کد خبر: 696255 A

همه چیز از تیم ملی و ماجرای کی‌روش شروع شد

جدال نکونام و کریمی یکی از جذاب ترین تقابل های هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر خواهد بود.

به گزارش ایلنا، هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر در حالی برگزار می شود که در یکی از حساس ترین دیدار ها، نساجی مازندران در ورزشگاه شهید وطنی میزبان سپیدرود رشت خواهد بود.

فارغ از حساسیت جدولی این مسابقه، جدال دو تیم از مازندران و گیلان برای مردم هر دو شهر بسیار اهمیت دارد و هر دو طرف می خواهند نهایت استفاده را ببرند. هم اکنون نساجی 12 امتیازی است و در رده دوازدهم جای دارد. سپیدرود هم با 9 امتیاز در رده یکی مانده به آخر قرار گرفته است.

JamNewsImage18040810

اما نکته اصلی این مسابقه تقابل دو تن از موفق ترین فوتبالیستهای تاریخ ایران با یکدیگر خواهد بود. علی کریمی اسطوره باشگاه پرسپولیس و همچنین بازیکن سابق تیمهای بایرن مونیخ و شالکه آلمان و جواد نکونام ستاره اسبق استقلال و پاس تهران و همچنین بازیکن اسبق تیم اوساسونای اسپانیا باید در قامت دو سرمربی برای اولین بار به مصاف هم بروند.

IMG1617153324596

کریمی و نکونام سالیان سال در تیم ملی باهم همبازی بودند. برای رسیدن به جام جهانی 2002 باهم توپ زدند. سپس در جام ملت های آسیای 2004 و جام جهانی 2006 هم شاهد بازی این دو در کنار هم بودیم. در ادامه هم با حضور کارلوس کی روش این رقابت ادامه پیدا کرد و کی روش بین این دو نفر تصمیم گرفت بازوبند کاپیتانی به نکونام برسد. اتفاقی که مقداری رابطه بین این دو را تیره و تار کرد.

هر دو نفر مدتی دستیار کی روش بودند و سپس از او به دلایل مختلف جدا شدند و حالا گذر زمان آنها را مقابل هم قرار داده است. کریمی با محبوبیت فوق العاده اش بین مردم و نکونام به واسطه درخشش مداومش در فوتبال اروپا و تیم اوساسونا به مصاف هم خواهند رفت. باید دید جدال شش و هشت با چه نتیجه ای تمام می شود.

13920304221140379_PhotoL

جواد نکونام علی کریمی نساجی مازندران سپیدرود رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر