کد خبر: 696899 A

گزارش ویژه از مرجعی که مرجع نیست؛ بازنشسته همانند آقای رئیس

سایت سازمان لیگ فوتبال ایران نه تنها مرجع مناسبی برای کاربران و علاقمندان نیست بلکه با نواقص بی شمارش باعث گمراهی مخاطب می شود.

به گزارش ایلنا، گفته شد که کی روش استنلی به دلیل 4 کارته شدن، بازی هفته چهاردهم سپاهان مقابل پدیده را از دست داده است.  با این شرایط باید مرجع اصلی سایت رسمی سازمان لیگ باشد اما زمانی که برای پیگیری این موضوع به سایت سازمان لیگ رجوع می‌شود، با آمار قدیمی و غیر قابل استناد مواجه خواهیم شد. نکته عجیب و باورنکردنی برای سازمان لیگ برتر و سایت مربوط به آن اینجاست که اخطار بازیکنان تا پایان هفته هفتم ثبت شده است! و در 6 هفته اخیر اطلاعات اولیه مسابقات در سایت رسمی مسابقات لیگ برتر وارد نشده.

این مساله اکنون باعث شده تا به طور مثال برای اطلاع از وضعیت حضور کی روش استنلی که با گمانه زنی در رسانه‌ها همراه شده هیچ اطلاع دقیقی وجود نداشته باشد.

 

35

همین مساله ما را بر آن داشت تا چرخی در سایت سازمان لیگ بزنیم. سایتی که با توجه به اینکه بودجه کامل فوتبال ایران را در اختیار دارد و سالانه چندین میلیارد بابت نقل و انتقالات بازیکنان در سطوح مختلف و همچنین قراردادهای تبلیغ محیطی و ... عایدش می‌شود، باید بهترین و کاملترین اطلاعات راجع به تیمها، مسابقات گذشته و بازی های آتی را ارائه کند و سرویس های ویژه آماری مطبوعی را مانند تمام پرتابل‌های همتایش در اختیار کاربران قرار دهد.

متاسفانه باید گفت سایت سازمان لیگ نه تنها مرجع موثقی نیست بلکه به شدت چه از لحاظ نرم افزاری و چه سخت افزاری با مشکلات عدیده ای روبه رو است. از طراحی ضعیف و رنگ های ناموزون و فونت نامناسب تا اطلاعات نه چندان قابل اطمینان. خبرهایی با جذابیت بسیار پایین و بدون توجه به سایت‌های اختصاصی باشگاه و بهره‌گیری از اخبار آنها.

 

33

34

برای اینکه بیشتر متوجه عدم کارآمدی این سایت در مقایسه با پرتابل‌های قابل اعتنای همانند آن در دیگر کشورها شویم در اولین گام توجه شما را به سایت رسمی مسابقات لیگ برتر انگلستان یا همان پرمیرلیگ جلب می‌کنیم. در اینکه امکانات دو طرف باهم بسیار متفاوت است شکی نیست اما خلاقیت، ذوق و کمی علاقه و وجدان کاری چیزی است که با امکانات نمی‌توان توجیهش کرد. در ادامه تصویری می‌بینید از گزارش بازی برنلی و نیوکاسل که این هفته در لیگ جزیره به مصاف هم رفتند. گزارش بازی مذکور به کامل‌ترین و شکیل‌ترین حالت ممکن کار شده است. با کلی اخبار و حاشیه و ویدیو و عکس جذاب که آن را تزئین کرده و باعث می‌شود مخاطبی که نتوانسته این مسابقه نه چندان حساس را تماشا کند در جریان جزئیات آن قرار خواهد گرفت.

24

21

معرفی تیمها، اطلاعات بازیکنان، مرکز آماری فوق العاده، هایلایت بازی‌ها و گالری‌های جذاب از هر مسابقه، اخبار کاملی است که مخاطب را کاملا بی نیاز و سیراب می‌کند. (تصویر بالا گوشه‌ای از صفحه مخصوص باشگاه من‌سیتی در سایت پرمیرلیگ است. ریزترین اطلاعات بازیکنان در کنار تصاویر باکیفیت آنها قرار گرفته) در سوی مقابل در سایت سازمان لیگ شما حتی نمی‌توانید به بازی‌های گذشته دو تیم استقلال تهران و صنعت نفت آبادان به صورت کامل دسترسی داشته باشید و شاید اطلاعاتی عام و با یک فونت ضعیت در اختیارتان قرار گیرد. حال در ادامه پیش بازی مسابقه دوتیم هادرسفیلد و برایتون را ببینید و لذت ببرید. 

31

26

درباره اطلاعات تیم‌ها و مسابقاتی که قرار است برگزار شود و یا بازی‌هایی که به انجام رسیده هم حرفی باقی نمی ماند. کم اهمیت‌ترین بازی‌های لیگ انگلیس با توضیحی جامع و با اطلاعاتی مکفی مواجه شده اما حساس‌ترین بازی یک ماه اخیر فوتبال ایران بین دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی هیچ چیزی را در دل خودش ندارد؛ حتی نام و نام خانوادگی داور بازی!

برای اینکه بررسی‌مان را با وسعت بیشتری انجام شود سایت سری آ ایتالیا نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. اطلاعات بازیکنان فیورنتینای ایتالیا به صورت اتفاقی مورد بررسی قرار گرفت. همه چیز کامل و با سلیقه در یک پکیچ جذاب در اختیار کاربر قرار گرفته است.

41

 

42

 

32

بد نیست سری به فوتبال آسیا بزنیم. جایی که سایت‌های لیگ عربستان، قطر، چین، ژاپن و ... هم در قالبی بسیار بالاتر از چیزی که در اختیار کاربران ایرانی در سازمان لیگ برتر ایران قرار گرفته جالب توجه است. نگاهی به سایت جی لیگ ژاپن بیندازید؛ سایت جی لیگ که زبان انگلیسی‌اش پا به پا با سایت زبان اصلی جلو می‌رفت گواه تمام ماجرا بود. حتی در ادامه سایت لیگ ستارگان قطر هم به ما کیفیتی بالاتر از حد انتظار را ارائه داد و در این بین تنها سایت سازمان لیگ بود که پر بود از مشکل و نقص که گویا قرار نیست هیچ وقت درست شود.

61

51

 سایت آن درست مانند رئیس بازنشسته‌اش شاید نیاز به نگاهی متفاوت و خلاقیت مورد بحث این روزهای مجلس داشته باشد. این سایت طی یکی دو سال اخیر، نسبت به خود قبلی‌اش هم ضعیف‌تر شده است.تغییر محیط کاربری سایت نه تنها اوضاع را بهتر نکرد بلکه نواقص را بیشتر کرد و مشکلات را دو چندان. قطعا وقتی در زمینه‌های مختلف که محدودیت‌های زیاد، مانع از رقابت پایاپای ما با کشورهای خارجی می‌شود؛ رقابت و ارائه کیفیت مطلوب در زمینه هایی چون سایت مسابقات بتواند کمی از کیلومترهای زیادی که در بخش های مختلف فوتبال از رقبا عقب هستیم را پوشش دهد.

این گزارش تنها بر اساس این تنظیم شده تا فوتبالدوستان بتوانند از سایت سازمان لیگ نیز همانند دیگر نمونه‌های مشابه آن در آسیا و اروپا استفاده و بهره لازم را ببرند. با این حال این سایت که پیش از این تنها برای اطلاع از مبلغ قرارداد بازیکنان که تنها در اختیار سازمان لیگ قرار می‌گرفت مورد استفاده قرار می‌گرفت و اکنون هیچ اتفاق جذابی برای مخاطب ندارد، حتی اطلاع از وضعیت بازیکنان محروم و ... . 

برای اطلاع عزیزان در سازمان لیگ این نکته هم ضروری است که ماشین سازی تیمی است که با خرید امتیاز گسترش فولاد به لیگ برتر آمده اما همچنان اطلاعاتی از این تیم در سایت موجود نیست و صفحه لینک به پرتابل باشگاه هم مسیر اشتباه و نامعلومی را به مخاطب ارائه می‌دهد.

سازمان لیگ لیگ برتر فوتبال ایران حیدر بهاروند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر