کد خبر: 696322 A

پرونده تعلیق فوتبال ایران دوباره باز شد؛

ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در حال تبدیل به یک بحران بین‌المللی برای فوتبال ایران است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، فوتبال ایران این روزها حسابی زیر ذره‌بین نهادهای بین‌المللی مثل فیفا و AFC رفته است و هر روز به بهانه‌های مختلفی تذکرات جدی و تهدید به تعلیق از سوی فدراسیون جهانی مطرح می‌شود.

بعد از ماجرای برکناری تاج و موضوع استقلال فدراسیون فوتبال، حالا ماجرای ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در حال تبدیل شدن به یک بحران برای فوتبال ایران است و خبرهایی مبنی‌بر اولتیماتوم جدی فیفا در این مورد به فدراسیون فوتبال منتشر شده است.

اخیراً یک کمیته مشورتی فیفا با اشاره به ممنوعیت ورود زنان ایرانی که ورزشگاه نقض کننده اصول اخلاقی این سازمان است که بر پایان دادن به تبعیض بر مبنای جنسیت تاکید دارد و ضمن تقدیر از اقدام ایران در حضور زنان در پخش زنده مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه و همچنین فینال لیگ قهرمانان آسیا، افزود: اما این تصمیم های مقطعی به منزله پایان رسمی این ممنوعیت نیست.

این کمیته در گزارش خود تاکید کرد که فیفا باید به صورت شفاف یک جدول زمانی برای ایران تعیین کند تا این کشور خود را با انتظارات فیفا در این زمینه تطبیق دهد.

کمیته فیفا همچنین تاکید کرد که این سازمان باید در صورت عدم انطباق ایران با این انتظارات، درباره محرومیت های احتمالی در این رابطه هشدار دهد.

اخیراً جیانی اینفانتینو رئیس فیفا و شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از حضور هواداران زن در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا میان پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن تمجید کردند.

فدراسیون فوتبال فیفا ورود بانوان به ورزشگاه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر