کد خبر: 696819 A

عملکرد گادوین منشا در فصل جاری به شکلی نبوده که بتواند انتظارات را در خط حمله پرسپولیس برآورده کند و شاید بزرگترین تغییر در پایان محرومیت نقل و انتقالاتی جدایی این بازیکن نیجریه‌ای باشد.

به گزارش ایلنا، موقعیتی که گادوین منشا مقابل تراکتورسازی از دست داد، به یادمان آورد او طی یک فصل و نیم حضورش در پرسپولیس متناسب با مبلغ قرارداد و میزان امیدواری‌ که درباره او وجود داشت، حداقل به لحاظ گلزنی موفق نبوده است. قبلا وقتی از هادی نوروزی یا غلامرضا رضایی به خاطر گل نزدن‌هایشان انتقاد می‌شد، می‌توانستیم با یادآوری پست بازی آنها و قرار گرفتن‌شان در کناره‌های زمین یا حتی شرایط نه چندان جالب تیم توجیه‌شان کنیم اما ماجرای منشا فرق می‌کند. او با سر و صدای زیادی به پرسپولیس آمد و نه تنها در بهترین دوران بیست سال اخیر این تیم به‌عنوان بازیکن اصلی به میدان می‌رود، بلکه سر جای خودش یعنی در پست مهاجم نوک و نزدیک به دروازه بازی می‌کند.

منشا که با آماری فوق‌العاده از پیکان به پرسپولیس آمد، با وجود شروع فوق‌العاده در لیگ قهرمانان آسیا و ثبت 4 گل در چهار بازی یک‌چهارم نهایی و نیمه‌نهایی، در لیگ برتر ضعیف کار کرد. او فصل قبل 27 بار در ترکیب پرسپولیس قرار گرفت که البته فقط در 9 بازی بازیکن ثابت بود. با این حال 1748 دقیقه در طول فصل بازی کرد و یازدهمین بازیکن پرسپولیس از حیث بیشترین دقایق حضور در میدان بود اما فقط 4 گل به ثمر رساند، یعنی هر 437 دقیقه یک گل. او در سه بازی جام حذفی هم دو گل زد تا فصل قبل را در مجموع با 10 گل به پایان برساند. جالب اینکه او با 4 گل، کمتر از کامیابی‌نیا به‌عنوان هافبک دفاعی و فرشاد احمدزاده در نقش هافبک کناری در لیگ برتر گل زد.

برای همین لیگ هجدهم برایش با نیمکت‌نشینی شروع شد اما خوش‌شانس بود که در دقیقه 14 بازی با فولاد و بعد از در رفتن کتف کمال کامیابی‌نیا وارد میدان شد و در همان مسابقه گل زد. گلی که تا الان تنها گل او در این فصل لیگ برتر بوده. آن‌هم در حالی که از بازی هفته ششم مقابل نساجی تبدیل به بازیکن اصلی شده، در هر شش بازی گذشته 90 دقیقه در میدان بوده و حتی تعویض نشده است. در 12 بازی این فصل لیگ برتر منشا در مجموع 691 دقیقه در میدان بوده و فقط یک گل زده است. تک گل او هم در دقیقه 65 بازی با فولاد در هفته دوم بوده. یعنی با در نظر گرفتن دقایقی که گادوین منشا در میدان بوده، از آخرین گل لیگ برتری او 617 دقیقه می‌گذرد.

منشا که در تنها بازی حذفی پرسپولیس در مقابل نود ارومیه هم بازیکن اصلی بود و طی 89 دقیقه حضورش در میدان نتوانست گل بزند، در لیگ قهرمانان هم آمار جالبی ندارد. شاید بسیاری با یادآوری گل مهم در بازی برگشت با الدحیل و دوندگی‌هایش به صورت نسبی از عملکردش رضایت داشته باشند اما واقعیت این است که او به‌عنوان مهاجم نوک انتظارها را برآورده نکرده است. گادوین منشا در هر 13 بازی این فصل لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس به میدان رفت و در 747 دقیقه 3 گل زد که یکی از آنها از روی نقطه پنالتی بود.

 البته به نظر می‌رسد منشا بیشتر در نقش مکمل برای علیپور کار می‌کند و با جنگندگی و دوندگی سعی در فضاسازی برای او دارد اما از وظیفه اصلی‌ خودش فاصله گرفته و خیلی سخت گل می‌زند. هر چند در انجام کارهای ترکیبی و زدن ضربات نهایی هم خیلی موفق نبوده و تنها چیزی که حریفان لیگ برتری پرسپولیس را نگران می‌کند، قدرت دوندگی و تخریبی اوست.

پرسپولیس برانکو گادوین منشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر