کد خبر: 697554 A

گل وقت‌های تلف‌شده مروان فلاینی، منچستریونایتد را به پیروزی یک بر صفر برابر یانگ بویز رساند تا شیاطین سرخ به مرحله حذفی لیگ قهرمانان بروند و همین باعث شد ژوزه مورینیو با افتخار از رکوردش بگوید.

به گزارش ایلنا، دارنده سه قهرمانی اروپا با خوش‌شانسی این پیروزی را به دست آورد چون فلاینی قبل از اینکه توپ را به گوشه دروازه بفرستد، آن را با دست کنترل کرده بود. مورینیو که در شادی گل، یک جعبه بطری آب را به زمین انداخت، گفت: «تقدیم به کسانی که عاشق من هستند، کسانی که آمار را دوست دارند. 14 فصل در لیگ قهرمانان و 14 فصل صعود از مرحله گروهی. هرگز هیچ یک از تیم‌های من در این مرحله نمانده‌اند. فصلی که در لیگ قهرمانان بازی نکردم، لیگ اروپا را بردم.» مورینیو با پورتو و اینتر لیگ قهرمانان را برده و با رئال‌مادرید تا نیمه‌نهایی پیش رفته. او در فصل 2017-2016 با یونایتد قهرمان لیگ اروپا شد.

او که این فصل به‌دلیل نتایج ضعیف و همچنین ناتوانی در ارائه بازی هجومی به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفته، ادامه داد: «مهم‌ترین مساله، صعود است. خیلی مهم است که از این گروه سخت یک بازی مانده به آخر صعود کردیم.»

اوضاع می‌توانست برای منچستریونایتد و مورینیو وخیم شود اگر ابرواکنش داوید دخئا روی ضربه اولیسه گارسیا نبود: «واکنش داوید اگرچه در تمام بازی همین یکی بود، اما فوق‌العاده بود؛ واکنشی از بهترین دروازه‌بان جهان که به تیم امکان پیروزی در این مسابقه را داد.»

قرارداد او تا پایان این فصل اعتبار دارد ضمن اینکه امکان تمدید آن به مدت 12 ماه دیگر وجود دارد: «او بهترین دروازه‌بان جهان است و برای اینکه شما یک باشگاه بزرگ و برنده باشید باید بهترین دروازه‌بان جهان را حفظ کنید. می‌دانم او هم از بودن در تیم راضی است برای همین امیدوارم هرچه زودتر توافقی حاصل شود.» دخئا که سال 2011 از اتلتیکومادرید خریداری شده با 4بار انتخاب به‌عنوان بازیکن سال یونایتد رکورددار است. او قهرمانی لیگ برتر، جام اتحادیه، جام حذفی و لیگ اروپا را با این تیم به دست آورده. مورینیو تصمیم عجیبی گرفت، پل پوگبا و روملو لوکاکو را روی نیمکت نشاند و الکسیس سانچس را در فهرست کلی تیم هم جا نداد تا شش تغییر نسبت به تساوی بدون گل کسالت‌آور شنبه با کریستال پالاس ایجاد کرده باشد.

سانچس 29 ساله این فصل زیر نظر مورینیو خوب نبوده و یک‌بار هم در بازی با وستهم در شهریور از تیم و نیمکت بیرون ماند. از آن موقع او تنها سه‌بار در 10 بازی در ترکیب اصلی قرار گرفته. مورینیو گفت: «نه او مصدوم نشده اما جالب است چون شما همیشه درباره کسانی حرف می‌زنید که بازی نمی‌کنند. امروز رشفورد شماره 9 بازی کرد، مگر این همان چیزی نیست که همیشه می‌خواستید. بنابراین درباره لوکاکو حرف نزنید و به من بگویید از ماه مارس (اسفند) گل نزده بعد بپرسید چرا بازی نکرده؟ با این سوال‌های سخت من را در موقعیت سختی قرار می‌دهید. من نام‌های بزرگی را بیرون گذاشتم اما خوشحالم از اینکه کسانی که بازی کردند با تمام وجود در خدمت تیم بودند و ذهنیت درستی داشتند.»

مورینیو نسبت به موقعیت از دست رفته مارکوس رشفورد در دقیقه 5 واکنش شدیدی نشان داد: «مسابقه‌ای بود که اگر شما دقایق ابتدایی به گل برسید کل بازی متفاوت می‌شود، بعد از آن گلزنی برای ما سخت شد. ما به اندازه کافی گل نمی‌زنیم اما به مارکوس ربطی ندارد، به همه تیم مربوط است. او سخت می‌دود و کار می‌کند و من هرگز نمی‌توانم یک بازیکن را به‌خاطر اینکه موقعیت گل از دست می‌دهد، سرزنش کنم. کسانی که بازی را گزارش و تفسیر می‌کنند نباید از من به‌خاطر واکنش‌هایم انتقاد کنند. دعوت‌شان می‌کنم که روی نیمکت بنشینند اما فکر می‌کنم اینکه تعطیلات را در باربادوس بگذرانی و بعد در استودیو راجع به همه چیز اظهارنظر کنی، خیلی راحت‌تر است. مطمئنم یک مربی فوتبال هرگز من را به‌خاطر واکنش‌هایم نقد نمی‌کند اما برای کسانی که زندگی آرامی دارند، همه چیز فرق می‌کند.»

فلاینی هم درباره خطای هند قبل از گل گفت: «فکر نمی‌کنم هند بود. توپ را کنترل کردم اگر به دستم خورده تعمدی وجود نداشته.»

شیاطین سرخ در بازی بعدی‌شان شنبه در زمین ساوتهمپتون به میدان می‌روند.

تساوی بدون گل جهان شادی لیگ قهرمانان هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر