کد خبر: 696140 A

لغو بازی برگشت فینال لیبرتادورس بین ریور و بوکا بازتاب بسیار گسترده‌ای در رسانه‌های دنیا داشت.

به گزارش ایلنا، هجوم هواداران ریور به اتوبوس حامل بازیکنان بوکا در بیرون ورزشگاه مونومنتال و سپس استفاده پلیس از گاز اشک‌آور باعث مصدومیت چهار بازیکن بوکا شد. در پی این اتفاقات، بازی ابتدا چند ساعت به تعویق افتاد و سپس به روز بعد موکول شد اگرچه زمزمه بسته شدن ورزشگاه مونومنتال و برگزاری بازی در ورزشگاهی دیگر نیز به صورت جدی شنیده می‌شد.

دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین و باشگاه بوکاجونیورز در واکنش به اتفاقات شنبه شب گذشته گفت: آنچه در کشور من این روزها اتفاق می‌افتد، تاثربرانگیز است. به هیچ‌کس احترام گذاشته نمی‌شود و همه‌‌جا بی‌نظمی است. در آرژانتین خیلی‌ها از رفتن به ورزشگاه‌های فوتبال وحشت دارند. من یک آرژانتینی وطن‌پرست هستم و ضد خشونت، ولی متاسفانه باید بگویم هر بلایی که سرمان می‌آید، حق‌مان است؛ چرا‌که اکثریت به ماکری به‌عنوان رییس‌جمهور رای دادیم، هرچند رای من به او نبود.

دیگو ادامه داد: امنیت در هیچ کجای آرژانتین وجود ندارد. همه‌جا سرقت و آدم‌ربایی اتفاق می‌افتد. بسیاری از مردم، شرایط معیشتی خوبی ندارند. همه اینها به خاطر آقای رییس‌جمهور است. او در تمام زندگی‌اش فردی ثروتمند بوده و از خانواده‌ای میلیونر می‌آید و اصلا مردم کوچه و بازار و قشر ضعیف را درک نمی‌کند. او مردم را با وعده تغییر فریب داد و حالا اوضاع بدتر از گذشته شده است. او بدترین رییس‌جمهور تاریخ آرژانتین است.

ماکری، رییس‌جمهور آرژانتین، زمانی رییس باشگاه بوکاجونیورز بود و سابقه اختلافات مارادونا با او به همان دوران بر‌می‌گردد.

بازی خشونت رسانه رییس جمهور فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر