کد خبر: 696471 A

انتخاب سرمربی و جانشین او!

در حالی که طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر اینکه نام کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران به عنوان گزینه نیمکت ایرلند شکل گرفته بود، اتحادیه فوتبال این کشور سرمربی این تیم را به شکلی عجیب انتخاب کرد.

به گزارش ایلنا، ایرلند مربی جدید خود و جانشین او را معرفی کرده است. برای ایرلندی‌ها هیچ‌ کس بهتر از میک مک‌کارتی نمی‌تواند اوضاع پیچیده این تیم را حل کند.

مک‌کارتی در دوبلین به‌عنوان مربی جدید ایرلند معرفی و جانشین مارتین اونیل شد که دوره پنج‌ساله حضورش در تیم ملی این کشور روز چهارشنبه به پایان رسید. مک‌کارتی در سال‌های 1996 تا 2002 مربی ایرلند بود. اتحادیه فوتبال ایرلند همچنین اعلام کرده که مک‌کارتی دو سال مربی خواهد بود و بعد جایش را به استیون کنی خواهد داد که پیش‌تر مربی داندالک بود و استعفا داده تا مربی تیم زیر 21ساله‌های ایرلند شود. او در این تیم تجربه کسب خواهد کرد و سپس جای مک‌کارتی را خواهد گرفت.

این اقدام عجیب فدراسیون فوتبال ایرلند، تلاش آنها برای رسیدن به هدف صعود به یورو 2020 و پس از آن، توسعه فوتبال ایرلند است. مک‌کارتی گفته که این تصمیم کاملا با منطق سازگار است و هیچ مشکلی با این ندارد که کنی دو سال بعد جانشین او شود.

مک‌کارتی می‌گوید: «من از این تصمیم به اندازه کافی راضی‌ام. اگر ما عالی کار کنیم و به فینال یورو 2020 هم برسیم و قهرمان شویم، شاید مردم بخواهند که من بمانم و شاید هم یک شغل در لیگ برتر برایم مهیا شود و بخواهم به این لیگ بروم. اگر بد کار کنم و اصلا صعود نکنیم، شما در هر صورت من را نمی‌خواهید. امیدوارم که تیم خوبی از خود به جا بگذارم و کنی بتواند تیم را به جام جهانی 2022 برساند.»

او همچنین گفت که انتظار دارد رابطه خوبی با کنی داشته باشد. کنی تلاش خواهد کرد بازیکنان را از تیم‌های پایه به تیم اصلی برساند.

مک‌کارتی را در تیم ملی ایرلند، دستیار همیشگی او، تری کانر همراهی خواهد کرد. او که به گفته مک‌کارتی همکاری مورد اعتماد و مربیعالی است، با مک‌کارتی در ولوز و ایپسویچ کار کرده است. در کادر فنی مک‌کارتی نام رابی کین هم دیده می‌شود که زیر نظر این مربی بازی کرد و بهترین گلزن تاریخ تیم ملی این کشور است.

مک‌کارتی گفته که کین 38 ساله خودش درخواست کرده که در کادر فنی باشد: «اول گفتم عجب آدم پررویی! اما بعد به این موضوع فکر کردم. من 60 ساله می‌شوم و تری کانر هم 56 سال دارد و من از این خوشم آمد که یک مربی جوان با ایده‌های درخشان داشته باشیم. او با بازیکنان جوان رابطه خیلی خوبی خواهد داشت. او قهرمان آنهاست. او همچنین به بالا و پایین کشور سر خواهد زد تا بازیکنان را تماشا کند و آنها را به من گزارش بدهد.»

جان دلانی، رییس اتحادیه فوتبال ایرلند هم گفته که دلیل رفتن اونیل این بوده که تیم کمی ضعیف شده بود، تعداد تماشاگران کم شده بودند و تیم نیاز به انرژی جدیدی داشت.

مک‌کارتی گفت که یکی از نخستین کارهایش این خواهد بود که با دکلان رایس صحبت کند و از او بخواهد که دعوت تیم ملی انگلیس را رد کند و به ایرلند بپیوندد. این بازیکن سه بازی دوستانه برای ایرلند انجام داده اما همچنان می‌تواند به تیم ملی انگلیس برود. او درخواست کرده بود در آخرین مسابقاتی که اونیل مربی ایرلند بود، به تیم دعوت نشود تا درباره آینده‌اش فکر کند.

منبع: گاردین

کی روش تیم ملی ایرلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر