او در لیگ برتر ایران است که باعث جذابیت بیشتر بازی‌ها نیز می‌شود. تیم‌های کمی هستند که قادرند طارمی را به خدمت بگیرند و توانایی این کار را هم دارند.

قوی ترین احتمال مربوط به تیم تراکتورسازی تبریز است که با از دست دادن دو مهاجم اصلی و طرازاول خود در پیشانی خط حمله با کمبود بازیکن مواجه شده و نفر شاخصی را برای بازی دادن در این پست ندارد. زنوزی مالک متمول تیم تراکتورسازی در گفتگویی اعلام کرده مهاجمی بهتر از استوکس را به تراکتور خواهد آورد. همین مورد گمانه زنی ها را در مورد حضور طارمی در تراکتورسازی افزایش داده زیرا بازیکنی به کیفیت استوکس به سختی در این مقطع فصل پیدا می‌شود و اگر قرار به جدایی طارمی از الغرافه باشد می‌تواند یک گزینه ایده‌آل برای تی‌تی‌ها برای تقویت خط حمله خود باشد.

سپاهان نیز که کی‌روش استنلی را در نوک پیکان خط حمله خود می‌بیند در تلاش است تا بازیکنی همطراز با او یا حتی بهتر از او را به ترکیب خود اضافه کند تا در مواقعی که کی‌روش آماده بازی نیست بتواند از مهاجمی در کلاس کی‌روش در ترکیب خود بهره‌مند شود موردی که قلعه‌نوعی نیز بارها به آن اشاره کرده و خواستار تقویت تیم خود برای نیم فصل دوم نیز شده است.

اما می‌رسیم به پرسپولیس. تیمی که طارمی شهرت خود را مدیون این تیم است و به طبع بیشترین علاقه را برای بازی در این تیم داراست. برانکو ایوانکوویچ و اعضای کادرفنی پرسپولیس در مصاحبه‌های گوناگون در حال تلطیف فضا بین او و هواداران پرسپولیس بوده‌اند و این مصاحبه‌ها نشان از تمایل کادرفنی پرسپولیس به بازگشت طارمی به این تیم است. با پایان محرومیت تیم پرسپولیس از جذب بازیکن این تیم با توپی پر پا به بازار نقل و انتقالات خواهد گذاشت و تلاش خواهد کرد برای حضور قدرتمند در ادامه لیگ برتر و لیگ‌قهرمانان‌آسیا تیم خود را تقویت کند.

موردی که هواداران پرسپولیس را به شدت عصبی خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که اعتراضات گسترده‌ای در جهت این انتقال انجام دهند.

هر آن چه که هست باید ببینیم چه اتفاقاتی در نقل و انتقالات پیش رو رخ خواهد داد و آیا طارمی تیم جدیدی را برای بازی کردن انتخاب خواهد کرد یا خیر.

پرسپولیس تراکتورسازی سپاهان مهدی طارمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر