کد خبر: 696292 A

واکنش باشگاه به تذکر فدراسیون به برانکو ایوانکوویچ

ماجرای برانکو ایوانکوویچ و کارلوس کی‌روش همچنان ادامه دارد و در حالی که دو طرف در حال پاسخ دادن به یکدیگر هستند، امروز نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس در خصوص تذکر به سرمربی این تیم رسید و با واکنش آنها همراه شد.

به گزارش ایلنا، در شرایطی که در آستانه جام جهانی انتظار می‌رود تنش میان سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس کاهش یابد، محمدرضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس خواهان این شده تا تذکر لازم برای حفظ آرامش و عدم صحبت درباره تیم ملی را صورت دهند.

این موضوع با واکنش روابط عمومی باشگاه پرسپولیس همراه شد. پندار خمارلو در این خصوص می‌گوید: پرسپولیس طی سالیان اخیر همواره بیشترین همکاری و تعامل را با تیم ملی داشته است و دلیل این تذکر را متوجه نمی‌شویم.

وی با انتقاد به موضع اخیر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گفت: طی چند هفته اخیر باشگاه کاملا درگیر احکامی بوده که در فاصله کمی به بازی‌ها در جهت تخریب روحی و روانی بازیکنان و کادرفنی بوده است. قبل از بازی پیکان آن احکام اعلام می‌شود و بعد از آن هم در آستانه بازی با تراکتورسازی بار دیگر حکمی علیه علیرضا بیرانوند اعلام شد. اکنون نیز در آستانه حضور تیم در تبریز و بازی با ماشین سازی به برانکو ایوانکوویچ تذکر می‌دهند. باشگاه کاملا حق دارد در قبال این احکام که باشگاه را تهدید می‌کند موضع بگیرد اما با توجه به شرایط حساس تیم ملی سکوت کرده است. با این حال حق هواداران پرسپولیس است که نگران تیم خود باشند و این انتظار از طرف مقابل نیز می‌رود که در موضع خود احترام باشگاه پرسپولیس و هواداران را نیز لحاظ کند.

خمارلو با اشاره به صحبت‌های برانکو در قبال تیم ملی گفت: تاکنون کسی در قبال تیم ملی ایران موضع گیری بدی از برانکو دیده است؟ ایشان همواره با احترام درباره تیم ملی ایران صحبت کرده است. در نشست خبری نیز تنها به موضع مربی گلرهای تیم ملی اشاره کرده است و کاملا به حق است. مگر این موضوع از فرد گمنامی مطرح شده است؟ آقای مسعودی فردی شناخته شده و قابل احترام است که مهمان ویژه ای اف سی محسوب می‌شدند و همکاری بزرگی نیز با کنفدراسیون آسیا در خصوص برگزاری مسابقات و خصوصا جام جهانی دارد. خود آقای لوپز هم مدعی شدند که این حرکت را انجام دادند و آن را به حضور زیکو و همکاری با ایشان مرتبط دانستند. انتظار باشگاه پرسپولیس این بود که مسوولان فدراسیون به این موضوع که هواداران پرسپولیس را دلگیر کرده ورود کند نه اینکه اینچنین به منتقدان خرده بگیرد.

وی ادامه داد: باشگاه پرسپولیس و خصوصا آقای برانکو همواره بزرگترین همکاری را با تیم ملی داشته است. در آستانه جام جهانی کاپیتان تیم ما به ناحق و در عین شایستگی از لیست خط خورد و تنها موضع ما ضمن ستایش از سیدجلال حسینی این بود که ابراز امیدواری کردیم این خط خوردن تنها دلیل فنی داشته باشد. با این حال در طول مسابقات ضمن آرزوی موفقیت برای تیم ملی در تلاش بودیم همکاری لازم را نیز داشته باشیم. سرمربی تیم ملی اما از هیچ فرصتی در این مدت برای کنایه زدن به شخص اول فنی پرسپولیس دریغ نکرد. سوال ما از فدراسیون فوتبال این است که باشگاه پرسپولیس و شخص برانکو باید در برابر تمام صحبت‌ها، اتهامات ایشان سکوت کند و ایشان شامل تذکر فدراسیون نخواهند شد؟ چه زمانی فدراسیون فرصت تذکر به ایشان را خواهد داشت؟ در تمام صحبت‌های چند وقت اخیر آقای برانکو و هواداران پرسپولیس مورد هدف صحبت های ایشان قرار گرفته‌اند و آیا باشگاه پرسپولیس نباید به دنبال احقاق حق هواداران میلیونی خود باشد؟ ما بار دیگر می‌گوییم که تمام همکاری و تعامل لازم را با تیم ملی خواهیم داشت و امیدوارم پرچم کشورمان در مسابقات جام ملت‌های آسیا نیز با اقتدار و غرور برافراشته شود. کاری که برانکو و باشگاه پرسپولیس تا سرحد توان برای تحقق آن تلاش کردند و شوق و غرور را در جامعه ورزش و هواداران پرسپولیس افزایش دادند. اکنون ما نیز تمام همکاری و تعامل خود را برای قهرمانی تیم شایسته ایران را در مسابقات جام ملت‌ها خواهیم داشت و تنها از فدراسیون خواهان این هستیم که این تذکر تنها متوجه سرمربی موفق و محبوب پرسپولیس نباشد و سرمربی تیم ملی نیز در قبال صحبت‌هایی که خانواده میلیونی باشگاه پرسپولیس را در بر می‌گیرد مورد تذکر قرار گیرند.

 

باشگاه پرسپولیس فدراسیون فوتبال کارلوس کی روش برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر