کد خبر: 697599 A

تراکتورسازی لیگ هجدهم از تیم دهم فصل گذشته لیگ برتر به بالانشین جدول امسال تبدیل شده و مدعی کسب عنوان قهرمانی به حساب می‌آید

به گزارش ایلنا، تراکتورسازی لیگ هجدهم از تیم دهم فصل گذشته لیگ برتر به بالانشین جدول امسال تبدیل شده و مدعی کسب عنوان قهرمانی به حساب می‌آید. اگر تراکتوری‌ها در همان ابتدای فصل همین شرایط خوب را داشتند اکنون می توانستند حتی بالاتر از سپاهان و در رده دوم جدول قرار بگیرند. بخشی از این عملکرد خوب بی تردید به دلیل درخشش خارجی های با کیفیت تراکتور بوده است.

سال نکو از بهار پیدا نیست

پرشورها فصل را خوب شروع نکردند و تنها یک پیروزی در پنج بازی ابتدایی داشتند. تراکتورسازان هم دومین خط حمله لیگ برتر و هم دو نفر از بهترین گلزنان لیگ هجدهم را در اختیار دارند البته در مورد لی اروین مشخص نیست که او در ادامه فصل هم با این تیم همراه است یا خیر.

اروین و استوکس 58 درصد گل‌ها را زده‌اند

لی اروین و آنتونی استوکس، دو بازیکن تاثیرگذار تراکتورسازان هستند که ۱2 گل از ۲۴ گل این فصل شاگردان محمد تقوی را به ثمر رسانده‌اند. تراکتورسازی این فصل ۱۳ بازی در لیگ و یک بازی در جام حذفی را پشت سر گذاشته که البته در این تعداد بازی‌ها، اروین و استوکس تنها مقابل نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس حضور نداشتند و در هر دو دیدار، تراکتورسازی از زدن گل عاجز ماند. این در حالی است که در ۱۲ دیدار دیگر، زمانی که هر دو بازیکن یا حداقل یکی از آن‌ها به میدان رفته، توانسته عملکرد خوبی در آن دیدار داشته باشد. شاگردان محمد تقوی این هفته در تبریز با پارس جنوبی جم که یکی از رقبای اصلی آن‌ها در گرفتن سهمیه آسیایی است بازی دارند. تراکتور در آخرین دیدار خود به مصاف پرسپولیس رفت که محمد تقوی آنتونی استوکس و لی اروین را در اختیار نداشت. این دو مهاجم بریتانیایی تبار روی هم 12 گل زده اند.

استوکس به دنبال آقای گلی

آنتونی استوکس امسال با پیراهن تراکتورسازی روزهای خوبی را سپری کرده و تا همین چند هفته قبل با رساندن تعداد گلهایش به عدد 8 نام خود را بارها مطرح کرد. استوکس در صدر جدول گلزنان، حاشیه امنیت خوبی برای خودش ایجاد کرده بود اما عدم گلزنی در 3 دیدار باعث شد تا جایگاه خود را به کی‌روش استنلی بدهد و در دیدار مقابل پرسپولیس هم به دلیل تاخیر در بازگشتش از مرخصی، در ترکیب تراکتور قرار نگرفت. نکته قابل توجه درباره گل نزدن آنتونی استوکس در 3 هفته مقابل سپیدرود رشت، پیکان تهران و ذوب‌آهن اصفهان این است که تراکتورسازی هر 3 مسابقه را با برد پشت سر گذاشت و جالب‌تر اینکه در این 3 بازی موفق شد 8 بار دروازه حریفان را باز کند اما مهاجم ایرلندی هیچ کدام از گلزنان تیمش نبود. استوکس البته در این مسابقه پاس گل داد اما گل نزد. او 6 گل از این گل‌ها را در بازی‌های خانگی به ثمر رسانده است.

اروین، تعویض طلایی

در سوی دیگر لی اروین هم تعویض طلایی تراکتور بوده است. در لیگ برتر و تا پایان هفته سیزدهم لی اروین بازیکن اسکاتلندی تراکتورسازی بهترین تعویضی لیگ و به نوعی طلایی‌ترین تعویض بوده است. او در سه بازی به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمده و در مجموع 72 دقیقه حضورش در زمین 4 گل زده است.

ژاپنی باکیفیت

سوگیتا بازیکن ژاپنی تراکتور هم سومین ضلع خارجی‌های با کیفیت این تیم است. این وینگر راست و ریز نقش تراکتور جزو بازیکنان خوب این تیم بوده و در آخرین دیدار تراکتور مقابل پرسپولیس هم عملکرد خوبی داشت. او در این فصل در 12 بازی، 770 دقیقه در زمین حضور داشته که در 3 دیدار نود دقیقه بازی کرده، در 5 بازی به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شده و در 4 دیدار هم در طول بازی جای خود را به بازیکن دیگری داده است. باید دید در نبود لی اروین که به تراکتور بازنگشته و استوکس که به نظر می‌رسد در تنبیه انضباطی به سر می‌برد، این هافبک ژاپنی در گلزنی هم می‌تواند موفق باشد یا خیر.

تراکتورسازی لیگ هجدهم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر