کد خبر: 696329 A

کشتی‌گیران روسیه از حضور در ایران سر باز زدند؟

دبیر فدراسیون کشتی معتقد است رابطه خوبی با غدراسیون کشتی روسیه دارد.

به گزارش ایلنا، در شرایطی که فدراسیون کشتی ایران و روسیه در یکی، ۲ ماه اخیر رابطه نزدیکی پیدا کردند و تیم های مختلف کشور مقابل را به رقابت های بین المللی دعوت می کردند، نمایندگان روسیه از حضور در جام شاهد سر باز زدند. 

این اتفاق در حالی رخ داد که تیم های کشتی جوانان روسیه در بخش آزاد و فرنگی یک ماه اردو را برای حضور قدرتمند در جام شاهد پشت سر گذاشته بودند؛ اما گویا همه انتظارات آنها برای  سفر به ایران فراهم نشده است.

در این رابطه مازیار رضایی، نماینده فدراسیون کشتی روسیه در ایران به تسنیم می گوید: «هنوز بلیت برای تیم‌های روسیه تهیه نشده بود که از فدراسیون ایران به من گفتند به روس‌ها اطلاع دهم به فرودگاه مسکو بروند و خیال‌شان بابت اعزام راحت باشد؛ اما وقتی تیم‌های روسیه در فرودگاه حاضر شدند اعلام شد که برای ویزای یکی از دو تیم اقدام نشده و آنها نمی‌توانند وارد خاک ایران شوند. فدراسیون کشتی روسیه نیز در پی این اتفاق حاضر نشد تیم ملی فرنگی‌ که برای ویزایش اقدام شده و قرار بود ویزا را در فرودگاه ایران دریافت کند را به ایران اعزام کند و در نامه‌ای اعلام کرد که به خاطر این بی‌احترامی، به ایران نخواهند آمد.»

این صحبت ها در شرایطی بیان شده که فدراسیون کشتی آن ها را رد کرده است. رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی اینگونه به نیامدن روس ها به ایران واکنش نشان داد: «برخلاف مطالب عنوان شده روس ها در چند هفته گذشته تنها درخواست حضور در رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام شاهد را ارائه کرده بودند که ما در این زمینه تمام اقدامات لازم را انجام دادیم. در مورد حضور تیم کشتی آزاد روسیه در این مسابقات مسئولان این کشور دیروز(دوشنبه) درخواست خود را ارائه داده بودند که در این زمینه ما هیچ فرصتی برای اخذ روادید برای حضور این تیم در ایران نداشتیم تا بتوانیم اقدامات لازم را انجام بدهیم. این موضوع را به صورت رسمی نیز به مسئولان فدراسیون کشتی روسیه اعلام کرده ایم و برخلاف مطالب عنوان شده رابطه بسیار خوبی بین فدراسیون های کشتی ایران و روسیه برقرار است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.»

رقابت های بین المللی کشتی جوانان جام شاهد روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در سالن غدیر شهر ارومیه برگزار می شود. باید دید با توجه به اتفاقات رخ داده، بالاخره روس ها در بخش کشتی فرنگی نماینده ای خواهند داشت یا خیر.

تیم ملی ایران رضا لایق تیم ملی کشتی روسیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر