کد خبر: 697547 A

شبکه خبری الجزیره در گزارشی میدانی از فوتبال زنان در ایران نوشته: «در بندرانزلی که در شمال ایران نزدیک دریای خزر واقع شده است، یک مفهوم شروع دوباره در تیم جوانان ملوان بعد از آنکه دو سال پیش این تیم منحل شد و دوباره سرپا شده است، دیده می‌شود.

به گزارش ایلنا، در سال ۲۰۱۶، حواشی زیادی بین هواداران ملوان ایجاد شد، وقتی یکی از مسوولان این باشگاه گفت: وقتی کشتی‌ای در حال غرق ‌شدن است بارهای اضافی‌اش را به دریا می‌ریزند.

بعد از دو سال غیبت، تیم فوتبال زنان ملوان با مالک جدید بازگشته است. مریم ایراندوست بازیکن سابق فوتبال، که در سال ۲۰۱۶ قبل از انحلال این تیم هدایت آن را بر عهده داشت، بار دیگر به تیم بازگشته است. او همچنین سابقه بازی برای این تیم را نیز دارد.

او در صحبت‌هایی با خبرنگار الجزیره عنوان کرد که او و تیمش در دو سال گذشته سختی‌های زیادی را تحمل کرده است و اینکه نمی‌توانند بازی کنند مثل این بوده است که زندانی پشت دیوارهای آجری قرار گیرد.

در ماه‌های اخیر تیم‌های فوتبال زنان ایران به بردهای مهمی دست یافتند که می‌توانند الهام‌بخش خیلی از بازیکنان جوان‌تر باشد

تیم ملوان با هدایت مریم ایراندوست آماده می‌شود تا در رقابت‌های لیگ که از ۱۲ دسامبر آغاز می‌شود شروع خوبی داشته باشد. این تیم الان ۲۵ بازیکن دارد که خیلی از آنها همچنان به تحصیل خود ادامه می‌دهند. ایراندوست می‌گوید این بازیکنان همانند تیم مردان به تمرین و بازی کردن پایبند هستند و امیدوار است انرژی آنها در راستای کسب قهرمانی قرار گیرد. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم که فوتبال بازی کردن در ایران وقتی زن هستید کاملا دیوانگی است و ما همگی دیوانه‌هایی هستیم که از دیوانه‌خانه فرار کردیم.»

ایران دریای خزر زنان فوتبال ملوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر